Rehber Cihazı Yeni Alanlar Mutlaka Okusun!

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Düzenleme : Cihazı Yeni Alan Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun cihazı kullanmaya başlamadan önce acilen yapmanızı tavsiye edeceğim ilk şey kurulumdan sonra twrpye girip data, efs,persist yedeği almak ve bunu bilgisayarda muhafaza etmek.çünkü gerek forumda gerekse yabancı forumlarda sistem dosyalarının silinmesi,persist,şebeke problemleri ortaya çıkıyor.bir çok kişi henüz çözüm bulabilmiş değil cihaz yazılımcıdan geldi bana kendisi yapamadı başkasına verdi oda yapamadı! sıkıntı büyük başımıza gelmez demeyin.Yedeğinizi alın. Ve almaya hala karar vermediyseniz bu cihazı almayın.Mi9T Pro'yu bekleyin.

Not: sistem bölümünü yedek almayın romu bozuyor. Efs yedeği ise yedek aldığınız rom dışndaki bazı romlarda düzgün çalışmıyor şebekenin gitmesine neden olan şey twrp ile işlem yapmak. Cihazda efs yedeği bulundurun twrp ile işlem yapınca şebeke giderse tekrar yükleyerek düzeltebilirsiniz.

Son düzenleme:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Ben cihazı dün aldım ve ilk twrp yükleme işleminde cihaz çöktü. Saatlerce uğraşıp açtım. Şu an eu rom kurulu ve bir takım sorunlar var. Ahizeden ses bazen gelmiyor. Kapatıp açmak gerekiyor. Kulaklık çıkarınca kulaklık çıkmadı görünüyor vs. Zamanla düzeltilir. Cihaz henüz yeni olduğu için normal böyle şeyler.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Ben cihazı dün aldım ve ilk twrp yükleme işleminde cihaz çöktü. Saatlerce uğraşıp açtım. Şu an eu rom kurulu ve bir takım sorunlar var. Ahizeden ses bazen gelmiyor. Kapatıp açmak gerekiyor. Kulaklık çıkarınca kulaklık çıkmadı görünüyor vs. Zamanla düzeltilir. Cihaz henüz yeni olduğu için normal böyle şeyler.
hocam burda herkez bir çok cihaz kullanmıştır az çok bir root,twrp geçmişimiz vardır muhakkak,herşeyi ile biliyorum demiyorum ama emin olun android hakkında az çok tecrübem var 2010 dan beri android kullanıyorum ve root yapmadığım cihaz olmadı desem yeridir,evde ölmüş vaziyette bir sürü cihaz var fakat bu zamana kadar bu kadar çok hatayı bu kadar basip ve çözülmesi bu kadar zor hiçbir cihazda yaşamadım.Diyebilirsin elektronik şans evet doğru ama sitede kullanan kaç kişi var bi bakın kaçında sorun var!

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
hocam burda herkez bir çok cihaz kullanmıştır az çok bir root,twrp geçmişimiz vardır muhakkak,herşeyi ile biliyorum demiyorum ama emin olun android hakkında az çok tecrübem var 2010 dan beri android kullanıyorum ve root yapmadığım cihaz olmadı desem yeridir,evde ölmüş vaziyette bir sürü cihaz var fakat bu zamana kadar bu kadar çok hatayı bu kadar basip ve çözülmesi bu kadar zor hiçbir cihazda yaşamadım.Diyebilirsin elektronik şans evet doğru ama sitede kullanan kaç kişi var bi bakın kaçında sorun var!
Hocam çok geçmiş olsun...Android bilgisi hangi seviyede olursa olsun, eğer Xiaomi cihazınız varsa, tüm bildiklerinizi unutmak ta yarar var...ben mesela bildiğim her şeyin çoğu zaman Xiaomide bir işe yaramadığını görmekteyim...hatta 2 ay öncesine kadar yapabildiğim işlem, bir müddet sonra yapılamaz oluyor...ben Xiaomi nin açıkcası romların içine bazı özel scriptleri gizlediğini bile düşünmeye başladım...O nedenle ben hala, eskiden koşmasını becerebilen biri olarak, şimdi yürüyemeyen, emeklemeye çalışan bir Android sevdalısıyım...

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam çok geçmiş olsun...Android bilgisi hangi seviyede olursa olsun, eğer Xiaomi cihazınız varsa, tüm bildiklerinizi unutmak ta yarar var...ben mesela bildiğim her şeyin çoğu zaman Xiaomide bir işe yaramadığını görmekteyim...hatta 2 ay öncesine kadar yapabildiğim işlem, bir müddet sonra yapılamaz oluyor...ben Xiaomi nin açıkcası romların içine bazı özel scriptleri gizlediğini bile düşünmeye başladım...O nedenle ben hala, eskiden koşmasını becerebilen biri olarak, şimdi yürüyemeyen, emeklemeye çalışan bir Android sevdalısıyım...

Birebir katılıyorum hocam. Dün işte twrp yüklemek istedim. Mi 8 e çocuk oyuncağı gibi yüklediğim twrp buna yüklenmedi. Oneplus 6t ye geçtim mi 8 den. Gram hata gram bug yok. Çok stabil ama inanın sizin dediğinize geldim hiç tadı çıkmıyor öyle de. Biz uğraşmaya rom denemeye alışmışız.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Birebir katılıyorum hocam. Dün işte twrp yüklemek istedim. Mi 8 e çocuk oyuncağı gibi yüklediğim twrp buna yüklenmedi. Oneplus 6t ye geçtim mi 8 den. Gram hata gram bug yok. Çok stabil ama inanın sizin dediğinize geldim hiç tadı çıkmıyor öyle de. Biz uğraşmaya rom denemeye alışmışız.
Teşekkürler hocam...bende Max 3 e geçtiğimde, 5 TWRP denedim...neredeyse kafayı yemek üzereydim...geçenlerde değişiklik olsun diye RR yi yüklemeye çalıştım ama beceremedim...dün biraz rahattım, Modlu TWRP ile yükledim ama ayarlar çok uğraştırıcı olduğundan dolayı, gerisin geriye EU Beta ya döndüm...olursa, haftalık güncelleme yaparım...5 Ekim den sonra ise ya kararlı global, yada kararlı EU yükler, bakarım keyfime

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
9SE için twrp yükler yüklemez yedek almayı unutup resmen direk rom kurdum. Sadece efs yedeği var elimde pişman oldum keşke alsaydım dursaydı köşede

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Teşekkürler hocam...bende Max 3 e geçtiğimde, 5 TWRP denedim...neredeyse kafayı yemek üzereydim...geçenlerde değişiklik olsun diye RR yi yüklemeye çalıştım ama beceremedim...dün biraz rahattım, Modlu TWRP ile yükledim ama ayarlar çok uğraştırıcı olduğundan dolayı, gerisin geriye EU Beta ya döndüm...olursa, haftalık güncelleme yaparım...5 Ekim den sonra ise ya kararlı global, yada kararlı EU yükler, bakarım keyfime

Bu cihazlarda twrp zamanla stabile biniyor değil mi hocam?
Binmezsede global kararlı ile devam ederiz.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu cihazlarda twrp zamanla stabile biniyor değil mi hocam?
Binmezsede global kararlı ile devam ederiz.
Bakacağız artık duruma zamanı gelince...ya modlu kullanmaya devam edeceğiz yada orijinal Twrp

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Bu cihazı aldığıma pişman ne yapsam ne etsem sistem kurulmuyor, hata veriyor. Normalde flaşlama işini de yaptım, sorun yoktu. Loglar elimde 80 kez miflash ile kurulum yaptım ama yok olmuyor, acaba yetkili hesapla kurulum mu lazım bilmiyorum. Şu cihaz için ne yapmak lazım yaa.

Üst Alt