Çözüldü Cihaza custom rom atiyorum brick oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Masra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
28
Arkadaşlar merhaba ben redmi note 8 pro cihazima custom rom atmaya calsiyorum mesala corvus ,evolition x , vb oyun romu atmaya çalişiyorum fakat cihaz brick oluyor youtubdan izliyorum aynisini yapiyorum cihaz brick oluyor mi flash ile tekrar stock rom atiyorum tekrar farkli bi oyun custom rom atiyorum yine brick oluyor bunun sebebi kullanidğim twrp olabilir mi veya başka bişi mi yabanci kaynaklarda sıkıntısız oluyor

Masra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
28
Arkadaşlar merhaba ben redmi note 8 pro cihazima custom rom atmaya calsiyorum mesala corvus ,evolition x , vb oyun romu atmaya çalişiyorum fakat cihaz brick oluyor youtubdan izliyorum aynisini yapiyorum cihaz brick oluyor mi flash ile tekrar stock rom atiyorum tekrar farkli bi oyun custom rom atiyorum yine brick oluyor bunun sebebi kullanidğim twrp olabilir mi veya başka bişi mi yabanci kaynaklarda sıkıntısız oluyor
Varsa sizin bildiğiniz oyun romu bana söyleyin yüklim ama brick olmicak

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Bu attığım TWRP'yi dene. Rom kurarken kod adının olması lazım ona dikkat et.

kerembcr03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KEREM
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
1
Kullandığınız TWRP nedir

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Şu "brick" tanımını da bizden başka bu kadar fazla kullanan, sulandıran yok...

Brick = Tuğla demektir. Yani cihaz hiç bir tepki vermez, EDL moda dahi alamazsanız "brick" olmuştur. Sizin cihazınız "brick" değil. Her önüne gelen en çok da yetersiz bilgiye sahip telefoncular her beceremedikleri, her açılmayan cihaza "brick olmuş" diyor. Cihazın sorununu düzgünce yazarsanız sebebi de çözümü de bulunur. Açılış logosunda mı kalıyor? Bootloop'a mı düştü? Fastboot'a mı atıyor? Ekran mı gelmiyor? Recovery'e giriyor biliyor musunuz? Fastboot'a girebiliyor musunuz? Onlarca seçenek var, onlarca da çözüm ama kesin olan şey sizin cihaz "brick" durumda değil...

Son düzenleme:

Masra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
28
Şu "brick" tanımını da bizden başka bu kadar fazla kullanan, sulandıran yok...

Brick = Tuğla demektir. Yani cihaz hiç bir tepki vermez, EDL moda dahi alamazsanız "brick" olmuştur. Sizin cihazınız "brick" değil. Her önüne gelen en çok da yetersiz bilgiye sahip telefoncular her beceremedikleri, her açılmayan cihaza "brick olmuş" diyor. Cihazın sorununu düzgünce yazarsanız sebebi de çözümü de bulunur. Açılış logosunda mı kalıyor? Bootloop'a mı düştü? Fastboot'a mı atıyor? Ekran mı gelmiyor? Recovery'e giriyor biliyor musunuz? Fastboot'a girebiliyor musunuz? Onlarca seçenek var, onlarca da çözüm ama kesin olan şey sizin cihaz "brick" durumda değil...
Kusura bakma kral telefon redmi yazisi geliyor sonra rexovery atiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kullandığınız TWRP nedir
twrp 3.5.2 santoshhh000 böyle bişi

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kusura bakma kral telefon redmi yazisi geliyor sonra rexovery atiyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp 3.5.2 santoshhh000 böyle bişi

Muhtemelen AOSP rom kurmaya çalışıyorsunuz.

Kurmak istediğiniz romun XDA konusuna gidin. Geliştirici talimatları yazmıştır.

Ya firmware kurmadınız(veya firmware uyumsuz) , ya format data yapmadınız ya da geliştiricinin önerdiği recovery ile kurulum yapmıyorsunuz. Bunlardan biri veya birkaçı sizin kurulum işleminizde hatalı. Xda konusunda geliştirici yazmıştır youtube'dan değil Xda üzerinden kontrol edin hocam.

Masra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
28
Muhtemelen AOSP rom kurmaya çalışıyorsunuz.

Kurmak istediğiniz romun XDA konusuna gidin. Geliştirici talimatları yazmıştır.

Ya firmware kurmadınız(veya firmware uyumsuz) , ya format data yapmadınız ya da geliştiricinin önerdiği recovery ile kurulum yapmıyorsunuz. Bunlardan biri veya birkaçı sizin kurulum işleminizde hatalı. Xda konusunda geliştirici yazmıştır youtube'dan değil Xda üzerinden kontrol edin hocam.
Evet firmware aosp gibi şeyler vardi ondan olabilir sen bana bulabilirmisin reis lütfen

Emircan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
Pixel Experience kurabilirsin. Takıldığın yer olursa yaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt