Araçlar Cihaz içeriğini (Dahili Hafıza) Bigisayara yedekleme programı

Murat Han Balki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat han
Cihazım
6x
Konular
0
Twrp, sistem ve uygulama yedeği için olur ancak, resimler, müzik vb dosyalarınızı yedekleme yapmayabilir hafızada yeterli yer olamayacağı için. Dosyalarınızı bu programla yedeklemeniz daha uygun olur.
Merhaba, redmi note 9s için global romdan eu roma geçeceğim, şu anda bu backup programıyla yedekleme yapmaktayım, ardından twrp ile de yedekleme yapacağım fakat birkaç çekincem var;
1-Temiz kurulum yapmadığımda yine de telefondaki bütün dosyalarım gidecek, bunun bir kaçışı yok. Peki bu uygulama bütün dosyalarımı(pdfler dahil) yedekler mi? Ben bu şekilde yapıyorum fakat kayıpsız olur mu?
2-Twrp ile yedekleme yaparken system, data ve efs klasörlerini yedeklemem yetecek mi? bu şekilde globalden eu roma geçerken kayıpsız bir geçiş için ne yapmam gerekir?

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Merhaba, redmi note 9s için global romdan eu roma geçeceğim, şu anda bu backup programıyla yedekleme yapmaktayım, ardından twrp ile de yedekleme yapacağım fakat birkaç çekincem var;
1-Temiz kurulum yapmadığımda yine de telefondaki bütün dosyalarım gidecek, bunun bir kaçışı yok. Peki bu uygulama bütün dosyalarımı(pdfler dahil) yedekler mi? Ben bu şekilde yapıyorum fakat kayıpsız olur mu?
2-Twrp ile yedekleme yaparken system, data ve efs klasörlerini yedeklemem yetecek mi? bu şekilde globalden eu roma geçerken kayıpsız bir geçiş için ne yapmam gerekir?
Değerli hocam, globalden eu roma geçmek için dediğiniz gibi telefonu sıfırlamanız gerek. Twrp ile alacağınız yedeği eu romda kullanamazsınız rom tabanları farklı olduğu için mutlaka bir sorun çıkar. En iyisi dosyalarınızı bilgisayara yedekleyin, twrp ile aldığınız yedeği de bilgisayara atın. Herhangi bir durumda özellikle efs ihtiyacı olursa kullanırsınız.
Uygulamaları yedeklemenin ve kayıpsız geri yüklemenin en iyi yolu bence siwift backup programı.

Brkakn07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Amazfit Pace
Konular
11
Teşekkürler. Özellikle 128 GB telefonda uğraşmak daha da zor bir hal alıyor.

Murat Han Balki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat han
Cihazım
6x
Konular
0
Değerli hocam, globalden eu roma geçmek için dediğiniz gibi telefonu sıfırlamanız gerek. Twrp ile alacağınız yedeği eu romda kullanamazsınız rom tabanları farklı olduğu için mutlaka bir sorun çıkar. En iyisi dosyalarınızı bilgisayara yedekleyin, twrp ile aldığınız yedeği de bilgisayara atın. Herhangi bir durumda özellikle efs ihtiyacı olursa kullanırsınız.
Uygulamaları yedeklemenin ve kayıpsız geri yüklemenin en iyi yolu bence siwift backup programı.
Açıkcası uygulamaların silinmesi benim için önemli değil, data olarak da whatsappı kurtarmam yeterli. telefonun içindeki klasörlerimin sorunsuz geri yüklenmesi benim için yeterli. bu açıdan bu uygulama benim işimi görür mü?

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Açıkcası uygulamaların silinmesi benim için önemli değil, data olarak da whatsappı kurtarmam yeterli. telefonun içindeki klasörlerimin sorunsuz geri yüklenmesi benim için yeterli. bu açıdan bu uygulama benim işimi görür mü?
Bu program veya normal yedekleme olur hocam. Telefonu pc ye bağlayın whatsapp klasörünü yedekleyin. Daha sonra yedekleri geri yüklersiniz.

Murat Han Balki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat han
Cihazım
6x
Konular
0
Çok teşekkür ederim size, 4wipe ve sonrasında format data yaptıktan sonra twrp üzerinden zip dosyasını yükleyerek geçiyorum değil mi? başka bir işlem yapmama gerek var mı?

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Çok teşekkür ederim size, 4wipe ve sonrasında format data yaptıktan sonra twrp üzerinden zip dosyasını yükleyerek geçiyorum değil mi? başka bir işlem yapmama gerek var mı?
Hocam verdiğim linkte rom yükleme adımlarını Stoya hocam çok güzel açıklamış. Buna göre yükleme yapabilirsiniz.

Murat Han Balki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat han
Cihazım
6x
Konular
0
Teşekkür ederim, şu an eu stabilden yazıyorum, rom değiştirdim... Yedeklemeyi geri yüklüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Teşekkür ederim, şu an eu stabilden yazıyorum, rom değiştirdim... Yedeklemeyi geri yüklüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim
Yardımcı olduysam mutluluk duyarım. Güle güle kullanın. Eu özgürlüktür.

melih _35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
melih
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
0
çok teşekkürler gerçekten telefon yedeklemek için tam aradığım bir program. emeğinize sağlık :)

Üst Alt