Çözüldü cihaz durumu alınamıyor bir veya iki dakika bekleyin ve tekrar deneyin

• Konbuyu başlatan racier
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 6K

emremetin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 5s
Konular
1
Orada ne görüyorsan aynısı olacak boşluksa boşluk olacak. İlk satırdan sonra enter yapıp ikinci satırda tekrar enterlayıp TWRP'den sistemi yeniden başlattığında sorunun çözülmesi gerekir. Global firmware üstüne EU yüklediğinden belki de sorun yaşanıyor. Persist dosyasını alttaki Çin fastboot imajı içerisinden alacaksın.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Üstteki yöntem custom ROM yükleyenler içindi. Tekrardan Global ROM için üstteki yöntemi bu sefer Global Fastboot persist.img dosyasıyla deneyebilirsin.

Kardeş büyük adamsın valla. Teşekkürler.

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Senden sonra MiRoom yükledikten sonra aynı durum başıma geldi. Yazdığım yöntemle düzelttim. Bunda amaç telefonun açılışından sonraki ilk kurulumunda normalde önüne gelmesi gereken güvenlik kilidinin tekrar gelmesi ve ilgili yerleri doldurduktan sonra açılmasıdır. Açmadığın sürece sensörler çalışmıyor. 4 wipe yapıp ROM yükledikten sonra kurulumu başlatmadan persist atıp terminalden tekrar denedikten sonra kuruluma başlayabilirsin.
hocam merhaba
tlf redmi 4x aynı cihaz durumu alınamıyor hatası veriyor ,ilk defa havoc rom attım beğenmeyince global rom attım ama bu hata verdi,bu sefer twrp tekrar yükleyip romu attım mi ekranda kaldı açılmadı, tekrar mi flash ile romu yiye attım bu hatayı verdi
şimdi yazdığını anlamadım yardımcı olabilir misin nasıl yapabilirim bu konularda yeniyim saatlerdir açamadım
kuruluma başlatmadan persisti nasıl ve nereye atabilirim

Son düzenleme:

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
10
Bu sorunu arada bir yaşıyorum. Çaresi telefonun son version V11.0.2.0 fastboot imajından sadece persist.img dosyasını telefona atıp TWRP terminalinden kod yazarak bulmuştum.

Telefonunun persist.img dosyasını telefonun ana dizinine attıktan sonra TWRP terminaline alttaki kodu gireceksin.

simg2img /sdcard/persist.img /sdcard/persist_EXT4.img
dd if=/sdcard/persist_EXT4.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist
Çok teşekkürler hocam, sayenizde bende bu hatadan kurtuldum. Emeğinize sağlık.

blackhs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
0
Teşekkürler Crazynomad. Ben de aynı sorunu aynı yöntemle çözdüm.

racier

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Raci
Cihazım
I9300
Konular
15
Bu sorunu arada bir yaşıyorum. Çaresi telefonun son version V11.0.2.0 fastboot imajından sadece persist.img dosyasını telefona atıp TWRP terminalinden kod yazarak bulmuştum.

Telefonunun persist.img dosyasını telefonun ana dizinine attıktan sonra TWRP terminaline alttaki kodu gireceksin.

simg2img /sdcard/persist.img /sdcard/persist_EXT4.img
dd if=/sdcard/persist_EXT4.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persistHocam yeniden desteğiniz lazım

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
çok teşşekür ederim normal romdan döndüm Crazynomad sayesinde çözdüm verdiği kodlar oldu

alper38k

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 Dipper
Konular
7
Aynı sorunu yaşadım sabah sabah emektar MI5s'i globale döndüreyim dedim bu hatayla karşılaştım. Şifremi unuttum yazan yere tıklayıp atla diyerek geçtim bilginiz olsun bende çalıştı.

duces

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ismail
Cihazım
mi 5s
Konular
0
Senden sonra MiRoom yükledikten sonra aynı durum başıma geldi. Yazdığım yöntemle düzelttim. Bunda amaç telefonun açılışından sonraki ilk kurulumunda normalde önüne gelmesi gereken güvenlik kilidinin tekrar gelmesi ve ilgili yerleri doldurduktan sonra açılmasıdır. Açmadığın sürece sensörler çalışmıyor. 4 wipe yapıp ROM yükledikten sonra kurulumu başlatmadan persist atıp terminalden tekrar denedikten sonra kuruluma başlayabilirsin.
Hocam müteşekkirim.

Üst Alt