Soru Cihaz Doğrulama / Mi Verify

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
23
Forumdaşlar Merhaba,

HB üzerinden almış olduğum cihazı Mi doğrulama sayfasından kontrol etmek istediğimde IMEI bulunamadı diye bir uyarı veriyor. Ek olarak Mi Kilit Açma Dumuru ben herhangi bir talepte bulunmamama rağmen Bu cihazın kilidi açıldı diye bir ibare var. Bu durum canımı sıktı haliyle. Sizce garanti konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım ve neden böyle bir uygulamaya gidilmiş.
Düşüncelerinizi merak ediyorum.

İyi forumlar dilerim. :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam peki BL kilidinin açık olarak gelmesinin esprisi ne?

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bazı cihazlar kilit açık olarak gelebiliyor. Takip edebildiğim kadarıyla China Telecom üzerinden alınan tüm cihazların bootloader kilidi açık. Bunun dışında Hong Kong ve Tayvan'dan alınan bazı cihazlarda da kilit buunmuyor. Ülkemizeki ithalatçılar da eğer bu satış kanalları üzerinden cihazları temin etmişler ise kilit açık olabilir. Cihazın orijinalliğini doğruladıktan sonra sıkıntı yaratacağını zannetimyorum.

Oyla:

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
23
Hocam bazı cihazlar kilit açık olarak gelebiliyor. Takip edebildiğim kadarıyla China Telecom üzerinden alınan tüm cihazların bootloader kilidi açık. Bunun dışında Hong Kong ve Tayvan'dan alınan bazı cihazlarda da kilit buunmuyor. Ülkemizeki ithalatçılar da eğer bu satış kanalları üzerinden cihazları temin etmişler ise kilit açık olabilir. Cihazın orijinalliğini doğruladıktan sonra sıkıntı yaratacağını zannetimyorum.
Hocam beni bu konuda aydınlattığın için teşekkür ederim.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt