Çözüldü Cihaz Brick oldu

suleymane847

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mİ A3
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
LAURELSPROUTEEAGlobal_V11.0.6.0
Telefon Modeli
Mi A3
Bootloader Kilidi
Açık
Mi A3 cihazımla android 11 den android 10'a sürüm düşürmek için stock rom ile SHRP üzerinden flashlama yaptım. Yeniden başlattoğımda cihaz brick oldu. Ekran açılmıyor.

Çözüm
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Sizlere Araştırmam boyunca öğrendiğim bilgileri ve nasıl cihazı unbrick yaptığımı anlatacağım. Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle yetkili hesap satın almayı düşünmeyin. Çünkü günümüzde Xiaomi yetkili hesapları kullanıcılar cihaza cihaza farklı yazılımlar yüklemesin diye cihaza gelecek zararın önlemesi için yapmıştır. Yüklediğimiz romlar stock rom olup cihaza zarar vermez. Gelelim niye almamanız gerektiğine, çünkü durum şu ki flash için size yekti verilmiyorsa telefonunuz için yapılmış bir dosyayı indirip yüklediğiniz romun içine attığınızda yetkili hesaba sahip oluyorsunuz. Bu sayede 25$ 30$'lık bir masrafdan kaçıyorsunuz. Günümüzde bazı firmalar firmanın bu açığını kullanarak insanları resmen dolandırıyor...

suleymane847

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mİ A3
Konular
14
Oyla:

suleymane847

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mİ A3
Konular
14
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Sizlere Araştırmam boyunca öğrendiğim bilgileri ve nasıl cihazı unbrick yaptığımı anlatacağım. Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle yetkili hesap satın almayı düşünmeyin. Çünkü günümüzde Xiaomi yetkili hesapları kullanıcılar cihaza cihaza farklı yazılımlar yüklemesin diye cihaza gelecek zararın önlemesi için yapmıştır. Yüklediğimiz romlar stock rom olup cihaza zarar vermez. Gelelim niye almamanız gerektiğine, çünkü durum şu ki flash için size yekti verilmiyorsa telefonunuz için yapılmış bir dosyayı indirip yüklediğiniz romun içine attığınızda yetkili hesaba sahip oluyorsunuz. Bu sayede 25$ 30$'lık bir masrafdan kaçıyorsunuz. Günümüzde bazı firmalar firmanın bu açığını kullanarak insanları resmen dolandırıyor, telefoncular da maalesef isteyerek ya da istemeyerek bu sistemi kullanıyor. Benim anlattığım yöntem ile işiniz belki biraz uzun sürebilir, ama yeterli araştırmayı yaparsanız sonuca ulaşaçaksınızdır. Buradan itibaren anlattıklarımı kendi sorumluluğunuz ile yapınız... Öncelikle telefonunuz için yamalanmış firehose dosyasını web de aratıp bir şekilde buluyoruz. Bu dosya genel olarak 2 uzantıda olur (.elf - .mbn) ve ismide şuna benzer "prog_firehose_ddr" dosyanın konumu ise romunuzun içindeki image klasorüdür. İndirmiş olduğunuz no aut firehose dosyasını bu dosya ile değiştiriyorsunuz. Romunuzu Miui forum üzerinde bulunan Mİ A3 Unbrick rehberinden almanızı öneririm. Daha sonra Mİ A3 Unbrick Rehberini takip ederek telefonunuzu kurtarıyorsunuz. Konu hakkında yardım istiyecek olursa seve seve yardım ederim, iyi günler miui forum ailesi...angel~~

Kaynakça;

Oyla: Çözüm

blackberet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
poyraz
Cihazım
mi4
Konular
0
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Sizlere Araştırmam boyunca öğrendiğim bilgileri ve nasıl cihazı unbrick yaptığımı anlatacağım. Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle yetkili hesap satın almayı düşünmeyin. Çünkü günümüzde Xiaomi yetkili hesapları kullanıcılar cihaza cihaza farklı yazılımlar yüklemesin diye cihaza gelecek zararın önlemesi için yapmıştır. Yüklediğimiz romlar stock rom olup cihaza zarar vermez. Gelelim niye almamanız gerektiğine, çünkü durum şu ki flash için size yekti verilmiyorsa telefonunuz için yapılmış bir dosyayı indirip yüklediğiniz romun içine attığınızda yetkili hesaba sahip oluyorsunuz. Bu sayede 25$ 30$'lık bir masrafdan kaçıyorsunuz. Günümüzde bazı firmalar firmanın bu açığını kullanarak insanları resmen dolandırıyor, telefoncular da maalesef isteyerek ya da istemeyerek bu sistemi kullanıyor. Benim anlattığım yöntem ile işiniz belki biraz uzun sürebilir, ama yeterli araştırmayı yaparsanız sonuca ulaşaçaksınızdır. Buradan itibaren anlattıklarımı kendi sorumluluğunuz ile yapınız... Öncelikle telefonunuz için yamalanmış firehose dosyasını web de aratıp bir şekilde buluyoruz. Bu dosya genel olarak 2 uzantıda olur (.elf - .mbn) ve ismide şuna benzer "prog_firehose_ddr" dosyanın konumu ise romunuzun içindeki image klasorüdür. İndirmiş olduğunuz no aut firehose dosyasını bu dosya ile değiştiriyorsunuz. Romunuzu Miui forum üzerinde bulunan Mİ A3 Unbrick rehberinden almanızı öneririm. Daha sonra Mİ A3 Unbrick Rehberini takip ederek telefonunuzu kurtarıyorsunuz. Konu hakkında yardım istiyecek olursa seve seve yardım ederim, iyi günler miui forum ailesi...angel~~

Kaynakça;
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Edl modda miui rom atarken hata verdi cihaz ne yaptıysam edl moddan çıkmıyor. Ne yaptıysam olmadı.mi flaş tüm sürümler denedim.qfil de denedim yazdıklarınızıda olmadı.cihazı bilgisayar 9008 com aygıt yöneticisinde görünüyor.

Oyla:
Üst Alt