Soru Çift bantlı Wi-Fi hız artışı

MustafaMiui

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
12
Cihaz Xiaomi 13 Ultra
Arkadaşlar Wifi ayarlarından Ağ ivmesi 'ne girdiğimizde karşımıza Çift bantlı Wi-Fi hız artışı diye bir seçenek çıkıyor. Nedir tam olarak bu özellik ne işe yarar sizce hangi durumlarda kullanılmalıdır? Aranızda kullanan varsa açıklarsa sevinirim

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Aynı anda iki farklı modeme bağlanmışsınız ve her ikisinden de internet alıyormuşsunuz gibi düşünün hocam.

MustafaMiui

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
12
Aynı anda iki farklı modeme bağlanmışsınız ve her ikisinden de internet alıyormuşsunuz gibi düşünün hocam.
Yani bu özelliği kullanaraktan aynı modemin hem 2.4 gHz ağına hem de 5.0 gHz ağına beraber bağlanırsak, yine aynı modemin sadece 5.0 gHz hızı olan ağına bağlanmaktansa daha mı fazla performans elde ederiz. Çünkü evde 2.4 gHz bandına bağlanan cihaz yok boşta duruyor öylece en azından bir katkısı olabilir mi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yani bu özelliği kullanaraktan aynı modemin hem 2.4 gHz ağına hem de 5.0 gHz ağına beraber bağlanırsak, yine aynı modemin sadece 5.0 gHz hızı olan ağına bağlanmaktansa daha mı fazla performans elde ederiz. Çünkü evde 2.4 gHz bandına bağlanan cihaz yok boşta duruyor öylece en azından bir katkısı olabilir mi

Evet aynı modemin farklı ağlarına bağlanabilirsiniz ama çok fark edeceğini zannetmiyorum. 5ghz'ye 20 cihaz bağlanır ve 2.4ghz boş olursa belki bir miktar fark eder ama özelliği var olmasının asıl sebebi farklı modemlere bağlanarak farklı altyapıların aynı anda kullanılabilmesi. Yine de bir deneyin belki ciddi bir fark olur bizler de yeri geldiğinde kullanırız.

Venomz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yücelen
Cihazım
Mi 13 Ultra
Konular
6
Bir miktar fark oluyor 2.4 ve 5 GHZ bağlanınca, fakat pil haliyle daha çabuk azalmaya başladı bende.

Üst Alt