Soru China Romda Google Play Hesabı Açmak ve Yedek Almak

gencosman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
mi 8
Konular
1
dün itibari ile mi ailesine 8 modeli ile girdim. şu an çin romu nedeniyle pek memnun değilim. mesela samsung telefonumda google play hesabıma giriş yaptıgımda otomatik olarak rehberim resimlerim ve diğer kayıtlı bilgilerim telefonuma yükleniyordu, mi 8 de yüklenmedi, bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen çözümü yazsın.

düşünüyorum; acaba neden 3 bin tl ye daha bilindik bir marka almadım? üstelik 2 yıllık garantisi varken...

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Bunu almadan önce düşünecektiniz ama Global rom çıktığında fikriniz değişecektir. Boot Loader kilidini açmak için başvuru yaptınız mıbu arada?

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Ben şahsen 3 bin tl ye alabileceğiniz bilindik markaların çok üstünde performans verdiği için tercih ettim rehberi Google contacts yardımı ile kolayca ekledim. Uygulamaları da ihtiyaca binayen manuel olarak indirmekten başka yol yok ancak play store hesabınız önceden kullandığınız uygulamaları gösteriyor olmalı ordan daha kolay yükleme yapabilirsiniz.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bootloader kilidinizi açın. Açtıysanız global rom yayınlanana kadar bekleyin. Global rom kurduktan sonra google play ile ilgili sorunlarınız da çözülmüş olacaktır.
Global rom kurduktan sonra aldığınız telefonun parasını fazlasıyla hak ettiğini anlarsınız. Şuan global rom olmaması sizi bu düşüncelere sevk ediyor ama global romdan sonra iyi ki aldım diyeceksiniz merak etmeyin.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
dün itibari ile mi ailesine 8 modeli ile girdim. şu an çin romu nedeniyle pek memnun değilim. mesela samsung telefonumda google play hesabıma giriş yaptıgımda otomatik olarak rehberim resimlerim ve diğer kayıtlı bilgilerim telefonuma yükleniyordu, mi 8 de yüklenmedi, bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen çözümü yazsın.

düşünüyorum; acaba neden 3 bin tl ye daha bilindik bir marka almadım? üstelik 2 yıllık garantisi varken...
Ben sorununuzu tam olarak anlayamadım, çin romundan dolayı mı GP hesabınıza giriş yapamıyorsunuz? Google Play Installer kurmayı denedinizmi?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

gencosman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu almadan önce düşünecektiniz ama Global rom çıktığında fikriniz değişecektir. Boot Loader kilidini açmak için başvuru yaptınız mıbu arada?
almadan önce düşündüm, aklım alma dedi kalbim al dedi yani aşk evliliği yaptım : ) bootloader in açılmasına 6-7 gün kaldı.

Ben şahsen 3 bin tl ye alabileceğiniz bilindik markaların çok üstünde performans verdiği için tercih ettim rehberi Google contacts yardımı ile kolayca ekledim. Uygulamaları da ihtiyaca binayen manuel olarak indirmekten başka yol yok ancak play store hesabınız önceden kullandığınız uygulamaları gösteriyor olmalı ordan daha kolay yükleme yapabilirsiniz.

google contact ile nasıl yaptınız birdaz açık yazarmısınız? google play den contact uygulamasını indirdim fakat rehberime ulaşabileceğim bir alan göremedim.

Bootloader kilidinizi açın. Açtıysanız global rom yayınlanana kadar bekleyin. Global rom kurduktan sonra google play ile ilgili sorunlarınız da çözülmüş olacaktır.
Global rom kurduktan sonra aldığınız telefonun parasını fazlasıyla hak ettiğini anlarsınız. Şuan global rom olmaması sizi bu düşüncelere sevk ediyor ama global romdan sonra iyi ki aldım diyeceksiniz merak etmeyin.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
katılıyorum. global den sonra seveceğim sanırım.

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Daha öncedeb uygulamayı kullanmadiysaniz Önce numaraların olduğu telefondan numaraları uygulamaya import etmeniz gerekiyor sonrasında mi8 den export edebilirsiniz.

Oyla:

gencosman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
osman
Cihazım
mi 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha öncedeb uygulamayı kullanmadiysaniz Önce numaraların olduğu telefondan numaraları uygulamaya import etmeniz gerekiyor sonrasında mi8 den export edebilirsiniz.

numaralarım telefonda değil şu anda, gmail kişiler hesabımda saklı. samsung telefonumda numara kaydederken depolanacak kısmı gmail hesabı olarak seçiyordum ve telefon kaybolunca kırılınca, yeni telefonda gmail hesabı açılınca kişiler otomatik yükleniyor

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
bununla ilgili mi forumda konu var gunvenlik uygulamasından izinleri secip google contact sycn izin vericeksiniz ayrıca google contact ı indirip restore dersenizde olur

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt