Rom CherishOs v3.9 ve 3.9.5 - Android 12 AOSP

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Emrespect hocam romu kurdum 2 gündür kullanıyorum. Her şeyi güzel ancak şarjı boştayken çok gidiyor. Gece denemek için şarjdan çıkartıp bıraktım, wifi mobil veri konum ekran vs kapalı 5 saatte 99'dan 83'e inmiş. Yardımcı olabilir misin ? Kullanırken bu kadar gitmiyor şarjı 😂
Cep modu açıksa kapatıp tekrar olcer misiniz hocam?

Ayrıca Ayarlar Sistem kısmında acık kalma suresı yazıyor tam yerini hatırlamıyorum bir bakar mısınız acık kalma suresı ıcınde parantez ıcınde deep sleep ile ilgili bir sayı var mı diye.

Suan tam yardımcı olamıyorum cunku bilgisayarım bozuldu serviste ve telefona rom attıktan sonra bootloopa dustu twrp ekranında donuyor bilgisayarın gelmesini bekliyorum twrp surumunu degistirmek icin. Teknik olarak pek yardımcı olamıyorum bu yüzden

metinyazici741

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
custom rom
Cihazım
smart 6
Konular
1
Cep modu açıksa kapatıp tekrar olcer misiniz hocam?

Ayrıca Ayarlar Sistem kısmında acık kalma suresı yazıyor tam yerini hatırlamıyorum bir bakar mısınız acık kalma suresı ıcınde parantez ıcınde deep sleep ile ilgili bir sayı var mı diye.

Suan tam yardımcı olamıyorum cunku bilgisayarım bozuldu serviste ve telefona rom attıktan sonra bootloopa dustu twrp ekranında donuyor bilgisayarın gelmesini bekliyorum twrp surumunu degistirmek icin. Teknik olarak pek yardımcı olamıyorum bu yüzden
Deep sleep %40 yazıyor hocam

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Deep sleep %40 yazıyor hocam
Cihazınızda root varsa Google Play'de termux indirin. Uygulamaya girin ve şu komutu yazın

su

Sizden root izni isteyecek. Verdikten sonra şunu yazın

su -c "cmd package bg-dexopt-job"

Uygulama sayınıza bağlı olarak 5-60 dakika bekletebilir alt satırda Succes yazana kadar telefonu kullanmayın.

yusufani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Selam,

DavinciCodeOS tan sıkılıp 3.9.5'e geçtim. 3 gün kadardır da kullanıyorum. Clean flashladım. Sürekli olmasa da mini takılmalar donmalar var. Bu ROM kullanılmaz seviyede olmasa da can sıkıyor. Bu durum sadece bende mi var ? DavinciCodeOS yağ gibi akıyordu çünkü :/

metinyazici741

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
custom rom
Cihazım
smart 6
Konular
1
Cihazınızda root varsa Google Play'de termux indirin. Uygulamaya girin ve şu komutu yazın

su

Sizden root izni isteyecek. Verdikten sonra şunu yazın

su -c "cmd package bg-dexopt-job"

Uygulama sayınıza bağlı olarak 5-60 dakika bekletebilir alt satırda Succes yazana kadar telefonu kullanmayın.
Hocam 20 saniye sonra succes yazdı. Başarılı mı oldu bişeyi mi eksik yaptım acaba
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Selam,

DavinciCodeOS tan sıkılıp 3.9.5'e geçtim. 3 gün kadardır da kullanıyorum. Clean flashladım. Sürekli olmasa da mini takılmalar donmalar var. Bu ROM kullanılmaz seviyede olmasa da can sıkıyor. Bu durum sadece bende mi var ? DavinciCodeOS yağ gibi akıyordu çünkü :/
Hocam maalesef bende de oluyor mini takılma donma size özel değil.

yusufani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Hocam 20 saniye sonra succes yazdı. Başarılı mı oldu bişeyi mi eksik yaptım acaba

Çok teşekkürler hocam ben tıpış tıpış döneyim yuvama o zaman . Bu arada MİU kamerası çok efsaneymiş sanırım benim codeos'ta kullandığım bu değildi. PRO modda histogram göstermesi çok hoşuma gitti. Bunu çalıp gideceğim.
Benzer süreçte olanlar için Emre hocamın bir konusu vardı onu deneyeceğim : Mod - AOSP Romlar İçin MIUI Kamera ve Galeri

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Selam,

3.9.5'i hc kullanmadım 3.9'u oneriyorum şahsen. Ayrıca CodeOs stock pixel olduğu için daha stabl olduğu doğrudur.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58

Cihazınızda ki uygulamaların çokluğu ile alakalı bir şey hocam herhangi.br sorun yok. Cep modunu (Pocket Mode) da kapattıysanız bir kez daha ölçer misiniz aynı durum devam ediyor mu diye.

metinyazici741

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
custom rom
Cihazım
smart 6
Konular
1
Cihazınızda ki uygulamaların çokluğu ile alakalı bir şey hocam herhangi.br sorun yok. Cep modunu (Pocket Mode) da kapattıysanız bir kez daha ölçer misiniz aynı durum devam ediyor mu diye.
Hocam yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Ancak romda "rahatsız etme" ayarları düzgün çalışmadığı için kafayı yemek üzereyim, bu sebeple tekrardan eu roma geçeceğim.

yusufani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9T
Konular
0
Üst Alt