Rehber Çekirdek kapatma sorununa çözüm ve kasmadan Pubg Mobile Hd ayarlarda oynama

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Bildiğimiz gibi Mi 5s güçlü işlemci ye sahip olmasina rağmen oyunlarda kasmalar donmalar oluyor ve buda çekirdek lerin kapanmasindan dolayı ortaya çıkıyor. Bunu Kernel Adiutor ile düzeltme ve ardindan Pubg Hd ayarları manuel olarak degisme rehberi hazirladim umarim yardımcı olur
Kernel Adiutor ile ayarları değiştirme..
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Ve buda Pubg Mobile HD yapma rehberi..
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mi 5s cihazindan gonderildi

Şimdi deniyorum hocam eğer olursa olursa size çok teşekkür edicem.Çünkü arkadaşlarla oynarken performans testi yapıyoruz adamlar bizim telefonu aşağılıyorlar :D bak böyle telefon falan niye açmıyor kasıyor.Pugb atalım diyorlar ben yok falan diyorum umarım olur bu

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Olur olur İnşaAllah herkeste oluyor sende benim HD diye hava atarsın

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Madem çekirdek uyumasından dolayı sorun.
Toplu olarak geri bildirim yapalım. Bir açıklama yapsınlar.
Forumu inceliyorum, çekirdek uyuması sorunundan dolayı telefondan soğuyan hatta değişenler var.
Global forumda da aynı şikayetler uçuşuyor.

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Madem çekirdek uyumasından dolayı sorun.
Toplu olarak geri bildirim yapalım. Bir açıklama yapsınlar.
Forumu inceliyorum, çekirdek uyuması sorunundan dolayı telefondan soğuyan hatta değişenler var.
Global forumda da aynı şikayetler uçuşuyor.
Ben yaptım geri bildirim hiç dönüş olmadı

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Hocam zaten eger 4 çekirdek ten 1 i kapanirsa diger çekirdekler zorlanir ve daha çok isinir 4 cekideginde çalışma si bence yükün hepsine paylanmasidir daha normal calisir bence yani bu benim şahsi görüşüm zaten sicaklik 45-50 derecede oluyor oyun zamanı en fazla 55 e cikar bu yüksek sıcaklık mi sizce?

hocam govern9r ayarlarini iyi secmeniz lazim suan videoya bakmadim.kernel programin8da cok incelemedim fakat bazi on ayarli midlar olmasi lazim o on ayarli modlardan interaktive secenegini secmeniz daha makul olur eve gecince programda hangi menuler var bakarim ona gore bi yol gosteririm voltaj ayarlariyla oynamadigin surece cok bbuyuk sikinti yasamazsin

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
hocam govern9r ayarlarini iyi secmeniz lazim suan videoya bakmadim.kernel programin8da cok incelemedim fakat bazi on ayarli midlar olmasi lazim o on ayarli modlardan interaktive secenegini secmeniz daha makul olur eve gecince programda hangi menuler var bakarim ona gore bi yol gosteririm voltaj ayarlariyla oynamadigin surece cok bbuyuk sikinti yasamazsin
Zaten sadece çekirdek kontrolünü kapatiyorum birde gpu yu performans yapiyorum bitti

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hocam videoya şimdi baktım ayarlardan interactive i secmenizi cihazınızı sağlıklı kullanım açısından öneririm. birde işlemci kontrolünü kapatmazsanız devreden çıkıyormu sürekli bunu bi takip edin derim işlemci kontrolünün kapatmayıda pek önermiyorum çünkü çipsetin çalışma prensibi biraz değişik kümeli olarak çalışırken ısınmadan kaynaklı sıkıntı çıkarmasın onu bi takip edip öyle kaapatn açın derim. performans modunda sürekli yükte çalışır şarjınızı aşırı tüketirsiniz onu kesinlikle interactive olarak değiştirin yada diğer ayarda userspace vr ama ben interactive ile kullanmanızı öneririm en ideal kullanım o

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
hocam videoya şimdi baktım ayarlardan interactive i secmenizi cihazınızı sağlıklı kullanım açısından öneririm. birde işlemci kontrolünü kapatmazsanız devreden çıkıyormu sürekli bunu bi takip edin derim işlemci kontrolünün kapatmayıda pek önermiyorum çünkü çipsetin çalışma prensibi biraz değişik kümeli olarak çalışırken ısınmadan kaynaklı sıkıntı çıkarmasın onu bi takip edip öyle kaapatn açın derim. performans modunda sürekli yükte çalışır şarjınızı aşırı tüketirsiniz onu kesinlikle interactive olarak değiştirin yada diğer ayarda userspace vr ama ben interactive ile kullanmanızı öneririm en ideal kullanım o
Kontrol etmiştim biraz isininca hemen kapatiyor 3 yada 4 cu çekirdeği ama telefonun isinmasi azalmiyor ama kontrol kapatinca cekirdekler kapanmiyor ve onkadarda isinmiyor. Gpu Msm-adreno-tz duruyor performans yapiyorum da ama yine gpu düşüyor 624 ten 414 e bazen en düşük 133 e düşüyor. Oyun oynarken kasmasin isinmasinda pil sorun degil

huseyinsoyluu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 5S
Konular
21

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
şlemci kontrolünün kapatmayıda pek önermiyorum çünkü çipsetin çalışma prensibi biraz değişik kümeli olarak çalışırken ısınmadan kaynaklı sıkıntı çıkarmasın bir takip edin kapatınca ve açınca n performans modunda sürekli yükte çalışır şarjınızı aşırı tüketirsiniz onu kesinlikle interactive olarak değiştirin
Kontrol etmiştim biraz isininca hemen kapatiyor 3 yada 4 cu çekirdeği ama telefonun isinmasi azalmiyor ama kontrol kapatinca cekirdekler kapanmiyor ve onkadarda isinmiyor. Gpu Msm-adreno-tz duruyor performans yapiyorum da ama yine gpu düşüyor 624 ten 414 e bazen en düşük 133 e düşüyor. Oyun oynarken kasmasin isinmasinda pil sorun degil

gpu nun calcalismasini ayarlayan programlarda var onlara bi istersen

Üst Alt