Soru CC9 Pro -Mi Note 10 imei ve Firmware Sorusu/Sorunu

Mr.Bhdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Darkcode
Cihazım
Mi Note 10
Konular
9
Merhabalar arkadaşlar Android tabanında yeniyim bilmem , öğrenmem ve yardım almam için gerekli bir kaç sorum ve sorunum olacaktı. umarım benim gibi bilmeyen arkadaşlara yararı yardımı olur.

CC9 Pro -Mi Note 10 6/128 Telefon kullanıyorum.
1. Sorum ; Telefona imei repair yapıldıktan sonra çift sim olarak kullanabilirmiyiz?
( Forumda biraz araştırma yaptım Çin veya india Rom kullanılırsa olabiliyor deniliyor, konunun aslı astarı varmıdır? )

2. Sorum : CC9 Pro -Mi Note 10 Firmware Tercihleri yaparken Rom'ları neye ve nasıl tercih etmemiz gerekiyor?

3. Sorum : CC9 Pro -Mi Note 10 12.0.3 Romu Yükledikten sonra Downgrade yapabiliyormuyuz mesela android 11'e Dönme işlemi yapılabiliyormu ?

Global Rom 12.0 yüklü idi ben Twrp kullanıp EEA (12.0.3 )yükledim ama pek Stabil bir Rom değil bence değişik Sorunlar veriyor.
Örneğin 2. Alanda Google Chromedan birşey arattım diyelim sonra Chromedan cıkıp kapatmak istediğimde ekranda kalıyor chrome sonra 3-5 saniye sonra kapanıyor. Uygulamanın gölgesi gibi bekleyip sonra kapanıyor.

Bir diğer sorun Rehber ve Magisk Sorunu, Bazen rehber uçuyor. Magiski Bankacılık işlemlerinde Root hatası vermesin diye gizleme işlemlerinde tekrar sorun veriyor.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
1. Sorunuz cevabi imei atilirsa sadece sim 2yi kullanabilirsiniz. Yalin rom diyorsaniz telinize eu rom veya miui mesaj ve arama icin hindistan romu deneyebilirsiniz. Diger bilgileri telinizle ilgili ana konuya bakip arastirip ogrenebilirsiniz.

Mr.Bhdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Darkcode
Cihazım
Mi Note 10
Konular
9
Hocam imei repair işlemi yapıldıktan sonra Twrp ile india veya çin rom atılırsa Sim1 aktif olmuyor mu ?
Twrp üzerinden Rom atıcam tekrar hocam indian rom ; Uygunmudur Mi Note 10 ( CC9 Pro ) için ?

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Gordugum kadariyla imei atilan tellerde sim 1 pasif su an yontemi yok. 2 sim kullanayim diyorsaniz tr kayitli cihaz almaniz lazim. Teliniz kod adi uygunsa olur. İyice arastirin formda videolu rom atma rehberleri mevcut. Zip uzantili romlar twrp ile tgz uzantili romda miflash ile yuklenir. Yeterli bilgi seviyeniz yoksa yanlis rom atarsaniz veya hatali birsey yaparsaniz tel. brick olur. Brick olursa yetkili hesapla rom atilmasi lazim siz yapamazsiniz ve ucretli bir islem. Bilen birine yaptirin. Xiaomi yazilim konusunda hassas.

Mr.Bhdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Darkcode
Cihazım
Mi Note 10
Konular
9
İzlenimlerim ;
Indian ROM şuana kadar kullandığım tabil romlar içerisinde en iyisi. Şarj süresi normal, şebeke normal , 4,5 G tabil, ayrıca yazılımda Bahsedilen msj ve arama sorunsuz ve gayet iyi durumda.

Fakat çift sim desteği malesef çalışmıyor.

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular
12
İzlenimlerim ;
Indian ROM şuana kadar kullandığım tabil romlar içerisinde en iyisi. Şarj süresi normal, şebeke normal , 4,5 G tabil, ayrıca yazılımda Bahsedilen msj ve arama sorunsuz ve gayet iyi durumda.

Fakat çift sim desteği malesef çalışmıyor.
Mi note 10 için india yani hindistan rumu yok bahsettiğiniz Endonezya romu

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
Merhabalar arkadaşlar Android tabanında yeniyim bilmem , öğrenmem ve yardım almam için gerekli bir kaç sorum ve sorunum olacaktı. umarım benim gibi bilmeyen arkadaşlara yararı yardımı olur.

1. Sorum ; Telefona imei repair yapıldıktan sonra çift sim olarak kullanabilirmiyiz?
( Forumda biraz araştırma yaptım Çin veya india Rom kullanılırsa olabiliyor deniliyor, konunun aslı astarı varmıdır? )

2. Sorum : CC9 Pro -Mi Note 10 Firmware Tercihleri yaparken Rom'ları neye ve nasıl tercih etmemiz gerekiyor?

3. Sorum : CC9 Pro -Mi Note 10 12.0.3 Romu Yükledikten sonra Downgrade yapabiliyormuyuz mesela android 11'e Dönme işlemi yapılabiliyormu ?

Global Rom 12.0 yüklü idi ben Twrp kullanıp EEA (12.0.3 )yükledim ama pek Stabil bir Rom değil bence değişik Sorunlar veriyor.
Örneğin 2. Alanda Google Chromedan birşey arattım diyelim sonra Chromedan cıkıp kapatmak istediğimde ekranda kalıyor chrome sonra 3-5 saniye sonra kapanıyor. Uygulamanın gölgesi gibi bekleyip sonra kapanıyor.

Bir diğer sorun Rehber ve Magisk Sorunu, Bazen rehber uçuyor. Magiski Bankacılık işlemlerinde Root hatası vermesin diye gizleme işlemlerinde tekrar sorun veriyor.
Programda mi note 10 çift sim imei repair yapılıyor diye yazıyor.

Mr.Bhdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Darkcode
Cihazım
Mi Note 10
Konular
9

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

1-çift imei atılıyor diye biliyorum denemedim. elimdeki giderse denerim. fakat sadece denemiş olmak için atarım onuda. bandlardan bazısı gidiyor ve çekim gücü internet hızı düşüyor max bağlandığı band sayısıda düşüyor.

2- telefondan telefona bile farklı oluyo romlar xiaomdie o yüzden eu dan başlayın mi room deneyin masik x deneyin. revosta deneyebilirsiniz.

3-antirollback olayını araştırın onun için.

ben miui 11 kullanıyorum eski sürüm kullanabilirsiniz miui12 beğenmediyseniz.

Mr.Bhdr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Darkcode
Cihazım
Mi Note 10
Konular
9
1-çift imei atılıyor diye biliyorum denemedim. elimdeki giderse denerim. fakat sadece denemiş olmak için atarım onuda. bandlardan bazısı gidiyor ve çekim gücü internet hızı düşüyor max bağlandığı band sayısıda düşüyor.

2- telefondan telefona bile farklı oluyo romlar xiaomdie o yüzden eu dan başlayın mi room deneyin masik x deneyin. revosta deneyebilirsiniz.

3-antirollback olayını araştırın onun için.

ben miui 11 kullanıyorum eski sürüm kullanabilirsiniz miui12 beğenmediyseniz.
hangi rom'da atılıyor usta ?

Üst Alt