İpucu Çakma Mi'lere Dikkat!

WhiteNight

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yıldırım
Konular
0
ByKatre' Alıntı:
WhiteNight' Alıntı:
mustafahezer' Alıntı:
Cihazı internetten alıyorsun peki gümrük işini falan nasıl hallediyorsun bizede yardımcı olsan :)

Hay ağzın bal yesin. Biri şu işin yolunu bi gösterse alacağız ama iki defa gümrükte takıldı. Giden gidiyor birde parayı geri almakta sıkıntı. Resmen deveye hendek atlattık. Bir daha develerle uğraşasım hiç yok. :)

İadeyi nasıl aldınız? :)

Paypal ile alışveriş yapınca iade daha kolay. Despute açtım ve epey bi zaman beklemek zorunda kaldım. Her ne kadar geri alabilmiş olsam da, arada geçen zamanda yaşadığım stresi tekrar yaşamak istemem doğrusu. Türkiye'de sahibinden, vb sitelerde satanlar da oldukça yüksek karlarla sattıkları için cihazların en büyük cazibesi olan uygun fiyattan eser bile kalmamış oluyor. Dolayısıyla bu şartlarda bizim için tek alınabilirliği miui ve dizaynları olmuş oluyor. Yukarıda ikinciyi getireceğinden bahseden arkadaş bunu nasıl başardığına dair ipuçlarını verebilirse oldukça hora geçmiş olacak tabii. :)

nightwolfay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Arkadaşlar bende internetten aldım. Ama Türkiye ye göndermedim. Rusyaya gönderdim. Sonra iş amaçlı Rusyaya gittim. 15 günde elimdeydi.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
WhiteNight' Alıntı:
ByKatre' Alıntı:
WhiteNight' Alıntı:
Hay ağzın bal yesin. Biri şu işin yolunu bi gösterse alacağız ama iki defa gümrükte takıldı. Giden gidiyor birde parayı geri almakta sıkıntı. Resmen deveye hendek atlattık. Bir daha develerle uğraşasım hiç yok. :)

İadeyi nasıl aldınız? :)

Paypal ile alışveriş yapınca iade daha kolay. Despute açtım ve epey bi zaman beklemek zorunda kaldım. Her ne kadar geri alabilmiş olsam da, arada geçen zamanda yaşadığım stresi tekrar yaşamak istemem doğrusu. Türkiye'de sahibinden, vb sitelerde satanlar da oldukça yüksek karlarla sattıkları için cihazların en büyük cazibesi olan uygun fiyattan eser bile kalmamış oluyor. Dolayısıyla bu şartlarda bizim için tek alınabilirliği miui ve dizaynları olmuş oluyor. Yukarıda ikinciyi getireceğinden bahseden arkadaş bunu nasıl başardığına dair ipuçlarını verebilirse oldukça hora geçmiş olacak tabii. :)

İyi alabilmişsin PayPal2ın gümrük soruhnlarında satıcıyı haklı çıkardığını duymuştum. Gümrükte takılınca geri gidiyor değil mi?

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Arkadaşlar şimdi üzerine çalışıyorum bu konuda hepinize yardımcı olmak isterim ben yaklaşık iki yıldır silopi de yaşıyorum az çok çevre tanıdık oluştu buradaki birçok kişinin ırakta tanıdığı var ben iraga ürünü isteyip oradan buraya getirmek istiyorum zaten oraya gelsin buraya sokmak kolay. Öğrendiğim kadarıyla onlar dubai den alıyormuş ama genellikle valizle getiriyorlar kargo ile bilmiyorum. İraq ile ilgili gümrük ve diğer sorunları hallettikten sonra telefon işini toplu alarak 50 bana 50 buradaki arkadaşa olmak üzere karla satmak istiyorum bu hafta sonu adresi alacağım bir telefon kabı sipariş edip bakacağım. O zamana kadar işi iyice öğrenirim eğer olursa bu konuda herzaman yardımcı olurum

Şavmi mi tıri cihazından karşıdan ödemeli gönderildi.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Irak gümrüğünde telefon yasak mı ki ?

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
ByKatre' Alıntı:
Irak gümrüğünde telefon yasak mı ki ?
Hocam görünüşe göre değil ama emin olmak gerekiyor risk edemem 300 500 dolar az değil özel kargolarla toplu almak istiyorum kısa sürsün nerede olduğu bilinsin. İraq içinde takip edecek site bile bulamadım

Şavmi mi tıri cihazından karşıdan ödemeli gönderildi.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
hocam al bi 80 dolarlık telefon dene. Ama yasak değilse değildir yaw :)

meddah58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tayfun
Konular
12
arkadaslar ben internetten alıyorum derken çinden almadım.aslında alanlar var ama geçmesi tamamen şans kısmet işi.nu sebeple sahibinden üzerinden ya da forumdan alıyorum.fiyatlar yüksek haliyle ornegin mi3 750 tl gibi.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Mi3 ün asıl fiyatı ne ki? O civar değil mi?

meddah58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tayfun
Konular
12
ByKatre' Alıntı:
Mi3 ün asıl fiyatı ne ki? O civar değil mi?

işte benim söylemek istediğim de bu aslında hocam....banggood gibi paypal ile ödeme yapılan sitelerde su an mi3 fiyatı 289 dolar.bu yaklasık 730 tl yapar.yani 750/800  tl ye arkadasım bazen getirip satıyor.ondan almak daha makul aslında.70 lira için sanki değmez gibi.

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-inch-WCDMA-Version-Qualcomm-Snapdragon-800-Smartphone-p-914456.html

Üst Alt