Yardım "Çağrı Sonlandırıldı" hatası

Paladins

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
9
Arkadaşlar merhaba, ben genelde elimden gelen her şeyi yapmadan buraya konu açmam.

Dün gece eve geldiğimde telefonumun sesinin kendiliğinden otomatik yükseldiğini farkettim. Bi gariplik vardı. Telefonu yeniden başlatayım dedim. Başlatmaz olaydım, bootlopa düştü. Saat sabah 4 olmuş, telefon benim işim için çok önemli, bu yüzden uyumadım sabah 7'ye kadar uğraştım. Farklı farklı aosp romlar denedim, aosp romlarda romu yükledikten sonra "Gapps" flashlıyorum yine bootloopa düşüyor. Daha fazla uğraşamayıp uyudum. Ardından bugün kalktığımdan beri uğraşıyorum. Sonunda AOSP ve MİUİ rom farketmeksizin telefonu uzun uğraşlar sonucu açabiliyorum ama bu seferde birini aramak istediğimde çağrıya başlar başlamaz "Çağrı Sonlandırıldı" hatası alıyorum. IMEI falan sorguladım, olduğu gibi duruyor gözüküyor.

Bu sorun neden olabilir? Bana bir çözüm yolu bulursanız sevinirim. Kafayı yemek üzereyim.

mvpeko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Redmi 4a
Konular
1
Arkadaşlar merhaba, ben genelde elimden gelen her şeyi yapmadan buraya konu açmam.

Dün gece eve geldiğimde telefonumun sesinin kendiliğinden otomatik yükseldiğini farkettim. Bi gariplik vardı. Telefonu yeniden başlatayım dedim. Başlatmaz olaydım, bootlopa düştü. Saat sabah 4 olmuş, telefon benim işim için çok önemli, bu yüzden uyumadım sabah 7'ye kadar uğraştım. Farklı farklı aosp romlar denedim, aosp romlarda romu yükledikten sonra "Gapps" flashlıyorum yine bootloopa düşüyor. Daha fazla uğraşamayıp uyudum. Ardından bugün kalktığımdan beri uğraşıyorum. Sonunda AOSP ve MİUİ rom farketmeksizin telefonu uzun uğraşlar sonucu açabiliyorum ama bu seferde birini aramak istediğimde çağrıya başlar başlamaz "Çağrı Sonlandırıldı" hatası alıyorum. IMEI falan sorguladım, olduğu gibi duruyor gözüküyor.

Bu sorun neden olabilir? Bana bir çözüm yolu bulursanız sevinirim. Kafayı yemek üzereyim.
Bende de benzer sorun oldu. Telefon kasılıyor. Arama yapamıyorum. Arama alamıyorum. Başka telefondan kendimi arayınca meşgule atıyor direk. Telefona global rom yükledim çözülmedi. Tr rom yükledim çözülmedi. İnternete giriyor. WhatsApp araması geliyor ama kastığı için konuşulmuyor.

Çözebilen var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir forumda aynı sorunu yaşayan bir arkadaş fabrika rom yükledim çözüldü diye yazmış. Fabrika rom nedir bilen var mı?

f0x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sam
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
0
Mi flash ile stok rom attığınızda cozulmedi mi ? Çözen olursa lütfen bilgi olarak paylaşın.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bende de benzer sorun oldu. Telefon kasılıyor. Arama yapamıyorum. Arama alamıyorum. Başka telefondan kendimi arayınca meşgule atıyor direk. Telefona global rom yükledim çözülmedi. Tr rom yükledim çözülmedi. İnternete giriyor. WhatsApp araması geliyor ama kastığı için konuşulmuyor.

Çözebilen var mı?

Bir forumda aynı sorunu yaşayan bir arkadaş fabrika rom yükledim çözüldü diye yazmış. Fabrika rom nedir bilen var mı?
telefon modeli nedir? imei atılmış cihaz mı?

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Fastboot rom yüklediiz mi

Paladins

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
9
Fastboot rom yükledim.
Stock rom yükledim, hiç biri fayda etmedi.
Imei atılmış cihaz.

mvpeko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Redmi 4a
Konular
1
telefon modeli nedir? imei atılmış cihaz mı?
REDMİ NOTE 9 PRO
Cihaz TR garantili. imei atılmamış.

Farklı bir konuda soruna ulaştım arkadaşlar. MİUİ 13 yüklü cihazlarda downgrade (eski sürüme geri dönüş) yapanlarda benzer sorunlar çıkmış. Tekrar MİUİ 13 yükleyince sorun olmuyor. Downgrade için de stock rom içindeki bir dosyanın düzenlenmesi ile sorunun çözüldüğü söyleniyor ama ben denemedim

Bende işe yaratmıştı
modem dosyasıyla alakalı olabilir
Tekrar MİUİ 13 yükleyince sorun çözüldü. Teşekkürler

Hocam sorunun çözümünü buldum yukleyeceginiz romun fastboot romunu indirin sonra rardan açın images diye bir dosya olacak için de oradan persist IMG olacaktır onu ana dosya ya atın hocam gerisini de twrp üzerinden halledecez
Twrpye giriyoruz yükleme işlemi nasıl yapılıyor bilmiyorum ben orangefox kullanıyorum dosyayı buldum üstüne tıkladım sonra karşıma geldi zaten seçenekler persist images diyordu seçtim klikledim oldu hocam ses falan gidip gelmiyor deneyin derim mutlaka persist bozulmuş

Son düzenleme:

Mehmet 90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Emin
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
51

Hocam eğer benim gibi interneti hızlandırmak için lte only modunu alıyorsanız telefonu o yüzdendir operatörler arası aramada özellikle arayamıyorsunuz

f0x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sam
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
0

Burada yazanları inceleyin

Üst Alt