Mod Çağrı Günlüğü Renklendirme

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Denemek isteyip de endişe eden arkadaşlar kullandığınız Custom Rom daki contacts.apk dışarı alıp mgulay kardeşimizin hazırlamış olduğu bu dosya ile farklı bir yedek ile contacts.apk ları yer değiştirirler ve bunu kenarda bekletirler. Olaki kendi cihazları olumsuz cevap verdi yine TWRP den hazırlamış oldukları bu dosya ile kullandıkları rom üzerine sadece contacts.apk atmış olurlar ve sadece wipe cache ile iş biter eskiye dönerler ve full format gerekmez. Beğenen el kaldırsın :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatta aha şimdi deniyorum sevgili rahat durmayan Mi kullanıcıları, beklemede kalın
Dediğiniz sistemle bile, romu magisk camera2api gibi şeyleri tekrar flashlamak gerek

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Redmi note3 pro kate/kenzo da uyumlu oldu sorun yok.

Dediğiniz sistemle bile, romu magisk camera2api gibi şeyleri tekrar flashlamak gerek
Aramalar üzerinde diğer özelliklerin çalışabilmesi için mi üstad?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Hayır ama diyelim ki bu çalışmadı contacts.apk tek flashlayamayacagimiz için mecbur romu tekrar kuracağız. Cam2api magisk de sisteme gömülü olduğu için onları da yeniden flashlamak zorunda kalacağız gibime geliyor

Redmi 5 plus denedim çalışmadı. Durduruldu hatası var. Ara uygulamasının adı numara yok, kişiler uygulamasının adı numara çok uzun olarak değişti. İkiside açılmıyor ama

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
KaizenTR arkadaşımızın demek istediği şöyle aslında. Boş bir dosya ekliyorum aşağıya. Onun içine system/priv-app/Contacts içerisine sizin şuan telefonunuzda aynı yolda bulunan Contacts.apk yi root izinli bir dosya yöneticisi ile çıkarıp ekteki dosyaya atın. Sonra mgulay arkadaşın paylaştığı dosyayı TWRP ile yükleyin. Bir sorun olursa tekrar TWRP ye dönüp orjinal apknizin olduğu dosyayı yükleyin.

Hatta şöyle de bir şey yapalım çok isteyenler için. Eğer olmazsa telefon modelinizi yazarak Contacts.apk dosyasınızı buradan paylaşın zaman oldukça modlayip paylaşayım
Not: Costum Rom kullananlar sadece. Stock Romda kullanamaz

Ekli dosyalar

• test_Test.zip
    123,2 KB · Görüntüleme: 10

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
KaizenTR arkadaşımızın demek istediği şöyle aslında. Boş bir dosya ekliyorum aşağıya. Onun içine system/priv-app/Contacts içerisine sizin şuan telefonunuzda aynı yolda bulunan Contacts.apk yi root izinli bir dosya yöneticisi ile çıkarıp ekteki dosyaya atın. Sonra mgulay arkadaşın paylaştığı dosyayı TWRP ile yükleyin. Bir sorun olursa tekrar TWRP ye dönüp orjinal apknizin olduğu dosyayı yükleyin.

Hatta şöyle de bir şey yapalım çok isteyenler için. Eğer olmazsa telefon modelinizi yazarak Contacts.apk dosyasınızı buradan paylaşın zaman oldukça modlayip paylaşayım
Aynen ustam

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Hocam siz anlatınca gayet mantıklı. Yapılabilir. Sanırım mi8lite çentikli oldugu icin Redmi 5plusta çalışmadı. Keşke sizin kod ile yapsaydım

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Hocam siz anlatınca gayet mantıklı. Yapılabilir. Sanırım mi8lite çentikli oldugu icin Redmi 5plusta çalışmadı. Keşke sizin kod ile yapsaydım
Eeee acemi ve usta farkı Sekko ustam. Siz olmaz deyince bende pustum ne yapayım kodda anladığımız yok tamamen test yöntemi.
Ben yaptım oldu :) Yani Classic ustamın hazırladığı daha genel sanki sistem dosyasını farklı alanlar da ekleyebilir ve yükleyebilir şeklinde. Ben bunu her yerde kullanırım ustam acımam isterse bootloop olsun denerim :) Mesela çok oynadığım denemeler yaptığım tüm apk larda al onaylı yedek at kenara. tabi aynı formattaki rom için diyorum

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Eeee acemi ve usta farkı Sekko ustam. Siz olmaz deyince bende pustum ne yapayım kodda anladığımız yok tamamen test yöntemi.
Ben yaptım oldu :) Yani Classic ustamın hazırladığı daha genel sanki sistem dosyasını farklı alanlar da ekleyebilir ve yükleyebilir şeklinde. Ben bunu her yerde kullanırım ustam acımam isterse bootloop olsun denerim :) Mesela çok oynadığım denemeler yaptığım tüm apk larda al onaylı yedek at kenara. tabi aynı formattaki rom için diyorum
Hocam olmaz derken çalışmaması durumunda dedim ki zaten yedek alınmayınca benim dediğim yol üzerinden yapılıyor.
Sistem dalvık önbellek sildim rom +Cam2api+centerclock+magisk flashlayip başlattım. Düzeldi benim sorun. Hatta bu mesajı yazmak için gereken süreden az zaman harcadım :)
Hocam bu bootloop yapmaz diye tahmin ediyorum sadece contacts.apk değişiyor sonuçta bir zararı yok

Merak ettiğim birşey var, bilgisayardaki +notepad programına androidde alternatif yokmudur, çünkü çok zorda kalmadıkça pc açmayı sevmiyorum

Son düzenleme:

sahinsah52

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sah
Cihazım
Mi6
Konular
2

Mi6 Eu BETA 6.20 romda olmadı.,hata verdi. Rehber ismi "numara çok uzun" olarak değişti.. . Daha öncesinde bu söylediğiniz yönetimi oluşturduğum için kurtardım telefonu.. Ama ilk açılış uzun sürdü.

Üst Alt