Rehber Bütün Xiaomi Cihazlarda Always On Display (AOD) Özelliğini Aktif Etmek!

UtkuYunus1997

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
4
Hocalar ips de istediginiz gibi olmaz, tad alamazsiniz ekran icinde sikinti cikartabilir. Bu isin guzelligi mis gibi amoled ekranda cikiyor her turlu. Yuklenilir edilir ama ekran icin hem bir risk hesabi kalir adamin aklinda hemde amolede gore az veya cok bariz pil tuketir. Hocamiz sagolsun yontemi paylaymis, guzelce aciklamis ama kullanip zaman icinde ekranda sikinti yasayinca ah vah etmeyin derim. Lg gibi g6 da ips lcd ekranda bunu kullanipta donanimsal acidan destek veren az firma ve cihaz vardir. Cihazin oluru olsaydi xiaomi koyardi elbet hemen hemen her cihazina belirli oranda ozellik acisindan bonkor davranmaya calisan, ozen gosteren bir firma neticede. Ama oluyle cokta oynamaya gerek yok sahsen, sikinti cikariverir bi taraftan.

Erayflr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray Filar
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
27
Rica ederim hocam. Maksat; hepimizin gönlü hoş olsun. mm~~
Ben bunu önceden başka yerlerden araştırarak yapmaya çalıştım magisk üzerinden fakat global cihazlarda işe yaramıyormuş çin sürümünde oluyormuş ayarlara geliyordu fakat çalışmadı bir türlü sizin yaptığınız şekilde kesin çalışır mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben bunu önceden başka yerlerden araştırarak yapmaya çalıştım magisk üzerinden fakat global cihazlarda işe yaramıyormuş çin sürümünde oluyormuş ayarlara geliyordu fakat çalışmadı bir türlü sizin yaptığınız şekilde kesin çalışır mı
Ve MIUI 12 de çalışır mı ?

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Not: İşlemler, ROOT yetkisi ve MIUI 11 (Stock ya da Custom ROM olabilir.) yüklü bir (Xiaomi) cihaz gerektirir.

1) linkten "MiuiAod.zip" dosyasını indirin ve arşivi çıkartın/ayıklayın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2) Herhangi bir ROOT Explorer uygulaması (Solid Explorer, x-plore...vs) kullanın ve sistem klasörlerini açın.

3) Çıkartılan klasörü system/priv-app içine kopyalayıp, yapıştırın.

4) Kopyaladığınız dizin içindeki MiuiAod.apk dosyasına 644 izni verin.

5) Ardından system/etc/device features klasörüne gidin ve cihazınızın ismi ne ise o XML dosyasını (zaten genelde bir adet XML dosyası var) açın . (lavender, mido, violet...vs.)

6) "
<!-- whether support always on -->
<bool name="support_aod">true</bool>" Bu kodları, açtığınız XML dosyasına kopyalayıp yapıştırın, kaydedin ve yeniden başlatın.

7) İşlemler TAMAM! Artık AMOLED ekrana sahip OLMAYAN akıllı telefonunuzda AOD kullanabilirsiniz.

Dikkat 1: AMOLED ekrana sahip olmayan (IPS...vs) cihazlarınızın pil tüketiminin normal ekran kullanımından daha FAZLA olabileceğini UNUTMAYIN!

Dikkat 2: Bütün sorumluluklar ŞAHSINIZA aittir, UNUTMAYIN!

Video, sizlere yardımcı olacaktır:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
brick gibi sorunlar ortaya cikarmi hocam

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Not: İşlemler, ROOT yetkisi ve MIUI 11 (Stock ya da Custom ROM olabilir.) yüklü bir (Xiaomi) cihaz gerektirir.

1) linkten "MiuiAod.zip" dosyasını indirin ve arşivi çıkartın/ayıklayın.

2) Herhangi bir ROOT Explorer uygulaması (Solid Explorer, x-plore...vs) kullanın ve sistem klasörlerini açın.

3) Çıkartılan klasörü system/priv-app içine kopyalayıp, yapıştırın.

4) Kopyaladığınız dizin içindeki MiuiAod.apk dosyasına 644 izni verin.

5) Ardından system/etc/device features klasörüne gidin ve cihazınızın ismi ne ise o XML dosyasını (zaten genelde bir adet XML dosyası var) açın . (lavender, mido, violet...vs.)

6) "
<!-- whether support always on -->
<bool name="support_aod">true</bool>" Bu kodları, açtığınız XML dosyasına kopyalayıp yapıştırın, kaydedin ve yeniden başlatın.

7) İşlemler TAMAM! Artık AMOLED ekrana sahip OLMAYAN akıllı telefonunuzda AOD kullanabilirsiniz.

Dikkat 1: AMOLED ekrana sahip olmayan (IPS...vs) cihazlarınızın pil tüketiminin normal ekran kullanımından daha FAZLA olabileceğini UNUTMAYIN!

Dikkat 2: Bütün sorumluluklar ŞAHSINIZA aittir, UNUTMAYIN!

Video, sizlere yardımcı olacaktır:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
hocalarım bana kalırsa sakın yapmayın aod olmayan bir ekranda zaten aod kullanmak her açıdan kötü bir şey
Ayrıca denedim cihaz azdaha hard-brick oluyordu zarzor fastboot moduna girip rom yükleyip kurtardım telefonu

Ben denemenizi kesinlikle önermem

Ve MIUI 12 de çalışır mı ?
hıcam ben denedim sakın yapmayın cihazınız hard-brick olur
Benimki oldu zar zor girdim FASTBOOT moduna bile

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Konu sahibinin konuya ekleme yapması gerekir. Anlatılan yöntem eski jenerasyon telefonlar için. Şöyleki, yeni jenerasyon telefonlarda redmi için Note 9s, pro, max ve sonrası, 2020 ve sonrasında piyasaya çıkan modellerde super partition vardır. System bölümü super partition içerisindedir. Buraya anlatıldığı şekilde elle manuel olarak bir dosya ekleyemez ve silemezsiniz. Pratikte buraya dosya yöneticisi ile dosya kopyalanır ve silinir. Ama telefonu kapatıp açınca şanslı iseniz mi logosunda kalır yeniden sistem yüklemeniz gerekir. Az şanslı iseniz telefon hiç açılmaz ama fastboota girebilir. Şanssız iseniz doğrudan brick olur.
Özetle bu konuda her ne kadar Bütün xiaomi telefonlar diyorsada, super partition (süper bölüm) bulunan telefonlarda işe yaramaz ve tehlikeli sonuçları olabilir.

Üst Alt