Çözüldü Buradaki bir üyeden alışveriş yaptım fakat dolandırıldığımı düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu hesapların önünde sonunda kapanması kaçınılmaz. Microsoft okullar için özel fiyatlı ve çok kullanıcılı hesaplar satıyor. Parasını devlet ödüyor. Şirketlerde bu tür çok kullanıcılı hesaplar alıyor. Size sattıkları ya okul hesabı yada şirket hesabı.
Hesap için hiç bilmediğiniz bir admin tam yetkili. Mesela okul müdürü. Hesabınızı kapatabilir. İhlal tespit edilip kapanabilir.
Özetle zaten yasa dışı bir alışveriş yapmışsınız şikayet söz konusu bile olamaz.
Bir şey oası gerekenden çok ucuzsa veya bedavaysa satılan şey siz oluyorsunuz.
söyledikleriniz kısmen doğru hocam. VPN ile yurtdışından mail adresini üniversite maili gibi gösterip alıyorlar yanlış bilmiyorsam. Patlaması kaçınılmaz bizde mesela kendimiz sınırsız google drive hesabı oluşturuyoruz. İndirmeye bağlı olarak 2-3 ayda bir patlıyor..

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Bu hesapların önünde sonunda kapanması kaçınılmaz. Microsoft okullar için özel fiyatlı ve çok kullanıcılı hesaplar satıyor. Parasını devlet ödüyor. Şirketlerde bu tür çok kullanıcılı hesaplar alıyor. Size sattıkları ya okul hesabı yada şirket hesabı.
Hesap için hiç bilmediğiniz bir admin tam yetkili. Mesela okul müdürü. Hesabınızı kapatabilir. İhlal tespit edilip kapanabilir.
Özetle zaten yasa dışı bir alışveriş yapmışsınız şikayet söz konusu bile olamaz.
Bir şey oası gerekenden çok ucuzsa veya bedavaysa satılan şey siz oluyorsunuz.
Bu ürünü satın alırken bana bununla ilgili hiçbir bilgi verilmedi. Ayrıca ben mesajımda da ömürlük olup olmadığını sordum ve ömürlük değildir gibi bir belirtmede yapılmadı. Tek seferlik ödeme alınıyor dedi satan kişi. Olayın perde arkasını bizim bilme gibi bir özel yeteğimiz yok. Satan kişi bana "kapanabilir, elinizden alınabilir" gibi bir uyarı da yapmadı. Burada benim hak iddiaa etmem mi yanlış şimdi?

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Konuda bazı kişiler sorular sormuş ve sınırsız hesap diyip geçiştirmiş ama bir mesaj varki

experz' Alıntı:
Hocam merhaba ileride herhangi bir sıkıntı çıkar mı ?
Hayır hocam sıkıntı çıkmaz olursa da telafisini yapıyorum

Böyle cevap veriyor.
Hepimiz bu forum haric başka mecralarada girip çıkıyoruz kim 1.5 ay bir mesaja cevap vermez olacak şey mi öyle birşey olabilir mi :)

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Bu ürünü satın alırken bana bununla ilgili hiçbir bilgi verilmedi. Ayrıca ben mesajımda da ömürlük olup olmadığını sordum ve ömürlük değildir gibi bir belirtmede yapılmadı. Tek seferlik ödeme alınıyor dedi satan kişi. Olayın perde arkasını bizim bilme gibi bir özel yeteğimiz yok. Satan kişi bana "kapanabilir, elinizden alınabilir" gibi bir uyarı da yapmadı. Burada benim hak iddiaa etmem mi yanlış şimdi?
Hocam yapılan iş yasal olmadığı için öyle demiş arkadaş. Satıcı da hatalı tabii ki ama işin böyle biteceği de biraz belliydi mesajlarından. Aynısını ismini veremeyeceğim başka bir forumda öğrenci kardeşimiz yapmaya çalıştı ve foyası da aynı bu olay gibi ortaya çıkmıştı. Şuan ibrahimiyice mesajları okuyor olmalı ama cevap vereceğini de sanmam. Sizin yaptığınız iş de yasal olmadığı için sorun çıksa da satıcı anlamında yasal hiçbir sorun da ortaya çıkmayacak iki taraf da illegal yaptığı için.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Sorun yaşayan herkese elimden geldiğince yardımcı olup gerektiği durumda iadesini yaptım. Size dönmediysem emin olun gözümden kaçtığındandır. Uzun süredir forumdayım ve çokça alışverişim oldu. Kimseyi yarı yolda bırakmadım. 12. sınıf lise öğrencisiyim. Sınav haftam ve tüm odağım orada şuan. Az önce maile bildirim geldi ona bakayım dedim dolandırıldım diye konu açılmış, gerçekten üzücü. Keşke bir kere daha mesaj atsaydınız konu açmadan önce.

katip

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Alışveriş konusunda böyle bir şeyin yaşanması üzücü adalet ve güven için ilgilerinden gereği yapılacaktır

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Sorun yaşayan herkese elimden geldiğince yardımcı olup gerektiği durumda iadesini yaptım. Size dönmediysem emin olun gözümden kaçtığındandır. Uzun süredir forumdayım ve çokça alışverişim oldu. Kimseyi yarı yolda bırakmadım. 12. sınıf lise öğrencisiyim. Sınav haftam ve tüm odağım orada şuan. Az önce maile bildirim geldi ona bakayım dedim dolandırıldım diye konu açılmış, gerçekten üzücü. Keşke bir kere daha mesaj atsaydınız konu açmadan önce.
Gönderinizde tüm mesajlara cevap verdiğinizi belirtmişsiniz. Fakat benim mesajımı cevaplamamışsınız. Eğer gözünüzden kaçtıysa sağ üstte ki mesaj panelinde okunmamış mesajlar size gösteriliyor, oradan da görebilirsiniz. Neyse. Olan oldu artık iade talep ediyorum ben.

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Tüm mesajları okumuşum geri döneceğim diye bıraktım ve hepsine de döndüm. Gözümden kaçmış derken ondan bahsediyordum. Ayrıca başlık değiştirmem neden sorun oldu size anlamadım. Önceden 5TB olarak satıyordum sonradan baktım hesaplar 1TB olarak elime geliyor yanlışlık olmasın diye başlık değiştirdim. Sorun nerede bunda?

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Tüm mesajları okumuşum geri döneceğim diye bıraktım ve hepsine de döndüm. Gözümden kaçmış derken ondan bahsediyordum. Ayrıca başlık değiştirmem neden sorun oldu size anlamadım. Önceden 5TB olarak satıyordum sonradan baktım hesaplar 1TB olarak elime geliyor yanlışlık olmasın diye başlık değiştirdim. Sorun nerede bunda?
Başlığı değiştirdiğinizi şunun için söyledim; sizden hesabı alırken o gönderi üzerinden mesaj istedim ve orada 5 TB yazıyordu. Konu oralara gelirse diyerekten en baştan yazayım dedim.

serkaon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Ortodontist
Konular
6
Siz farkettiğiniz anda 1 tb a dönmedi, kullanıcılardan birkaçı yazdı gelen hesaplar 1 tb diye sonra da siz düzeltme yaptınız ve başlığı değiştirdiniz.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt