Yardım Build.prop düzenlenmiyor

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Arkadaşlar lütfen yardım edin bir Allah'ın kulu bilmez mi çözümü system içerisindeki build.prop dosyasını değiştiremiyorum cihazım redmi note 10 pro Endonezya rom kullanıyorum (rom değiştir vs gibi basit çözümler söylemeyin lütfen) bu romda düzenlemek istiyorum ve her seferinde hata alıyorum kaydetmiyor twrp ile düzenlemeye çalışınca twrp restart atıyor anladığım kadarıyla salt okunur modda kaldı system kısmı nasıl düzelticem izinleri de ayarlayamıyorum Android 11 MIUI 12.5 RKFIDXM romdayım yardımlarınızı bekliyorum..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Arkadaşlar lütfen yardım edin bir Allah'ın kulu bilmez mi çözümü system içerisindeki build.prop dosyasını değiştiremiyorum cihazım redmi note 10 pro Endonezya rom kullanıyorum (rom değiştir vs gibi basit çözümler söylemeyin lütfen) bu romda düzenlemek istiyorum ve her seferinde hata alıyorum kaydetmiyor twrp ile düzenlemeye çalışınca twrp restart atıyor anladığım kadarıyla salt okunur modda kaldı system kısmı nasıl düzelticem izinleri de ayarlayamıyorum Android 11 MIUI 12.5 RKFIDXM romdayım yardımlarınızı bekliyorum..

Merhaba

Telefonda Root Olduğunu Açıldığını Var Sayıyorum Aşağıdaki EsDosya_v4.2.6.apk İndirin

Kullanmasını Bilmiyorsanız Buradan İzleyin Eğer Rootluysa %100 Çalışacaktır İzni Vermeyi Unutmayın
Sisteme Girip Build Dosyasında Değişiklik Yaptıktan Sonra Kaydedin Takılıdığınız Olursa Yazın Biraz Daha Sitedeyim Yardımcı Olurum

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Sistem dosyası düzenlemek için root yetmez. Sisteminiz R/W yetkisine sahip olmalı. Cihazınız için güncel TWRP indirip advanced kısmına bir bakın "convert rom r/w" gibi bir özellik varsa onu kullanarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak Google'dan sistemi r/w yapmak için araştırma yapabilirsiniz.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Sistem dosyası düzenlemek için root yetmez. Sisteminiz R/W yetkisine sahip olmalı. Cihazınız için güncel TWRP indirip advanced kısmına bir bakın "convert rom r/w" gibi bir özellik varsa onu kullanarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak Google'dan sistemi r/w yapmak için araştırma yapabilirsiniz.
Rw nedir?

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Sistem klasörüne a11 sürümünde MT Manager r/w erişim sağlayabilen en bilinen file Manager uygulamasiydi en son denediğimde oda bu engelden nasibini almıştı sonrasında build propa müdahale etme işlemlerini kestim 😂

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
System r/w konusu aslında oldukça kolaydır.
Bir çok özel TWRP geliştirici recoverynin advanced bölümüne bu özelliği ekler cihazınız için en güncel TWRP sürümünde bu özellik %90 vardır.

Alternatif olarak manuel de yapılabilir. XDA'da bunun için çalışan bir geliştirici var.

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
System r/w konusu aslında oldukça kolaydır.
Bir çok özel TWRP geliştirici recoverynin advanced bölümüne bu özelliği ekler cihazınız için en güncel TWRP sürümünde bu özellik %90 vardır.

Alternatif olarak manuel de yapılabilir. XDA'da bunun için çalışan bir geliştirici var.
Android 12 deyim twrp data yı doğal olarak görmüyor bununla alakası varmı?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Android 12 deyim twrp data yı doğal olarak görmüyor bununla alakası varmı?
O TWRP sürümünün Android 12 şifrelemesini çözemiyor olmasından kaynaklı. Uygun TWRP çıkana kadar bu normal. Burada bahsi geçen şey sisteme ekleme ya da çıkarma yapabilmek için yetki.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bağlantıdaki konuda verilen modülü yükleyip test edin.

Üst Alt