Soru Bu telefon alınırsa sıkıntı çıkarmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TalhaKaptan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 9T
Konular
46

Bu telefonu almak istiyorum. Ama fiyatı bi hayli ucuz. Garanti umrumda değil. İmei vs sıkıntı çıkarmı onu merak ediyorum sadece

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Acaba cihazın orijinal imeisini kayıt ettirebiliyormiyuz bize böyle bir imkan sunuyorlar mı yada yasal kayıt olunca direk GSM lerin 4g hizmetleri ve volte tarzı hizmetlerinden yararlanabilecekmiyiz. Mantıken yararlanacagiz ama burası Türkiye

Yurtdışından yanınızda getirmek koşulu ile telefonlarınızı her zaman kayıt ettirme hakkına sahipsiniz. Tabi 1500 bedel mukabilinde. Yurda giriş tarihinden 2 ay içinde kayıt olacak. Pasaport kaydı. ( Önceden satın alınmış telefonun orijinal imei'sini eski tarifeden kayıt ettireyim gibi bir mantık ise, olmaz zaten... )

Redmi Note4 cihazınız bağlamında yanıtlamak gerekirse; Redmi Note4 cihazınızın orijinal imei numarası, 19 Temmuz 2019'dan önce BTK'ya kayıtlı bir imei değilse, 250 TL'lik haktan yararlanamazsınız. Kanuna göre...

250 TL'lik haktan yararlanmanın şartı, BTK'ya kayıtlı klon/kopya imei'leri 19 Temmuz 2019 tarihinden önce yeni model telefonlarında kullanmış olanlar, bir defa mahsus 250 TL'lik haktan yararlanabilecek. Kanuna göre...

Telefon yasal olarak kullanımda, yani telefon yasal olarak kayıtlı ya da kanun kapsamındaki haktan yararlanarak kullanımda ise; operatörler, hizmetler yönünden herhangi bir kısıtlama getirmez zaten... Neden kısıtlasın ? En basit ifadesi ile hizmetleri kısıtlarsa, gelir kaybına uğrar.

Oyla:

TalhaKaptan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 9T
Konular
46
Devlet geçirdikçe geçiriyor kısacası.. Durum içler acısı gerçekten.
Satıcı pasaport kayıtlı yazmış. Sıkıntı olurmu yani? Mazur görün ben bu imei den hiç anlamıyorum

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
19 Temmuz 2019 öncesinde olması nedeniyle, başka bir cihazın imei numarasını redmi note4 'te kullandığınız için 250 TL'lik haktan yararlanırsınız. Yani her halükarda 250 ödemek durumundasınız. Tabi kanuna göre...

Şimdilerde kullanıcıların ekseriyetinin göz ardı ettiği husus; kanunun yürürlük tarihi ve hangi telefonları kapsayacağı belli olmasına rağmen, millet hala yeni telefon satın alıp, içine de eski imei'yi çaktırıp kullanırım diye ümitleniyor.

19 Temmuz 2019'dan önce sinyal almış kopya/klon imei'li telefonlar 250 TL'lik haktan yararlanacak. Diğerleri direkt kapanacak.( Kanuna göre )

Kopya imei ; BTK'ya kayıtlı aynı imei numarasının, iki( 2 ) telefonda kullanılması,

Klon imei ; BTK'ya kayıtlı imei numarasının, yeni model telefonda kullanılması( imei çakma dediğimiz olay yani... )

Sıkıntı yok bizde 4ayda bir plaka değişimi yaparız..

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Satıcı pasaport kayıtlı yazmış. Sıkıntı olurmu yani? Mazur görün ben bu imei den hiç anlamıyorum
Oraya illaki pasaport kayıtlı yazacak... Yasak olan, "klon imei" işlemi yaptım mı diyecekti... facepalm~~

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Devlet niye geçirsin ? Yılda bir defa, hatta yılda iki defa telefon değiştirenler, durmadan devletin kasasından gereksiz döviz çıkışına neden oldukları için, devlet zarara uğruyordu. Devlet te imei kayıtlarına düzenleme getirerek döviz çıkışına engel oldu.

Ben sizin yerinizde olsam, satıcının ne yazdığını hiç dikkate almaz ve ayaklı satıcılardan telefon almayı tercih etmezdim. Çünkü çıkan kanun epeyce sıkı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sıkıntı yok bizde 4ayda bir plaka değişimi yaparız..
Bu yöntem uğraştırıcı... İmkanı olan yapar.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Devlet niye geçirsin ? Yılda bir defa, hatta yılda iki defa telefon değiştirenler, durmadan devletin kasasından gereksiz döviz çıkışına neden oldukları için, devlet zarara uğruyordu. Devlet te imei kayıtlarına düzenleme getirerek döviz çıkışına engel oldu.

Ben sizin yerinizde olsam, satıcının ne yazdığını hiç dikkate almaz ve ayaklı satıcılardan telefon almayı tercih etmezdim. Çünkü çıkan kanun epeyce sıkı.

İki yılda 170 liradan 1500 liraya çıkan harç size insaflı mı geliyor??

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Değerli üyemiz bahsi geçen sitede kurumsal üyeliği bulunmayan satıcılara itibar etmenizi çok önermiyorum kurumsal üyeliği bulunan satıcılar sizin için ilk tercih olsun paranız boşuna gitmesin :)

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77

İki yılda 170 liradan 1500 liraya çıkan harç size insaflı mı geliyor??
Peki yılda iki defa telefon değiştirenlerin yaptığına ne demeli ? İnsaflı mı ?

Konu amacının dışına çıkmış olup yorumlara kapatılmıştır.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt