Haber Bu Site Sayesinde Mars’a Kendi Fotoğraflarınızı Ekleyebilirsiniz! Denemeyen Kalmasın

Nasa’nın meraklı kullanıcılar için başlattığı eğlenceli aracıyla, kendi fotoğraflarınızı Mars gezegenine ekleyebilirsiniz.


Nasa, bildiğiniz üzere Mars’ı yaşanabilir bir gezegen olarak görüyor. Son yıllarda da bu konu için derin araştırmalar yapan ABD’li kurum, bildiğiniz üzere 7 aylık bir süreçte, ”Perseverance Rover” adlı aracını bu gezegene ulaştırdı. Ardından Nasa, bu aracın çektiği ilk video ve resimleri de tüm herkese açık bir şekilde paylaştı.

Hemen hemen hepimizin görmüş olduğu Mars gezegeni, şu an için önümüzde sıradan bir yer gibi duruyor. Ancak burada yaşam belirtileri bulunduğu taktirde, tüm dünya bir kez daha ayağa kalkacak. Bunun sebebi de Elon Musk, gelecekte insanlığın bu gezegene yerleşeceğini iddia ediyor. Hiç şüphesiz bu da herkesi yakından ilgilendirecektir diye düşünüyoruz. Her neyse bunları konuşmak için şu an çok erken. Biz şimdi asıl konumuza dönelim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bildiğiniz üzere ”Perseverance Rover” adlı aracın çektiği görüntüler, ülkemizde dahil olmak üzere pek çok yerde mizah konusu oldu. Kimi insan da Photoshop aracılığıyla kendi resimlerini buraya yerleştirdi. Ancak Nasa, herkesin kolayca yapabilmesi için yeni bir araç geliştirdi. Bu araç sayesinde de kendi fotoğrafınızı Mars’a rahatça yerleştirebileceksiniz.

Mars Gezegenine Kendi Resminizi Ekleyin​

Nasa’nın sunmuş olduğu yeni araçla birlikte herkes Mars’a kendi resmini yerleştirebilecek. ”Mars Perseverance Photo Booth” ile, Perevrerance tarafından çekilen görsellere kendi fotoğraflarınızı ekleyebilirsiniz. Böylece Mars’ın arka planında da kendi profilinizi oluşturabilirsiniz.

Sizler de Nasa’nın bu yeni aracını denemek istiyorsanız, tıklayarak Nasa’nın resmi web sitesine gidin. İstediğiniz resmi ekleyin ve çıkan sonuca bakın…

Kaynak:
 
Üst Alt