Soru bu nedir? eis den farkı nedir

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eis çalışma mantığını biliyoruz, daha dar bir görünyü genişliği sunuyor o kırptı kenarları da videoyu daha sabit bir görüntü haline getirmek için kullanıyor,,

ama bunu gerçek zamanlı yapmak zor, dikkat ederseniz görüntüde yer yer bulanıklaşma olabiliyor vsvs..

Eis ayarını ayarlara girerek açıp kapayabiliyoruz.

bu ekran görüntüsündeki görümtü sabitleme ise mümkemmel çalışıyor,, tek sorunu çok ışıklı ortam lazım.

o zamam daha yüksek frame kullanıyor videoyu çekerken? ama bunu görüntüyü sabitlemek için nasıl kullanabiliyor ki?

Son düzenleme:

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Bu video sabitleme özelliğidir. Sallantılı videolarda odak nokta olarak merkezi alır ve sarsıntılı çekimlerde ekrandaki kaymaları en aza indirmeyi hedefler. Normal mod ile video çekimlerinde merkezi hedef almaz.

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Bu video sabitleme özelliğidir. Sallantılı videolarda odak nokta olarak merkezi alır ve sarsıntılı çekimlerde ekrandaki kaymaları en aza indirmeyi hedefler. Normal mod ile video çekimlerinde merkezi hedef almaz.
hocam daha teknik açıklaması var mı?

video sabitleme özelliği ve diğerinden çok daha başarılı, ihtiyacı olan şey ışık.

ama teknik olarak nasıl yapıyor bunu?

bizim diger eis şöyle yapıyor mesela, vay diyor insan görünce ;

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Teknik detayları, aşağıdaki konuya düzgün bir başlık açarak sorarsanız bu konunun uzmanı olan hocalarımız yada forumdaki değerli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Bu konunun uzmanı değilim, Ais, Ois, Eis, lens, odak vs bunlar özel ilgi gerektiren konular.

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Teknik detayları, aşağıdaki konuya düzgün bir başlık açarak sorarsanız bu konunun uzmanı olan hocalarımız yada forumdaki değerli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Bu konunun uzmanı değilim, Ais, Ois, Eis, lens, odak vs bunlar özel ilgi gerektiren konular.

anladım hocam, ama onların cihazlarında böyle bir seçenek yoksa yabancı kalacaklardır, yine de deniyim,
her telefonda var mı bilmiyorum miui12 ile birlikte geldi sanırım. onu da bilmiyorum.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
anladım hocam, ama onların cihazlarında böyle bir seçenek yoksa yabancı kalacaklardır, yine de deniyim,
her telefonda var mı bilmiyorum miui12 ile birlikte geldi sanırım. onu da bilmiyorum.
Bu özellik bir çok MIUI cihazda var merak etmeyin Note 10' a özel değil :)

Üst Alt