Bu nasıl root İzni böyle !!! Güncelleme Sıkıntısıda var....

feste94

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
7
Arkadaşlar telefonumda KingUser denilen bir uygulama var. Bu uygulama Rootlu olduğunu gösteriyor fakat kafama takılan ayrı bi olay var.Menüden kendi Orjinal SECURİTY Uygulamasına girip Permissions izinlerine girdiğimde Root permission Bölümü tamamen kapalı ve her ne yaptıysam oraya giremiyorum.Bana çok saçma geliyor bu,Sizcede öyle deilmi ? Sonuçta root izni bende ve heryere rahatlıkla girip çıkmam gerekmiyormu ?Birşey daha dikkatimi çekti. Root explorerden kök dosyalarına Giriyorum , Kök dosyalarına herşeyi kopyalayabiliyorum fakat kök dosyalarından hiçbirşeyi silmeme izin vermiyor. Şaşırtıcı gerçekten. Dier bir konuda ben telefonu güncelleyemiyorum. Güncelleme yarıya geliyor ve bir hata verip kesiliyor. Sizce sıkıntım root izinleri yüzünden olabilirmi ? 

Şimdiden Teşekkür ederim...:??::??:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
RE:

Bazen telefonun orjinal root uygulaması çalışmıyor . Ben şahsen recovery üzerinden manuel olarak rootluyorum böyle daha sağlıklı sonuç alıyorum...

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

@feste94, Redmi serisi için yayınlan romlar stabil sürüm olduğu için root kapalı gelir. Bir şekilde root işlemi yaptıysanız bu uygulama ile doğrulayabilirsiniz. 

feste94

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
7
Cvp: Bu nasıl root İzni böyle !!! Güncelleme Sıkıntısıda var....

proton252 pid=10261 dateline=1412168603' Alıntı:
@feste94, Redmi serisi için yayınlan romlar stabil sürüm olduğu için root kapalı gelir. Bir şekilde root işlemi yaptıysanız bu uygulama ile doğrulayabilirsiniz. 
Şu anda root yetkisi var olarak görünüyor.Ama dosya erişimim hala kısıtlı. Unroot yapma hakkında bilginiz var mı ? Ve bu sürümlerde root yapmanın en kolay yolunu biliyormusunuz ? Sanırım ben güncellemeyide bunun yüzünden yapamıyorum. Manuel olarak recovery modada giremiyorum zaten. Recoveryde güncelleyemiyorum. Flashtoolda denedim olmadı ::) anlamadım arkadaş.:)

VOLKANRedMI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
4
Günlerdir root yapiminin nasil olduğunu bulamiyorum. Allah rizasi için biri yardim edebilir mi? Hafiza kartina hicbir sey aktaramiyorum. Telefonum kafayi yemis durumda. Lütfen bi el atin.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

@feste94, @VOLKANRedMI, cihaza sahip olmadığımdan deneme imkanım yok, hangi yöntem işe yarar veya yaramaz bilemiyorum.
Resmi forumdaki konuya bakınız 

feste94

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
7
Cvp: Bu nasıl root İzni böyle !!! Güncelleme Sıkıntısıda var....

Sorun çözülmüştür. Telefonu unbrick Yapabilmek için bilgisayara telefonun driverlerini manuel olarak yüklemek zorunda kaldım. Unbrickten sonra herşey düzeldi. Sanırım çoklu dil paketi yüzünden bu sorunla karşılaştım. Konu kapanabilir.

Üst Alt