Yardım bu 33W'lık adaptör sahte mi ?

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
6 mayısta hepsiburada üzerinden DigitalShop satıcısından mi 9 için 27w adaptör satın aldım, bugün elime ulaştı fakat 27w yerine 33w'lık adaptör geldi buraya kadar her şey güzel sadece adaptör olarak aldım yanında herhangi bi kablosu vs yok fiyatıda ona göre uygundu 62TL'di gelen ürün aşağıdaki gibi sarja taktığım zaman hiç bi sorun yok önce hızlı sarj yazıyor bir kaç saniye sonra charge turbo animasyonu geliyor fakat her şey 2 adaptörü test edene kadar sürdü

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

orijinal kutu çıkması olan 18W adaptörüm ile 39 dk'da %0-%100 yaparken 33W'lık bu aldığım adaptör ile %0-100 45 dk sürdü tabi bu durumda şüphelendim ve Ampere uygulamasını açtım sonuç aşağıdaki gibi 18W adaptörüm 33W'lık adaptör ile kafa kafaya neredeyse

33W ADAPTÖR ------- 18W Adaptör

şimdi bu durumda benim şüphelerim ürün çakma, malesef faturası vs gelen evrakları attım iade yapılması çok zor sizce bu durumda ne yapmalıyım elden bir şey gelir mi yada bir bardak soğuk su içip yatayım mı ?

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Cihazınız normal durumda 20 maksimum 27 watt ile şarj alabiliyor.Orijinal gibi görünüyor adaptör.

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Cihazınız normal durumda 20 maksimum 27 watt ile şarj alabiliyor.Orijinal gibi görünüyor adaptör.
peki hocam 18w ile 33w arasındaki full sarjda yaklaşık 6-7 dk fark var 33w'lık adaptör nasıl olurda 18w'lık adaptörden daha yavaş sarj eder bide charge turbo animasyonu'da çıkıyor

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
Piyasada olan biri olarak aldığınız bu ürünün orjinal olmadığı kanaatindeyim.İade edebiliyorsanız iade edin derim.

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Piyasada olan biri olarak aldığınız bu ürünün orjinal olmadığı kanaatindeyim.İade edebiliyorsanız iade edin derim.

iade talebi oluşturdum hocam zaten iade kısmında sadece kutu ve adaptörü istiyorlarmış bu iyi oldu

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Elektronik ürünler açıldıktan sonra iade seçeneği kalkıyor normalde.Bu iki hafta müşteri için ayrılan sürede olsa elektronik de böyle ama şöyle bir şey yapılıyor ürün satıcıya gidiyor ve satıcı bu ürünu okeylerse iade olur ama Hepsiburada haricî satıcılar kendileri zarar etmemek adına olumsuz diyorlar bir şarj aleti için Trendyol da 1.5 aydan fazla uğraştım sonuç alamadım bende sattım ürünü

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Orjinal olduğuna emin olduğunuz kutu çıkması bir 33 Watt ile de denemeden kesin birşey denemez. 18w ile yaptığınız şarjda muhtemelen watt değeri düşük olduğu için sürekli 18w ile şarj ediyor. 33w ile olanda ise muhtemelen cihazınızın standartını aştığı için kesici devreye girip sık sık daha düşük Watt değerleri arasında geçiş yapıyor, ilk baş daha hızlı, sonra daha düşük Watt değerleri, haliyle bu farkın oluşması normal gibi.

Ya da 33 Watt destekleyen herhangi bir xiaomi cihazda da deneyebilirsiniz, eğer onda da 18w daha hızlı olursa o zaman çakma denebilir

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
Elektronik ürünler açıldıktan sonra iade seçeneği kalkıyor normalde.Bu iki hafta müşteri için ayrılan sürede olsa elektronik de böyle ama şöyle bir şey yapılıyor ürün satıcıya gidiyor ve satıcı bu ürünu okeylerse iade olur ama Hepsiburada haricî satıcılar kendileri zarar etmemek adına olumsuz diyorlar bir şarj aleti için Trendyol da 1.5 aydan fazla uğraştım sonuç alamadım bende sattım ürünü

doğrudur hocam iade kısmında iade kabul edilmesse diye adres belirtmişler zaten satıcı kabul etmesse geri bana gelicek büyük ihtimalle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orjinal olduğuna emin olduğunuz kutu çıkması bir 33 Watt ile de denemeden kesin birşey denemez. 18w ile yaptığınız şarjda muhtemelen watt değeri düşük olduğu için sürekli 18w ile şarj ediyor. 33w ile olanda ise muhtemelen cihazınızın standartını aştığı için kesici devreye girip sık sık daha düşük Watt değerleri arasında geçiş yapıyor, ilk baş daha hızlı, sonra daha düşük Watt değerleri, haliyle bu farkın oluşması normal gibi.

Ya da 33 Watt destekleyen herhangi bir xiaomi cihazda da deneyebilirsiniz, eğer onda da 18w daha hızlı olursa o zaman çakma denebilir
bir kaç kişide öyle dedi hocam öylede olabilir ama ben yinede 18W ile arasında 6-7 dk fark olabileceğini düşünmüyorum kesici vs devreye girse bile

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100

O durum karaktersiz ve yetersiz esnaflıkla alakalı, tabi birazda bilinçsiz müşteriyle alakalı. Yoksa istisna bazı ürünler haricinde herşeyi ilk 14-15 gün içerisinde keyfi olarak iade edebilirsiniz. Zaten açmadığı ürünü adam niye iade etsin, tabiki açıp deneyecek. Ancak trenyol ve o mecradaki rezil satıcılar müşteriye yok diyor ve müşteride tamam deyip kabulleniyor.

ayazzone45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
TEKNİSYEN
Konular
11
Bende orijinal olduğunu düşünmüyorum. Telefonu kesinlikle orijinal şarj cihazı ile kullanın. Ben böyle bir adaptör kullanıp mi note 10 lite'ı bozdum. Bir çok telefoncu ve servis gezdi çözüm bulamadılar.

Üst Alt