Haber BTK'dan Operatörlere Ceza!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz senenin Eylül ayında yaşanan 5.8'lik İstanbul depreminde, operatörlerin uzun süreli hizmet verememesi nedeniyle BTK; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'a yüklü miktarda ceza kesti!

Cezadan en çok etkilenen gsm şirketi toplamda 27 saatlik kesinti yapan Türk Telekom oldu.

Türk Telekom'a 27 saatlik kesinti nedeniyle 5 milyon 272 bin TL, birçok ilde radyo erişim şebekesi elemanlarından BSC ve RNC'lerin kapatılması nedeniyle de 4 milyon 519 bin TL para cezası kesildi!

Turkcell'e 1 saat 15 dakikalık kesinti sebebiyle 2 milyon 90 bin TL para cezası uygulanırken, Vodafone'a ise 1 saat 45 dakikalık kesintisi için 2 milyon 459 bin TL para cezası uygulandı.​

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
İyi olmuş deprem sonrası iletişim hizmetlerinin önemi çok büyük belki bu cezadan sonra akıllanırlar

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
İyi olmuş deprem sonrası iletişim hizmetlerinin önemi çok büyük belki bu cezadan sonra akıllanırlar

Bu rakamlar gsm şirketleri için çerez parası olsa da; başlığında ceza kelimesinin geçtiği haberde bu şirketlerin olması bile önemli bir durum. Özellikle sebebi bu kadar mühim ve hassas bir konuyken.

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
Bu rakamlar gsm şirketleri için çerez parası olsa da; başlığında ceza kelimesinin geçtiği haberde bu şirketlerin olması bile önemli bir durum. Özellikle sebebi bu kadar mühim ve hassas bir konuyken.
Ceza kesilmesi ve bunun halka ibraz edilmesi gerek şirketlerin itibarları olsun gerek müşterilerini kaybetmeleri açısından bu operatörleri kullanan insanlar için daha iyi olacaktır. Çünkü ödedikleri paralar onlara koymaz ama müşteri kaybetmek onları uzecektir. Gerçi şöyle de bi gerçek var baska operatör yok Türkiye'de birinin kaybettiği müşteri bir digerine yarıyor :D

Üst Alt