Soru brick olma nedir?

• Konbuyu başlatan Silinen üye 65171
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 27
  • Görüntüleme 3K
S

Silinen üye 65171

Guest
Merhaba mi 8se kullanıyorum global stabil brick diye bir çok konu görüyorum brick nedir ?

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
peki hocam benim telefonum kvk garantili normalde miui 9 yüklüydü ben miui 10 kullanmak için betayı yükledim .bl yi açıp miui 9 u yüklesem daha sonra bl yi kapatsam farkederler mı.bildiğim kadarıyla miui 10 beta dan miui 9 kararlıya düşürürsem antirollback e yakalanıyormuş bu yüzden denemeye korkuyorum açıkçası brick olur diye.

hah işte tam olarakda onu uslu durmayıp yaparsan cihazın brick olucak şuan b.l kilidini kapatırsan direk brick oluyor:) a.r.b de zaten direk brik oluıyor ikisinide denersen brick in ne demek olduğunu güzelce öğrenirsin cihazı ekran kasa pil ve kamera sensörü olarak parça niyetine satarsın:)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
peki hocam benim telefonum kvk garantili normalde miui 9 yüklüydü ben miui 10 kullanmak için betayı yükledim .bl yi açıp miui 9 u yüklesem daha sonra bl yi kapatsam farkederler mı.bildiğim kadarıyla miui 10 beta dan miui 9 kararlıya düşürürsem antirollback e yakalanıyormuş bu yüzden denemeye korkuyorum açıkçası brick olur diye.

Cevap vermemiş olmayayıom diye yazıyorum hocama ma bir üst mesajda m35 çok güzel açıklamış sorunuzu :)

Eu rom kurulmuyormu peki hocam ? Eu rom var bildiğim kadarıyla

Eu romlar china tabanlı olduğu için sorun olmaz zannediyorum hocam ama yine de kendi adıma son değişiklikler sonrası çin için üretilmiş, global olmayan bir cihazı ben almazdım.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bu cin cihazi davasi gercekten cok kotu olmus

Oyla:

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Cevap vermemiş olmayayıom diye yazıyorum hocama ma bir üst mesajda m35 çok güzel açıklamış sorunuzu :)

Eu romlar china tabanlı olduğu için sorun olmaz zannediyorum hocam ama yine de kendi adıma son değişiklikler sonrası çin için üretilmiş, global olmayan bir cihazı ben almazdım.

Teşekkürler hocam. Kargoya verilmemiş iptal ettik bakalım Anna üzmez inşallah bizi

Oyla:

Yankee_31

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Acemi
Cihazım
Mi 5 prime
Konular
2
arkadaşlar telefonumu uzaktan kilitledim ama artık açamıyorum
wifiye bağlanmıyor

Oyla:

melikyasar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melik
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
45
hah işte tam olarakda onu uslu durmayıp yaparsan cihazın brick olucak şuan b.l kilidini kapatırsan direk brick oluyor:) a.r.b de zaten direk brik oluıyor ikisinide denersen brick in ne demek olduğunu güzelce öğrenirsin cihazı ekran kasa pil ve kamera sensörü olarak parça niyetine satarsın:)
Hocam benim niyetim telefonu garanti ye gonderdigim zaman garanti dışı kalmiyacak şekilde yazılımı düzeltmek.cihazi satacagim paraya ihtiyacım var alacak adama da beta rom ile vermek istemiyorum olur da adam garanti ye gonderir garanti disi bırakırlar kimseyi ne magdur etnek istiyorum ne de kimsenin hakkina girmek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen hocam allah razi olsun ikinizden de

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Hocam benim niyetim telefonu garanti ye gonderdigim zaman garanti dışı kalmiyacak şekilde yazılımı düzeltmek.cihazi satacagim paraya ihtiyacım var alacak adama da beta rom ile vermek istemiyorum olur da adam garanti ye gonderir garanti disi bırakırlar kimseyi ne magdur etnek istiyorum ne de kimsenin hakkina girmek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam yazılım yüklerken b.l ı kitlemezsen sorun olmaz antirollback oldugu içinde düşük sürüm kurma cihaza miui global 10 kur tertemiz b.l açık şekilde kullansın bi sıkıntı olmazki ama sen yazılımı flashlarken tutupta b.l ı kitle dersen malesef yukarı yazdıkalrımız başına gelecek. eğer ben yapamam dersen ücret karşılığı yapanlar var onlara yaptır çok pahalı bişey değil.

Oyla:

melikyasar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melik
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
45
hocam yazılım yüklerken b.l ı kitlemezsen sorun olmaz antirollback oldugu içinde düşük sürüm kurma cihaza miui global 10 kur tertemiz b.l açık şekilde kullansın bi sıkıntı olmazki ama sen yazılımı flashlarken tutupta b.l ı kitle dersen malesef yukarı yazdıkalrımız başına gelecek. eğer ben yapamam dersen ücret karşılığı yapanlar var onlara yaptır çok pahalı bişey değil.
Ben kendim yapabilirim bir cok kez rom twrp olaylari ile ilgilendim . Miui 10 global stabil icin forumu arastirdigimda redmi note 5 olarak geçiyor mus redmi 5 plus bu romu mu yuklemem gerekiyor .bl kapali 15 gun beklemem gerekiyor.bl acmadan yazilimi indirip guncelleyici veya recovery den yuklesem olur mu

Oyla:
S

Silinen üye 65171

Guest
benim cihazım global stabile rom yüklü ? bunu geri betaya çeviremez miyim ?
Hocam son düzenlemeler sonrasında çin cihazlarına global rom yüklenemeyeceği açıklandı. Satın almadan önce yeni sistemin ayrıntılarının belli olmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle güncelleyici uygulamasından .zip dosyasını yüklemenizi tavsiye ederim. Eğer başarılı olmazsa bootloader kilidini açıp mi flash ile yükleyebilirsiniz.

Oyla:

ghostdawis

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Xiaomi
Konular
3
Hocam son düzenlemeler sonrasında çin cihazlarına global rom yüklenemeyeceği açıklandı. Satın almadan önce yeni sistemin ayrıntılarının belli olmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle güncelleyici uygulamasından .zip dosyasını yüklemenizi tavsiye ederim. Eğer başarılı olmazsa bootloader kilidini açıp mi flash ile yükleyebilirsiniz.

Bu rom yuklenemeyecegi ile ilgili aciklamaya nereden ulaşabilirim?

Oyla:
Üst Alt