Sohbet boy uzaması

Kadir Kılıf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir Kılıf
Cihazım
mi11t
Meslek
Öğrenci
Konular
71
on dokuz yaşımdayım boyum 175 cm daha uzar mıyım kime sorsam uzarsın diyo kimisi ben askere gitmeden önce bir yetmiştim gittim geldim bir seksen oldum diyo kimisi benim boy lise üçteyken durdu bi daha uzamadı diyo

forumdaki kemik gelişimini tamamlamış üyelerin boy uzaması ne zaman durdu acaba?

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Bu soruya kesin cevap verebilecek bir babayiğit varsa bu hastanede bulunur kemik gelişimi kas gelisimi kontrolü sonrası sana bir cevap verebilirler resmen kabul gören bir gerçek var basketbol oynamak seni daha uzun yapar

rtabur

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
4 GB/64 GB
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Biyokimyager
Konular
11
22 yaşına kadar erkeklerde gelişim devam ediyor diye biliyorum. 17 yaşında ben 183 falandım 24-25 yaşlarında 189 oldum.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Bu soruya kesin cevap verebilecek bir babayiğit varsa bu hastanede bulunur kemik gelişimi kas gelisimi kontrolü sonrası sana bir cevap verebilirler resmen kabul gören bir gerçek var basketbol oynamak seni daha uzun yapar
Bilimsel olarak hiçbir araştırmaya kanıta vs. dayanmıyor hocam basketbolun boy uzattıgı. Zıplamak ağırlık altına girmek vs. boya etki etmiyor. Kısacası basketbol oynayanlar uzun olmuyor; uzun olanlar basketbol oynuyor şeklinde yorumlayabiliriz.

Benim boy gelişimi lise 3 civarlarında durmuştu, birkac santim uzamışımdır maks. Genelde bu gelişim ergenlik dönemiyle ilgili oluyor diye biliyorum, vücut aktif gelişim döneminde oluyor o dönemde. Sağlıklı bir beslenme ve iyi uyku düzeni dışında yapabileceğiniz pekte bir şey yok bunun dışında. Ayrıca boy uzunluğunu belirleyen faktörlerin %80 genetik, yani ailenizin boylarına bakıp ona göre bir tahmin de alabilirsiniz belki.

nazben

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Naz
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
1
on dokuz yaşımdayım boyum 175 cm daha uzar mıyım kime sorsam uzarsın diyo kimisi ben askere gitmeden önce bir yetmiştim gittim geldim bir seksen oldum diyo kimisi benim boy lise üçteyken durdu bi daha uzamadı diyo

forumdaki kemik gelişimini tamamlamış üyelerin boy uzaması ne zaman durdu acaba?
Cinsiyet farketmeksizin tüm insanlar 21 yaşına kadar uzarlar. Askere gittiğinizde çektirecekleri barfiks ve çeşitli egzersizler boyunuzu uzatabilir. İnsanlar büyüme çağında her sene 1-3 cm arası uzar diye biliyorum. Boy mevzusu genetikle de alakalı. Ailenizde boy ortalaması yüksekse tahminimce en az 178 cm olursunuz. Bunu çeşitli sporlarla ve egzersizlerle arttırmak mümkün.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Boy uzunluğu genetikle ilgili olmakla birlikte, bilemediğim ve de çok da umurumda olmayan başka faktörler de söz konusu.. Ben 1.78 boyundayım, büyük oğlum 1.85, küçük oğlum 1.95, kızım ise annesinden daha uzun... Bunların hiç biri önemli değil, önemli olan sağlığınızın yerinde olması

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Üst Alt