Soru box ile imei repair yapılmış note 9

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
İmei repair yapılmış Mediatek işlemcili bir Xiaomi de bootloader kilidini açamazsın sim1 in iptal çünkü sim 1 den veri alması lazım.Tabi sim1 de orijinal imei duruyorsa açılır kilit sıkıntı yok oda sıfırlardıktan yada rom attıktan sonra gider zaten.Snapdragon işlemcili Xiaomilere imei repair yapılsa bile sıkıntı olmuyor açıp kapatmakta.
Ayrıca Redmi Note 9 larda imei atıldıktan sonra Miui 12 güncellemesi yapıldığında imei uçuyor diye duydum dikkat edin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sim kartını sim 1 e takıp mobil verinin açık olması lazım bu şekilde miydi?

Mediatek işlemcilerde ayarlardan sıfırlamayla imei uçmaz Snapdragon için geçerli bu Note 8 Pro sıfırladım twrp olmadan gitmiyor.
hocam farklı biir mi unclock sürümü ile işlemi yaptım ve kilidi açtım şuan cihaz açıldı ve box ile repair yapılmış imei 2 duruyor şebeke falan da var sadece imei 1 yani cihazın kendi imei si uçmuş yani imei 1 diye bişey görünmüyor
şimdi ben miui 12 yüklemek istiyorum ota üzerinden yapsam sıkıntı olurmu yoksa twrp yükleyip öyle mi güncelleme yapayım

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
hocam farklı biir mi unclock sürümü ile işlemi yaptım ve kilidi açtım şuan cihaz açıldı ve box ile repair yapılmış imei 2 duruyor şebeke falan da var sadece imei 1 yani cihazın kendi imei si uçmuş yani imei 1 diye bişey görünmüyor
şimdi ben miui 12 yüklemek istiyorum ota üzerinden yapsam sıkıntı olurmu yoksa twrp yükleyip öyle mi güncelleme yapayım
12.0.4 üzerine güncellerseniz şebekeniz gidebilir. IMEI null olabilir.. imei 1 in gitmesi normal onda sıkıntı yok

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
12.0.4 üzerine güncellerseniz şebekeniz gidebilir. IMEI null olabilir.. imei 1 in gitmesi normal onda sıkıntı yok
hocam ota ile gelen sürüm 12,0,3,0 QJOTRXM bunu ota üzerinden yüklesem problem olurmu
birde bu cihaz için uygun twrp varmı ben bulamadım da

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Normalde ota dan güncelleme yapmanızda sıkıntı yok da Note 9 larda Miui 12 ye güncellenince imei gidiyor diye duydum.
Fastboot tan kilidi kapatmadan clean all diyerek yapmak bence daha mantıklı twrp ye hiç bulaşmayın.Ama imei gider mi onu bilemiyorum tabi efs yedeğinizi alın şimdi imei giderse bl açık zaten tekrar yüklersiniz onu twrp den.

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Normalde ota dan güncelleme yapmanızda sıkıntı yok da Note 9 larda Miui 12 ye güncellenince imei gidiyor diye duydum.
Fastboot tan kilidi kapatmadan clean all diyerek yapmak bence daha mantıklı twrp ye hiç bulaşmayın.Ama imei gider mi onu bilemiyorum tabi efs yedeğinizi alın şimdi imei giderse bl açık zaten tekrar yüklersiniz onu twrp den.
hocam kafam karıştı şimdi bi twrp bulaşmayın diyorsunuz bi twrp ile efs yedeği alın diyorsunuz
romu pc ye atıp fastboot modunda güncellersem imei uçmaz mı

bu ülke telefon almak zor siz iddia olarak mi a 3 telefonları bozuyorsunuz. android 11 global rom becerisizler telefon kapandı açılmıyor.
samsung her zaman türkiyenin lideri olacak
doğrusu ne dediğinizi anlamadım

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
hocam ota ile gelen sürüm 12,0,3,0 QJOTRXM bunu ota üzerinden yüklesem problem olurmu
birde bu cihaz için uygun twrp varmı ben bulamadım da
Şuanki sürümünüz ne yine Miui 12 midir?
Twrp den efs yedeğini alın en sağlamı ama güncellemeyi twrp üzerinden yapmayın.Fastboot tan yükleyin romu bootloader ı kapatmadan eğer işlem sonunda imei gidecek olursa twrp ile yedeği geri yüklersiniz sıkıntı olmaz.

Şuan için öngöremiyorum imeinin gidip gitmeyeceğini normalde fastboot tan rom yüklerseniz imei gitmez her iki işlemcide de.Note 9 lar cins cihazlar ondan diyorum.
Benim duyduğum olay Miui 11 deyseniz ve Miui 12 ye geçerseniz imei gidiyor imei repair yapılmış Redmi Note 9 için.

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Şuanki sürümünüz ne yine Miui 12 midir?
Twrp den efs yedeğini alın en sağlamı ama güncellemeyi twrp üzerinden yapmayın.Fastboot tan yükleyin romu bootloader ı kapatmadan eğer işlem sonunda imei gidecek olursa twrp ile yedeği geri yüklersiniz sıkıntı olmaz.

Şuan için öngöremiyorum imeinin gidip gitmeyeceğini normalde fastboot tan rom yüklerseniz imei gitmez her iki işlemcide de.Note 9 lar cins cihazlar ondan diyorum.
Benim duyduğum olay Miui 11 deyseniz ve Miui 12 ye geçerseniz imei gidiyor imei repair yapılmış Redmi Note 9 için.
şuan miui11 deyim
peki bana uygun bi twrp önerebilir misiniz

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
şuan miui11 deyim
peki bana uygun bi twrp önerebilir misiniz
Yine bu site üzerinden Redmi Note 9 başlığı üzerinden bulabilirsiniz uygun bir twrp kendim Note 8 Pro kullanıyorum ama imei işlemlerine ilgiliyim baya.Size tavsiyem başlık içerisindeki tüm yorumlara bakın öyle twrp yükleyin hata yapıp brick yapanlarla aynı hataya düşmeyin.

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Yine bu site üzerinden Redmi Note 9 başlığı üzerinden bulabilirsiniz uygun bir twrp kendim Note 8 Pro kullanıyorum ama imei işlemlerine ilgiliyim baya.Size tavsiyem başlık içerisindeki tüm yorumlara bakın öyle twrp yükleyin hata yapıp brick yapanlarla aynı hataya düşmeyin.
Hocam baktım da kayda değer bişey bulamadım Bi tanesinde kimisi dokunmatik donuyor diyor

yasin333

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
0
Hocam baktım da kayda değer bişey bulamadım Bi tanesinde kimisi dokunmatik donuyor diyor
O otomatik ekran kapanmasından kaynaklı olabilir eğer tianma panel varsa x bir site var orada da olabilir ama çok dikkat edin çok cins bir cihaz elinizdeki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt