Çözüldü Bootloop'a Düşen Telefondan Dosya Kurtarma

omer_hatay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Hatay
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.3
Telefon Modeli
Poco X3 NFC (Surya)
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, Poco X3 NFC kullanıyorum. Telefonumda Twrp yüklü, dün telefon otomatik güncelleme yapmaya çalışmış ve Bootloop'a düştü. BL kilidi açık ve TWRP yüklü.

Telefonu bilgisayara bağladığımda dosyalarım fotoğraftaki şekilde gözüküyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Öncelikle korkacak bir şey yok çözüm var.

Kullandığınız Twrp sürümü hayli eski ve Android şifrelemesini geçemiyor. Öncelikle güncel bir recovery indirerek başlayın.

Buradaki img dosyasını cmd ile ya da hafıza kartı ile yükleyin. Ardından reboot recovery yaptığınızda TWRP cihaz şifresini tanıyacak ve dahili depolamaya erişim yapacaktır.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Öncelikle korkacak bir şey yok çözüm var.

Kullandığınız Twrp sürümü hayli eski ve Android şifrelemesini geçemiyor. Öncelikle güncel bir recovery indirerek başlayın.

Buradaki img dosyasını cmd ile ya da hafıza kartı ile yükleyin. Ardından reboot recovery yaptığınızda TWRP cihaz şifresini tanıyacak ve dahili depolamaya erişim yapacaktır.

Oyla: Çözüm

omer_hatay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Hatay
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
5
Bunu direkt install kısmından mı kuracağım? Kurduktan sonra magisk kurmama gerek var mı? Telefon brick olsun istemiyorum

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
I
Bunu direkt install kısmından mı kuracağım? Kurduktan sonra magisk kurmama gerek var mı? Telefon brick olsun istemiyorum
Evet ınstall kısmında image dosyası kurmak için bir seçenek olacak onu seçip ilerleyin. Liste gelecek listeden recovery seçin ardından kaydırın. En son ana ekrana dönüp reboot recovery deyin.

Evet magisk önemli aksi halde resmi romlarda TWRP silinebilir. Twrpnin dahili olarak magisk kurma özelliği var. Yeni Twrp açıldıktan sonra advanced kısmından ınstall magisk diyebilirsiniz. Magisk 23 sürümü yükler ki en iyisi de budur

Oyla:

omer_hatay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Hatay
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
5
Bilgisayardan hafıza kartını görebiliyorum, sadece dahili depolama gözükmüyor. Bu imaj dosyasını hafıza kartına atıp linkteki gibi kuracağım, aklıma takılan bir diğer soru telefon Bootloop'ta olduğu için magisk kurulumu eksiksiz bir şekilde olacak mı? Cevapladığınız için teşekkür ederim bu arada.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bilgisayardan hafıza kartını görebiliyorum, sadece dahili depolama gözükmüyor. Bu imaj dosyasını hafıza kartına atıp linkteki gibi kuracağım, aklıma takılan bir diğer soru telefon Bootloop'ta olduğu için magisk kurulumu eksiksiz bir şekilde olacak mı? Cevapladığınız için teşekkür ederim bu arada.
Telefonda android işletim sistemi varsa eksiksiz olur. Yoksa sorun yapabilir. Sorun yapsa bile Twrp gitmez o açıdan bir sıkıntı yok. Verileri aldıktan sonra Twrp ile resmi rom kurarsanız romdan sonra magisk yüklemesi yapın ama kesinlikle yoksa Twrp gider.

Oyla:

omer_hatay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Hatay
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
5
Dediğiniz gibi güncel Twrp kurdum ve tüm dosyalarımı görebiliyorum. Konudan alakasız olarak telefon bu durumda iken direkt Xiaomi.eu rom kursam herhangi sıkıntı olur mu? Yoksa Stock kurup oradan mı geçmeliyim?

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Dediğiniz gibi güncel Twrp kurdum ve tüm dosyalarımı görebiliyorum. Konudan alakasız olarak telefon bu durumda iken direkt Xiaomi.eu rom kursam herhangi sıkıntı olur mu? Yoksa Stock kurup oradan mı geçmeliyim?
Hiçbir sorun olmaz. eu kurun full wipe data yapın devam edin.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Sizi de yordum kusura bakmayın. Son bir soru soracağım, bu attığınız TWRP ile eu atsam sıkıntı çıkar mı? OrangeFox mu yüklemeliyim?
Bu TWRP sürümü her rom ile uyumlu. AOSP, miui vb her şeyi sorunsuz çalıştırır. Bunda sabit kalmanızı öneririm benim şu ana kadar bu cihazda en beğendiğim TWRP sürümü bu.

Oyla:
Üst Alt