Soru bootloeder kitlerken telefon brick oldu

feyzanursglk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
feyzanur
Cihazım
mi note 10
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mıuı global 12,1,3
Telefon Modeli
xiaomi mi note 10
Bootloader Kilidi
Kapalı
merhabalar öncellikle telefonum yurtdışı note 10 ,telefonun bootloder kilidi açıktı ve telefoncunun yüklediği twrp yeterince uyumlu değildi geri kitlemek istedim ve yukarıdaki uyarıyı unutup twrp filan yüklü iken kodları girdiğimi (fastboot oem device- info ) farkettim telefon brick oldu .saatlerdir uğraşıyorum ve bootloeder kilidini geri açıp flashlama yapamadım fastboot modunda mı flash unlock ile unlock için açılan hesaba ulaşamıyorum kilidi telefoncu açmıştı başka mi hesapla denedim couldnt unlock hatası aldm yardımcı olur musunuz ? edl mode için telefonumun açılması mı lazım

feyzanursglk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
feyzanur
Cihazım
mi note 10
Konular
1
hocam has been destroyed hatnız hala düzelmediyse yardımcı olabilirim
ben birden çok kez brick yaptım ama hep düzelttim benim bricklerde de mi flash tool error veriyordu

Bu yontemi brickde miflash tool dan hata aldigim zmn kullaniyorum
Oku 1 metninde hersey anlattim
Cihaza ait global versiyonu indirin ve masaustune atin sonra asagida verdigim linkteki platform tools zip ini cikartin ve bu dosyanin icine global versiyonu atin ondan sonrasi txt te yer aliyor

Zip dosyasi
(Pc isletim sisteminizle ayni olan zipi indirin)

Çok tesekkrler ilginiz için denedim ama birşeyleri yanlış yaptim galiba flashbatt çalışmadı bana önereceğiniz doğru global versiyon vaar mı acaba flaslamak için

Oyla:

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
merhabalar öncellikle telefonum yurtdışı note 10 ,telefonun bootloder kilidi açıktı ve telefoncunun yüklediği twrp yeterince uyumlu değildi geri kitlemek istedim ve yukarıdaki uyarıyı unutup twrp filan yüklü iken kodları girdiğimi (fastboot oem device- info ) farkettim telefon brick oldu .saatlerdir uğraşıyorum ve bootloeder kilidini geri açıp flashlama yapamadım fastboot modunda mı flash unlock ile unlock için açılan hesaba ulaşamıyorum kilidi telefoncu açmıştı başka mi hesapla denedim couldnt unlock hatası aldm yardımcı olur musunuz ? edl mode için telefonumun açılması mı lazım
bootloder kilidi kapatınca dahamı uyumlu oluyor ? twrp onu anlamadım ?

Oyla:

feyzanursglk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
feyzanur
Cihazım
mi note 10
Konular
1
bootloder kilidi kapatınca dahamı uyumlu oluyor ? twrp onu anlamadım ?

hayır tabiki anltamamısım twrp yi daha uyuumlu bir twrp yüklemek için uğraştm biraz uğraştıktan snra zzarar vermemk için geri itlemek istedim cihazı
- "Fastboot oem lock" yazın ve enter tuşuna basın. Bu ana komuttur. Cihazınızın ön yükleyicisini kilitledikten sonra cihazınızdaki herşey otomatik olarak silinir ve yeniden başlatılır. Tekrar dediğim gibi cihazınızdaki romda hiçbir müdehale olmaması lazım. Global cihaz kullanıyorsanız global son sürüm rom yükleyin ve bu komutu girin. TWRP, magisk gibi şeyler cihazda olmamalı.
yazıyordu kodu girdiğim yerde bende twrp yüklüydü

Oyla:

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
hayır tabiki anltamamısım twrp yi daha uyuumlu bir twrp yüklemek için uğraştm biraz uğraştıktan snra zzarar vermemk için geri itlemek istedim cihazı
- "Fastboot oem lock" yazın ve enter tuşuna basın. Bu ana komuttur. Cihazınızın ön yükleyicisini kilitledikten sonra cihazınızdaki herşey otomatik olarak silinir ve yeniden başlatılır. Tekrar dediğim gibi cihazınızdaki romda hiçbir müdehale olmaması lazım. Global cihaz kullanıyorsanız global son sürüm rom yükleyin ve bu komutu girin. TWRP, magisk gibi şeyler cihazda olmamalı.
yazıyordu kodu girdiğim yerde bende twrp yüklüydü
buna gerek yok duki:)
kulak tepen çekmenin anlamı neden ki ? mi flashla rom direk tar.gz yapınca zaten herşeyi sıfırlıyor bootler sıfırlıyor ?

Oyla:
Üst Alt