Yardım Bootloader Kilidi kapatma

eren39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.12
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar daha önce konu açmıştım telefonumun bootloader kilidinin açık olduğunu öğrendim.Bu nedenle play protect sertifikasını alamadığımı düşünüyorum alakası olabilirmi ? bootloader ile bi işim yok normal telefon kullanıcısıyım kapatıp şansımı denemek istiyorum ama internette hep bootloader nasıl açılcak diye videolar var kapatmayı bulamadım.Ben bu bootloaderi nasıl kapatırım yardımcı olurmusunuz ?

XlegendryX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi MIX 3
Konular
2
Mi flash tool programı ile normal fastboot rom kurar gibi ayarları yapıyorsunuz. Tek farkı alt taraftan clean all and lock seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Ve sanırım cihazınız globalse global rom ile kurulumu yapmanız lazım yoksa telefonunuzun brick olma ihtimali var. Ayrıca Youtube'da bununla alakalı çok fazla türkçe ve yabancı içerik var nasıl bulamadınız anlamadım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 12
Oyla:

eren39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
ne diye aratmam gerekiyordu bilmiyorum.Bulduklarımda nasıl yapıldığı yazıyordu kapatıldığı yazmıyordu.Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefon hakkında pek bilgim yok.Bu dediklerinizi yapınca telefonum sıfırlanmış mı oluyor ona göre yedek alıcağım.telefonumda global 11.0.12 var tekrar aynısını indirip mi yapmam gerekiyor

Oyla:

TalhaKaptan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 9T
Konular
46
Telefonunuz sıfırlanır yedek alın

Oyla:

eren39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
telefonu hata ayıklama açıkken mi flash görmüyor kapatınca mi flashta görünüyor ama fastboot a alınca yine gözükmüyor mi flashta ne yapmam lalzım yardımcı olurmusunuz ?

Oyla:

eren39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
telefon normal kapalıyken de mi flash ta gözüküyor fastboot geçince kayboluyor kapalıyken atsam olmazmı ?

Oyla:
Üst Alt