Yardım Bootloader kapatma

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14.0.5.0
Telefon Modeli
Redmi Note 10S
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese selamlar. İyi akşamlar iyi forumlar.
Önceki kullandığım Redmi Note 10S telefonumu şu anda kızım kullanıyor. Telefonu aldığımda bootloader kilidini açıp Endonezya rom yüklemiştim. Şu anda üzerinde hâlâ Endonezya rom var. En son üzerinde Android 13 MIUI 14.0.3.0 vardı. Geçenlerde bir güncelleme aldı. 14.0.5.0
İndirdim ve kurmak istedim. Telefon sürekli android ekranında kaldı. Kilit açık işareti hiç gitmedi. Sürekli zorla power tuşuna basarak kapattım. 5 kez falan yaptım bunu. En sonunda açıldı. Hiç yükleme ekranı gelmedi. Ayarlara baktığımda 14.0.5.0 olmuştu. Şu anda bir sürü oyunu vs var. Telefonun bootloader kilidini kapatmak istiyorum ama bildiğim kadarıyla, bu işlemi yaparken yeni rom atıp ayarda kilidi kapa yapmak gerekiyor. Bu işlem sonucunda da telefon tamamen sıfırlanıyor. Benim isteğim ise farklı. Hiç rom değiştirmeden, rom aynı kalsın, hiç sıfırlama olmadan sadece kilit kapansın istiyorum. Böyle birşey, bir yöntem varmı?
Herkese saygılar sevgiler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Estağfurullah. Ancak kodla yapınca telefon çökme ihtimali var. Değilmi? En iyisi kızımı ikna edip fastboot ile Endonezya rom yükleyerek kilitlemek olacak gibi 🙂
Evet hocam kodla çok sağlıklı olmuyor. Bence de fastboot yükleyerek kapatmak çok daha mantıklı.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Oyla:

Merkez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
6
Cihazın bölgesine derken kısmını anlamadım hocam. Yani TR cihazı garantili aldım zamanında. Ama hemen BL açıp Endonezya yükledim. Endonezya yükleyerek BL kapatma yapamıyormuyum yani?
TR yada Global yükleme yaparak mı BL kapanması lazım? cihazın bölgesini nasıl öğrenebilirim?
Aldığımda üzerinde ne rom vardı hatırlamıyorum.
Arkadaşım çoğu arkadaş tahminini söylüyor bende Mi 13 var Çin cihazı üzerinde fake rom vardı bl kilidi açıp
Herkese selamlar. İyi akşamlar iyi forumlar.
Önceki kullandığım Redmi Note 10S telefonumu şu anda kızım kullanıyor. Telefonu aldığımda bootloader kilidini açıp Endonezya rom yüklemiştim. Şu anda üzerinde hâlâ Endonezya rom var. En son üzerinde Android 13 MIUI 14.0.3.0 vardı. Geçenlerde bir güncelleme aldı. 14.0.5.0
İndirdim ve kurmak istedim. Telefon sürekli android ekranında kaldı. Kilit açık işareti hiç gitmedi. Sürekli zorla power tuşuna basarak kapattım. 5 kez falan yaptım bunu. En sonunda açıldı. Hiç yükleme ekranı gelmedi. Ayarlara baktığımda 14.0.5.0 olmuştu. Şu anda bir sürü oyunu vs var. Telefonun bootloader kilidini kapatmak istiyorum ama bildiğim kadarıyla, bu işlemi yaparken yeni rom atıp ayarda kilidi kapa yapmak gerekiyor. Bu işlem sonucunda da telefon tamamen sıfırlanıyor. Benim isteğim ise farklı. Hiç rom değiştirmeden, rom aynı kalsın, hiç sıfırlama olmadan sadece kilit kapansın istiyorum. Böyle birşey, bir yöntem varmı?
Herkese saygılar sevgiler.
Arkadaşım arkadaşlar kendi düşüncelerini yazmışlar ben Mi 13 aldım fake rom çıktı Çin cihazı bl kilidini açarak Tayvan rom yükledim ama WhatsApp numara doğrulanmadı hatası alınca Eu Elite rom denedim olmayınca tekrar Mi Flaş ile Tayvan rom yükleyerek bl kilidini kapattım ve WhatsApp normale döndü IMEI gitmedi yani Çin cihazı olmasına rağmen Tayvan rom ile bl kilidini kapattım bir sıkıntı olmadı

Oyla:
Üst Alt