Soru Bootloader ile ilgili bir soru

kemal895

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
Merhaba yeni android 10 güncellemesi geldi. Fakat telefonumda imei var ve bootloader açıkken bildiğiniz gibi sertifika her türlü L3 oluyor. Bootloader kilidini kapatmak istiyorum fakat telefonum orjinalinde çin modeli ve şuan orjinal global rom kurulu. Bootloaderi kapatırsam this miui version its not compatible gibi bir hata alır mıyım? Geçen sefer android 10 güncellemesi resmi verilmemiş iken güncelleme paketini indirip kurmuştum ve bu hatayı almıştım bootloaderi kapatınca.

Kısacası orjinalinde çin modeli olan telefonumda global rom kurulu ve global roma android 10 geldiği için l1 sertifikasından dolayı bootloader kilidini kapatmak istiyorum. OTA dağıtımı şeklinde android 10 kurulu imei atılmış telefonumda bootloader kilidini kapatırsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Tekrar yazılım attırmak için 300-400 tl vermek istemiyorum.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Kısacası orjinalinde çin modeli olan telefonumda global rom kurulu ve global roma android 10 geldiği için l1 sertifikasından dolayı bootloader kilidini kapatmak istiyorum.
Direk hard brick olur. Çin versiyon telefona global sürüm kurup kapatmak olmaz. Bir de tersine global versiyon telefonlara çin sürümü kurup bootloader kapatmak olmaz. Her ikisinde hard brick olur.

Oyla:

kemal895

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
Direk hard brick olur. Çin versiyon telefona global sürüm kurup kapatmak olmaz. Bir de tersine global versiyon telefonlara çin sürümü kurup bootloader kapatmak olmaz. Her ikisinde hard brick olur.
L1 sertifikasının çözümü için ne yapmamı önerirsiniz? Böyle güzel bir cihazda HD olarak netflix izleyememek üzücü gerçekten.

Oyla:

vural78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vural
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
hocam galiba tamda benim bunun tersi oldu sanırım. twrp ile global olan cihazıma çin beta yüklemiştim sonra globale dönerken sanırım bl kilidini de kapattım şuan cihazım hard brick oldu açılmıyor nasıl düzeltebiliriz bunu yardımcı olabilir misin. cihaz note 8 pro 64gb
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam galiba tamda benim bunun tersi oldu sanırım. twrp ile global olan cihazıma çin beta yüklemiştim sonra globale dönerken sanırım bl kilidini de kapattım şuan cihazım hard brick oldu açılmıyor nasıl düzeltebiliriz bunu yardımcı olabilir misin. cihaz note 8 pro 64gb
cihazımı ayrıca sp flashtool ve mi flash tool görmüyor

Oyla:

nefer071

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Redmi 6A
Konular
39

Birde XiaomiToolV2 deneyiniz

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54

Hard brick olan cihazları kendimiz düzeltebilmiyoruz . Yalnız yetkili hesap.

Oyla:
Üst Alt