Rehber BootLoader (BL) kapatmadan CMD Komutu ile Orijinal Rom Yükleme (Video)

muhmtt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
RedmiNote10Pro
Konular
1

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Konu tarafımdan denenmiştir.

Şarjınız en az %50 olsun.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.

Bilgisayar kullanımı şarttır.

Geliştirici seçeneklerini açıp

Usb Hata ayıklamasını aktif edin.

MIUI sürümüne ard arda dokunun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu işlemde BootLoader kilidi kapanmaz ve İMEİ silinmez.

Bu işlem Orijinal/Stock/Fabrika Rom yükleme adımıdır ve her şey silinecektir.

Yedeklerinizi muhakkak alın.

Fastboot Klasöründen silinecek komut satırları:

flash_all.sh
flash_all_except_stroge
flash_all_except_stroge.sh
flash_all_lock
flash_all_lock.sh

Minimal ADB and Fastboot Klasöründen alınacak komutlar:

adb
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
cmd here
fastboot

Kurulum:

1=
Öncelikle Minimal Adb v1.4.3 ve WinRAR (Minimum sürüm 5.50 üzeri olsun) dosyaların kurulumunu yapalım.
2= Cihazımız için uygun olan Tgz. uzantılı rom dosyasını klasöre çıkartalım.
3= Bilgisayarın C diskine rom isimli klasör oluşturalım.
4= 2.adımda çıkartmış olduğumuz klasörün içerisindeki her şeyi kesip/kopyalayıp oluşturduğumuz rom klasörünün içerisine atalım/yapıştıralım.
5= Karıştırmamanız için üstte verdiğim Fastboot Klasöründen silinecek komut satırlarını rom klasöründen silelim.
6= C diskinde bulunan Minimal ADB klasör içerisinde bulunan üstte verdiğim komut satırlarını rom klasörüne ekleyelim/kopyalayalım.
7= Cihazımızı Fastboot moduna alıp rom klasörü içerisinde bulunan flash all komutunu çalıştıralım.

bu bir kaidedir gidiyor ve yanlış bir durumdur kesinlikle android tarafında bilinmeyen ve yanlış olarak yayılan bir cümleyi bildireceğim size ve bunun nekadar yanlış olduğunu android 2.3 den beri benim rom işleriyle uğraşmamdan biliyorum ve bunu yabancılarda bilmiyor kesinlikle doğru olmayan bişeyi dile geitrmek isityorum fastboot komutları ile adb komutları birbirinden farklıdır bundan dolayı fastboot da işlem yaparken hiçbir şekilde geliştirici seçenekleriyle işiniz yoktur bu nedenle

Xiaomi-Gelistirici-Secenekleri.png
Bu şekilde kesinlikle yapılmasına gerek yoktur çünkü fastboot rom atmaktan bahsediyorsak telefon açılmayacak durumdadır zaten ki bu dediğiniz imkansız bişey yani bunu gerek türk olmayan biri gerekse bir türk her rom yükleme için usb hata ayıklamayı açın diyor fakat bu sadece adb komutları için geçerli bir olay fastboot komutları için sadece bootloader kilidi açık olması yetiyor tekrar kilitleyene kadarda zaten fastboot da herşeyi yapabiliyorsun demem oki ilk defa söyleyeceğim bunu burda adb komutuyla işiniz yoksa usb hata ayıklamayı açmaya gerek yok twrp kurarken de aynı şeyler söyleniyor oda fastboot dan yüklendiği için hata ayıklamayı açmaya gerek yok root atarkende aynı şekilde tüm yabancılar ve türkler neden ısrarla hata ayıklamayı açın dediğini anlamıyorum belki 15 telefondan fazla değiştirdim samsung lg huawei oppo meizu şimdide xiaomideyim hepsinde de telefonumun bootlaoderi açık ve custom rom yada modlu rom var şimdiye kadar adb komutu hariç hata ayıklamayı aktif etmedim yukarda yazdığım işlemler dışında telefon kapalıyken hata ayıklama zaten aktif olmuyor telefonun açık olması gerekiyor

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
bu bir kaidedir gidiyor ve yanlış bir durumdur kesinlikle android tarafında bilinmeyen ve yanlış olarak yayılan bir cümleyi bildireceğim size ve bunun nekadar yanlış olduğunu android 2.3 den beri benim rom işleriyle uğraşmamdan biliyorum ve bunu yabancılarda bilmiyor kesinlikle doğru olmayan bişeyi dile geitrmek isityorum fastboot komutları ile adb komutları birbirinden farklıdır bundan dolayı fastboot da işlem yaparken hiçbir şekilde geliştirici seçenekleriyle işiniz yoktur bu nedenle

Bu şekilde kesinlikle yapılmasına gerek yoktur çünkü fastboot rom atmaktan bahsediyorsak telefon açılmayacak durumdadır zaten ki bu dediğiniz imkansız bişey yani bunu gerek türk olmayan biri gerekse bir türk her rom yükleme için usb hata ayıklamayı açın diyor fakat bu sadece adb komutları için geçerli bir olay fastboot komutları için sadece bootloader kilidi açık olması yetiyor tekrar kilitleyene kadarda zaten fastboot da herşeyi yapabiliyorsun demem oki ilk defa söyleyeceğim bunu burda adb komutuyla işiniz yoksa usb hata ayıklamayı açmaya gerek yok twrp kurarken de aynı şeyler söyleniyor oda fastboot dan yüklendiği için hata ayıklamayı açmaya gerek yok root atarkende aynı şekilde tüm yabancılar ve türkler neden ısrarla hata ayıklamayı açın dediğini anlamıyorum belki 15 telefondan fazla değiştirdim samsung lg huawei oppo meizu şimdide xiaomideyim hepsinde de telefonumun bootlaoderi açık ve custom rom yada modlu rom var şimdiye kadar adb komutu hariç hata ayıklamayı aktif etmedim yukarda yazdığım işlemler dışında telefon kapalıyken hata ayıklama zaten aktif olmuyor telefonun açık olması gerekiyor
hocam size özet ve biraz açıklama yapayım diyorum
adb komutları cihaz çalışıyorken sistem açıkken iş yapar onun dışında bir amacı yoktur
fastboot komutları cihaz fastboot ta oldugu zaman iş yapar bunların birbiriyle alakası yoktur
bunlardan ayrı birde
edl modu vardır bu moda hem adb den hemde fastbootan girilebilir her cihaz için geçerli degildir işler biraz karışık

kaos0606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaos
Cihazım
mi9 se
Konular
0

flash_all.sh
flash_all_except_stroge
flash_all_lock
flash_all_lock.sh

adb
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
cmd here
fastboot

Kurulum:

1=
Öncelikle Minimal Adb v1.4.3 ve WinRAR (Minimum sürüm 5.50 üzeri olsun) dosyaların kurulumunu yapalım.
4= 2.adımda çıkartmış olduğumuz klasörün içerisindeki her şeyi kesip/kopyalayıp oluşturduğumuz rom klasörünün içerisine atalım/yapıştıralım.
5= Karıştırmamanız için üstte verdiğim Fastboot Klasöründen silinecek komut satırlarını rom klasöründen silelim.
6= C diskinde bulunan Minimal ADB klasör içerisinde bulunan üstte verdiğim komut satırlarını rom klasörüne ekleyelim/kopyalayalım.
7= Cihazımızı Fastboot moduna alıp rom klasörü içerisinde bulunan flash all komutunu çalıştıralım.

Dostum ALLAH Senden Razı olsun denemediğim yöntem kalmadı 5 dk. hallettim.

mbehis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fgbb
Cihazım
Gbjhfx
Konular
1
redmi note 12 pro 5g nv data is corrupted çözümü var mı arkadaşlar. Cmd ile yükleme yaptım bu hatada kaldı

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
redmi note 12 pro 5g nv data is corrupted çözümü var mı arkadaşlar. Cmd ile yükleme yaptım bu hatada kaldı
bu cihaza imei işleminden sonra sıfırlama, güncelleme, rom yükleme vb. işlemleri yapmamanız gerekiyordu. Kendi imkanınızla çözebileceğiniz bir arıza değil teknik destek almanız gerekir. Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz. uzak bağlantı ile hallederiz.

mbehis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fgbb
Cihazım
Gbjhfx
Konular
1
bu cihaza imei işleminden sonra sıfırlama, güncelleme, rom yükleme vb. işlemleri yapmamanız gerekiyordu. Kendi imkanınızla çözebileceğiniz bir arıza değil teknik destek almanız gerekir. Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz. uzak bağlantı ile hallederiz.
Bir arkadaş ücretli programla yükledi. Ama tekrar hindistan romunu yükledi zira global yükleyince açılmadı.

HakanK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
0
hocam saatlerdir denemediğim yöntem kalmadı pes etmek üzereyken bu posta denk geldim ve tekte açıldı cihaz Allah razı olsun

Afacan2020

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi9 lite
Konular
0

flash_all.sh
flash_all_except_stroge
flash_all_lock
flash_all_lock.sh

adb
AdbWinApi.dll
AdbWinUsbApi.dll
cmd here
fastboot

Kurulum:

1=

Adamsın gardaşım allah razı olsun senden

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt