Çözüldü bootloader açmadan rom değiştirme

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
denedim fakat sadece miui tr romuna kurmama izin veriyor program diğer romlar bl kilidi açık olması gerekiyor işe yaramadı :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ve miui 12.5 enhanced sürüm olmasına rağmen pil ve performans kısmında performans modu gözükmüyor
Benim telefon redmi note 8. Ben hiç sorun yaşamadım rom değiştirirken. Farklı modellerde sorun olur mu bilmiyorum ama program xiaomi marka telefonlar için yapılmış. Belki bir yerde hata yapmış olabilirsiniz. Dikkatli şekilde talimatlara birebir uyarak tekrar deneyin bence.

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Cihazınız ne kadar sürelik?
1 yılı dolmuş cihazlar için bence garanti peşine düşmek anlamsız. Fabrikasyon hata olmadığı sürece o süreden sonra zaten garanti kapsamında bir sorun olması çok düşük ihtimal. BL kilitli kullanmak gerçekten zor doğrusu.
bana kalsa zaten bl açıcam bu kadar uğraşmam hem ama 1 hafta bekletiyor derdim o zaten :)

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Tamamdır arkadaşlar hallettim bir yerde hata yapıyormuşum cihazın kendi güncelleme yerinden en son paketi indirip ama videoda o da olur diyordu işe yaramadı her neyse programdan hem tr hem ıd romlarını indirdim kalanını videodaki gibi yaptım cihaz bootloopa düştü eğer başınıza gelirse recovery ile bir kere wipe yaparsanız düzeliyor (twrp değil miui recovery) iyi günler diler ve teşekkür ederim yardımcı olan herkese :)

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Tamamdır arkadaşlar hallettim bir yerde hata yapıyormuşum cihazın kendi güncelleme yerinden en son paketi indirip ama videoda o da olur diyordu işe yaramadı her neyse programdan hem tr hem ıd romlarını indirdim kalanını videodaki gibi yaptım cihaz bootloopa düştü eğer başınıza gelirse recovery ile bir kere wipe yaparsanız düzeliyor (twrp değil miui recovery) iyi günler diler ve teşekkür ederim yardımcı olan herkese :)
Hangi yöntemle hallettiniz, Xiaomi Tool v2 ile mi?

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Vay be. Ben hala bu yönteme inanamıyorum, kullanırken sanki bazı sorunlar yaşanacağını düşünüyorum.
Açıkçası daha yükleyeli bir gün oldu ama ne performansta ne de arayüzde bir arıza yok şimdilik hatta pubg mobile eskiden 90-95 FPS alırken şuan 120-130a bile çıkabiliyor yer yer öneririm açıkçası ama herşeyden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın çünkü wipe yapmanız gerekecektir illa ki cihaz normal açılsa bile yoksa dediğiniz gibi bazı şeylerde sorun çıkabilir aman dikkat :)

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Açıkçası daha yükleyeli bir gün oldu ama ne performansta ne de arayüzde bir arıza yok şimdilik hatta pubg mobile eskiden 90-95 FPS alırken şuan 120-130a bile çıkabiliyor yer yer öneririm açıkçası ama herşeyden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın çünkü wipe yapmanız gerekecektir illa ki cihaz normal açılsa bile yoksa dediğiniz gibi bazı şeylerde sorun çıkabilir aman dikkat :)
Daha önceki mesajlarımda da söylediğim gibi ben de hindistan romuna kilit açmadan geçmiştim ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. Bazı kişiler Endonezya romunun daha iyi olduğunu söylüyorlar. Hatta xiaomiui diye bir sitede Endonezya romunun çin romlarından sonra en stabil rom olduğunu falan okudum. Aslında hindistan romlarında bir sorun yaşamadım, memnunum. Ama bu sebeplerden dolayı Endonezya romuna geçeyim diye düşünüyorum. Senin geçtiğin yöntem beni hala ikna etmiş değil. Ben telefonun hiçbir yerinde sorun istemiyorum. Bootloaderı da bunun için hiç açmadım. Senin geçtiğin bu yöntemle rom komple değişiyor mu acaba diye kafama takılıyor. Mesela sim etkinleştirme, cihazı bul, mi hesabı, yedekleme gibi önemli özellikler dört dörtlük çalışıyor mu merak ediyorum. Sen bu yolla hangi modele hangi romu yükledin?

omerfrkder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk D
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Daha önceki mesajlarımda da söylediğim gibi ben de hindistan romuna kilit açmadan geçmiştim ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. Bazı kişiler Endonezya romunun daha iyi olduğunu söylüyorlar. Hatta xiaomiui diye bir sitede Endonezya romunun çin romlarından sonra en stabil rom olduğunu falan okudum. Aslında hindistan romlarında bir sorun yaşamadım, memnunum. Ama bu sebeplerden dolayı Endonezya romuna geçeyim diye düşünüyorum. Senin geçtiğin yöntem beni hala ikna etmiş değil. Ben telefonun hiçbir yerinde sorun istemiyorum. Bootloaderı da bunun için hiç açmadım. Senin geçtiğin bu yöntemle rom komple değişiyor mu acaba diye kafama takılıyor. Mesela sim etkinleştirme, cihazı bul, mi hesabı, yedekleme gibi önemli özellikler dört dörtlük çalışıyor mu merak ediyorum. Sen bu yolla hangi modele hangi romu yükledin?
Arkadaşım ben Mi 10T pro cihazıma bahsettiğim yöntemle romu yükledim şuan güncel olarak tüm herşey çalışıyor resimleri de ekliyorum sim etkinleştirme hizmeti de aktif bir şekilde çalışıyor mi clouda daha bugün yedekleme yaptım hiçbir hata veya sorunla karşılaşmadım google uygulamaları da sıkıntısız bugün call of duty ve pubg mobile oynadım oyun performansı mükemmeldi mi arama uygulamaları sağlam sms uygulaması sağlam ses kayıt aktif cihaz sertifikaları tam (Netflix Snapchat vs uygulamalar için) herşey mükemmel ana performansı katmıyorum bile buyrun romla ilgili birkaç ufak detaylı resimleri de veriyorum size de öneririm geçmenizi fakat herhangi bi olası durumda sorumluluk kabul etmiyorum bilginize sorun çıkacağını da sanmıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-18-01-00-52-142_com.xiaomi.misettings.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-52-142_com.xiaomi.misettings.jpg
    322,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2022-02-18-01-00-46-877_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-46-877_com.android.settings.jpg
    251,1 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2022-02-18-01-00-42-806_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-42-806_com.android.settings.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2022-02-18-01-00-38-555_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-38-555_com.android.settings.jpg
    212,6 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2022-02-18-01-00-22-817_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-22-817_com.android.settings.jpg
    229,2 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2022-02-18-01-00-14-551_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-18-01-00-14-551_com.android.updater.jpg
    322,8 KB · Görüntüleme: 17

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Arkadaşım ben Mi 10T pro cihazıma bahsettiğim yöntemle romu yükledim şuan güncel olarak tüm herşey çalışıyor resimleri de ekliyorum sim etkinleştirme hizmeti de aktif bir şekilde çalışıyor mi clouda daha bugün yedekleme yaptım hiçbir hata veya sorunla karşılaşmadım google uygulamaları da sıkıntısız bugün call of duty ve pubg mobile oynadım oyun performansı mükemmeldi mi arama uygulamaları sağlam sms uygulaması sağlam ses kayıt aktif cihaz sertifikaları tam (Netflix Snapchat vs uygulamalar için) herşey mükemmel ana performansı katmıyorum bile buyrun romla ilgili birkaç ufak detaylı resimleri de veriyorum size de öneririm geçmenizi fakat herhangi bi olası durumda sorumluluk kabul etmiyorum bilginize sorun çıkacağını da sanmıyorum
Ben de dayanamayıp aynı sizin yönteminizle Hindistan romundan Endonezya romuna geçtim. Geçtikten sonra bir de hard reset attım. Şu an hiçbir sorun yok. İlginiz ve yorumlarınız için çok teşekkürler.

Üst Alt