Çözüldü Bootloader açık mı

MrKaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi mi9t
Konular
12
Size ilk defa karşılaştığım bir sorunu söylemek istiyorum. Benim note 8 yurtdışı cihazım bootloader kapalıydı. Ben mi unlock ile cihazımı aktif hale getirdim. Ardından cihazıma imei attım. Daha sonra ayarlar geliştirici seçeneklerden baktığım zaman bootloader kapalı olarak görünüyor. Telefonu yeniden başlattığım zaman unlock yazıyor ve kilit açık işareti çıkıyor. Mi unlock ile tekrar pc bağladığım zaman bu cihaz zaten açık uyarısı alıyorum ama ayarlarda kapalı gözüküyor. Telefonum da magisk ve twrp var anlamış değilim. Sizce benim bootloader kilidim açık mı kapalı mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-06-18-01-16-441_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-12-06-18-01-16-441_com.android.settings.jpg
    311,6 KB · Görüntüleme: 15

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Size ilk defa karşılaştığım bir sorunu söylemek istiyorum. Benim note 8 yurtdışı cihazım bootloader kapalıydı. Ben mi unlock ile cihazımı aktif hale getirdim. Ardından cihazıma imei attım. Daha sonra ayarlar geliştirici seçeneklerden baktığım zaman bootloader kapalı olarak görünüyor. Telefonu yeniden başlattığım zaman unlock yazıyor ve kilit açık işareti çıkıyor. Mi unlock ile tekrar pc bağladığım zaman bu cihaz zaten açık uyarısı alıyorum ama ayarlarda kapalı gözüküyor. Telefonum da magisk ve twrp var anlamış değilim. Sizce benim bootloader kilidim açık mı kapalı mı ?
magisk rootu gizliyor

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Nasıl yani hocam demek istediğinizi anlayamadım şuan bootloader açık mı?
Evet magisk kurduğunuzda sistem root olduğunu be bootloader kilidinin açık olduğunu gizliyor
cihazın kilidi kendi kendine asla kapanmaz sizin müdaheleniz gerekir ayrıca kilit kapalıyken twrp veya root kurmak da mümkün değil.

Üst Alt