Yardım Bootloader Açamıyorum

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Evet ben dün demiştim ben bu işe girişirsem vaktimi bayağı alır diye dakika bir gol bir :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

USB hata ayıklama, oem açık. Telefon numarasıyla sisteme girdim.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
İlginç bir şey var oldu. Mi Kilit açma durumunda, bu cihazın kilidi açıldı diyor? Ama yüklemede hata verdi nasıl oluyor bu :)

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kilit açık görünüyor. Nasıl bir hata aldınız?

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Kilit açık görünüyor. Nasıl bir hata aldınız?
Hocam telefonu açarkende kilit açık simgesi var ama programda gördüğünüz gibi kırmızı hata vardı %100 olmadı yani yine de sayılıyor mu? %50 de kalmıştı.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam telefonu açarkende kilit açık simgesi var ama programda gördüğünüz gibi kırmızı hata vardı %100 olmadı yani yine de sayılıyor mu? %50 de kalmıştı.
Orada zaten kilidiniz açık, tekrar açmanıza gerek yok yazıyor hocam. kırmızı çarpı da hata değil cihazın doğrulanmadığını yani tekrar açılamayacağını bildiriyor.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Orada zaten kilidiniz açık, tekrar açmanıza gerek yok yazıyor hocam. kırmızı çarpı da hata değil cihazın doğrulanmadığını yani tekrar açılamayacağını bildiriyor.
Teşekkür ederim peki şimdi twrp yükleyip sonra rom mu yüklüyorum sıralama bu şekilde mi? Magisk de mi yüklemem lazım yoksa?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Teşekkür ederim peki şimdi twrp yükleyip sonra rom mu yüklüyorum sıralama bu şekilde mi? Magisk de mi yüklemem lazım yoksa?
TWRP yükledikten sonra dilediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz. Magisk bu aşamada zorunlu değil.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
TWRP yükledikten sonra dilediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz. Magisk bu aşamada zorunlu değil.
Hocam yardımcı olabilir misiniz twrp yükledim şifre istedi iptal dedim bu sefer de menüden orange recover yüklemem gerekiyordu sanırım rom için orange zipi görmedi. Sonra bir şeyler yaptım sıfırlandı telefon of off yani. O şifrenin ne olduğunu bilmiyorum şimdi telefonu tekrar açıyorum tekrar twrp yüklicem çünkü twrpye giremiyorum telefon kapatma tuşuyla ses açmaya basın diyorlar görünmüyor reboot sayfası geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Discorddan yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam yardımcı olabilir misiniz twrp yükledim şifre istedi iptal dedim bu sefer de menüden orange recover yüklemem gerekiyordu sanırım rom için orange zipi görmedi. Sonra bir şeyler yaptım sıfırlandı telefon of off yani. O şifrenin ne olduğunu bilmiyorum şimdi telefonu tekrar açıyorum tekrar twrp yüklicem çünkü twrpye giremiyorum telefon kapatma tuşuyla ses açmaya basın diyorlar görünmüyor reboot sayfası geliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Discorddan yardımcı olabilecek var mı?
O şifre ekran kilidi şifrenizdi. Şifreyi girmediğiniz için verileriniz koruma altına alındı. Çözmek için format data yapılmalı. Ses açma tuşuyla reboot geliyorsa TWRP de silinmiştir. Dilerseniz fastboot üzerinden tekrar TWRP yükleyebilirsiniz fakat Mi Flash ile rom kurulumu yapıp baştan başlamanız en sağlıklısı ancak bu sefer okuyarak, okuduğunuzu anlayarak yapmanız gerekli. Yaptığınız hatalar her konu anlatımında ayrıntılı bir şekilde yapılmaması gerektiği belirtilmiş, çözümleri anlatılmış şeyler. Şu an cihazınız düzeltilebilir durumda fakat okumadan yapmaya devam ederseniz geri dönüşü yüksek maliyetli hatalara neden olabilirsiniz.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
O şifre ekran kilidi şifrenizdi. Şifreyi girmediğiniz için verileriniz koruma altına alındı. Çözmek için format data yapılmalı. Ses açma tuşuyla reboot geliyorsa TWRP de silinmiştir. Dilerseniz fastboot üzerinden tekrar TWRP yükleyebilirsiniz fakat Mi Flash ile rom kurulumu yapıp baştan başlamanız en sağlıklısı ancak bu sefer okuyarak, okuduğunuzu anlayarak yapmanız gerekli. Yaptığınız hatalar her konu anlatımında ayrıntılı bir şekilde yapılmaması gerektiği belirtilmiş, çözümleri anlatılmış şeyler. Şu an cihazınız düzeltilebilir durumda fakat okumadan yapmaya devam ederseniz geri dönüşü yüksek maliyetli hatalara neden olabilirsiniz.
Teşekkür ederim de o sorunu hallettim tekrardan pcye bağlayıp tek tıkla twrp yükleme var onu yaptım üstüne uğraşıp orange fox kurdum sanırım bu orange fox olayı twrpnin arayüzünün bir değişmiş hali ama yine aynısı diye zannediyorum doğru mudur?

Sonrasında format data yes yaptım ve 4 wipe yaptım sonra euromu kurdum biraz bekledim açılış uzun sürdü ama açıldı. Şuan kullanmaktayım.

Aklıma takılan sorular var bu magiskte yükledim orange foxdan ama bu ne işe yarıyor root izni mi veriyor sadece buradan ne yapabiliyorum?

Ben custom roma geçmek istesem yanında başka şeylerde mi kurmam lazım twrpden offical romlarda sadece romu kuruyoruz ama customlarda ek şeyler istiyor sanırım bunun hangi sırayla ve hangilerinin kurulması gerektiğini söylerseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

Üst Alt