BootleggersROM-Pie4mido.4.1-Stable-Unoffıcıal-20190407 By Escobar1945

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çok değerli hocam, anlamadığım bir konu var, beni aydınlatırsanız, sevinirim... Aylardır çok yoğun olduğunuzu biliyorum ve bir çok şeye fırsat bulamadığınızı bana bizzat kendiniz ifade etmiştiniz... Bu tür romları yapmak sanırım Miui bazlı romları düzenlenmekten daha basit mi ki, devamlı yeni rom yapıp, bizlerle paylaşıyorsunuz

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Çok değerli hocam, anlamadığım bir konu var, beni aydınlatırsanız, sevinirim... Aylardır çok yoğun olduğunuzu biliyorum ve bir çok şeye fırsat bulamadığınızı bana bizzat kendiniz ifade etmiştiniz... Bu tür romları yapmak sanırım Miui bazlı romları düzenlenmekten daha basit mi ki, devamlı yeni rom yapıp, bizlerle paylaşıyorsunuz

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Hala yoğunum hocam değişen bir şey yok...
Bir gün içinde yapacağıma bunu uzatarak geniş bir zamana yayıyorum örnek verecek olursam bunu 3 günde bitirdim MIUI ya göre kolay mı sorusuna cevaben evet zor şöyleki: Rom için rom kaynağını indiriyorum (bu 25 ve 30 GB ) sonra bu romu çalıştıracak cihaz kaynaklarını belirliyorum burada önemli olan uyum sağlaması tüm device tree'ler her romu açmıyor bunu ya düzenlemen gerekiyor yada daha kolayı olan rom için uyumlu official device tree kullanmak ama ben Zor olanı seçip lineages tabanlı standart tree kullanıyorum nedeni ise aldığım hataları düzenleme yeteneğini geliştirmek ileride zorluk çekmektense daha en başından bunları öğrenmek dolayısıyla bunuda başardığımı düşünüyorum devamlı olarak yapmamın sebebi toplamda 4 sürüm build ettim 3 ü zaten bu forumda biri ise xda da demek ki yapabiliyorum bende meziyet var öğrenmenin sınırı yok maalesef bir kere bulaşınca insan daha fazlasını istiyor

Edit: İçin içini yediğini biliyorum senin aosp ve lineages tabanlı romları ne kadar sevdiğini de biliyorum merak etme device tree,kernel,vendor lar çıkar çıkmaz hasretine son vereceğim bir proje yaparız seninle ustam..

BootleggersROM-4.0-Stable-Shishufied By Escobar1945

ebmk17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max
Konular
46