Çözüldü boot.img ile ROOT

yakhubx123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yaqub
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
1.0.2.0 UNORUXM
Telefon Modeli
Note 13 Pro Plus 5G
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba. Boot.img ile telefonu rootlamak istiyorum. boot.img dosyasını magisk içine atıyorum, yamalanıyor hiçbir sorun olmadan. Daha sonra yamalanan dosyayı da fastboot ile telefona flashlıyorum. Fakat telefon rootlanmıyor. Hiçbir hata almıyorum. Ekran görüntülerini ekledim, yardımcı olabilecek var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20240729_205633.jpg
    IMG_20240729_205633.jpg
    328,2 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20240729_205614.jpg
    IMG_20240729_205614.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Çözüm
Magisk delta şuan "Kitsunemask" olarak geçiyor yani doğru indirmişsinizdir. Eğer yine olmadıysa bilmiyorum 🥲 bu mtk işlemcili cihazlarda hep bi sorun oluyor zaten.
Hallettim nihayet. Flashlarken verilen komut direkt fastboot flash init_boot değilmiş. A ve B olarak iki kere yapmak gerekiyormuş.
fastboot flash init_boot_a init_boot.img
fastboot flash init_boot_b init_boot.img

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
24
Siz boot dosyasını değiştirdiniz zaman sistem boot dosyasını doğruluyor. Eğer orijinal değil ise 2. Boot sektöründen cihazı açıp diğerini onarıyor. Bu HyperOS ile gelen bir özellik diye biliyorum.
Xiaomi sanırım lg gibi davranarak artık beni almayın diyor. Zaten ben bir daha alırsam infinix alırım.

Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
37
Siz boot dosyasını değiştirdiniz zaman sistem boot dosyasını doğruluyor. Eğer orijinal değil ise 2. Boot sektöründen cihazı açıp diğerini onarıyor. Bu HyperOS ile gelen bir özellik diye biliyorum.
Neden böyle bişey yapıyor ki telefonu rootlamak firma için negatif bi durum değil ama rootlayamamak kullanıcılar için negatif bir durum. Burada kaybeden kendisi olur, hem neden bu durum qualcommda olmuyor sadece mtkda oluyor

Oyla:

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Neden böyle bişey yapıyor ki telefonu rootlamak firma için negatif bi durum değil ama rootlayamamak kullanıcılar için negatif bir durum. Burada kaybeden kendisi olur, hem neden bu durum qualcommda olmuyor sadece mtkda oluyor
Sorun üreticide değil, MTK'nın kendisinde. Qualcomm kaynak kodlarını açık açık paylaşıyor ki herkes istediğini yapabilsin. MTK Tayvan'da ucuz işlemci üreten dandik bir firma, ne beklersin ki.

Oyla:

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
Dediğiniz magisk mi bilmiyorum ama delta ile arama yapıp githubdan indirdim, denedim. Yine aynı sonuç. Rootlanmıyor
Magisk delta şuan "Kitsunemask" olarak geçiyor yani doğru indirmişsinizdir. Eğer yine olmadıysa bilmiyorum 🥲 bu mtk işlemcili cihazlarda hep bi sorun oluyor zaten.

Oyla:

yakhubx123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yaqub
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
13
Hallettim nihayet. Flashlarken verilen komut direkt fastboot flash init_boot değilmiş. A ve B olarak iki kere yapmak gerekiyormuş.

Oyla: Çözüm

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
Unuttuğum şeye bakın, evet böyleydi aklıma gelmemiş 😀

Oyla:

yakhubx123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yaqub
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
13
Unuttuğum şeye bakın, evet böyleydi aklıma gelmemiş 😀
Ya bende bir kaç video izledim, hindistanlılardan, türklerden, ruslardan. Hiçbirinde bu detay verilmemiş, hepsinde direkt tek komut gösteriliyor. Bunu da başka bir forumdan buldum, birkaç yıl önce birisi yazmış. Denedim oldu 😃 size de çok teşekkür ederim

Oyla:

fatihx007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Cihazım
redmi note 12
Konular
4
Bilgi vereyim twrp/orangefox ile hiç urasmadan magisk.zip şeklinde indirip kullanabilirsiniz ve elinizde tool varsa hiç hiç urasmadan tek tıkla atabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt