Soru boot.img dosyası

hbilgin08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
redmi note8
Konular
0
Merhaba, bende de aynı sorun var. Miui sürümünü öğrenmeye çalışıyorum. build.prop dosyasını orangefox da buldum ve baktım ama miui sürümünü anlayamadım. Nasıl öğrenebilirim? Ekran görüntüsü ekleyemiyorum malesef.
Sorunu çözüldü çok şükür. Bilgi olması açısından anlatayım benzer sorunları olanların işine yarar belki. Beni 2 gün uğratırdı çünkü. (verileri kaybetmemek için)

Note 10S cihazıma Miui 13..x.x.x rom da twrp forumdaki twrp yükledikten sonra bootloop olup cihaz açılmadı. Orijinal Boot.img yi bulamadığımdan bir sürü global boot.img denedim olmadı. Twrp yi kaldırdım. Orangefox kurdum yine olmadı. Hatta internal storage "0 gb" görünüyordu.

Son çözüm yöntemi şu oldu : Mi flash (2016 versiyonu bende sorunsuz çalıştı) ile miui 14 global türkiye rom u (save user data seeneğini seçerek) flash yaptım.
Ve cihaz açıldı. Fakat içindeki verilerim uygulamalarım görünmüyordu. 3 saat sonra telefona baktığımda tüm verilerim geri gelmişti. Yani cihaz verilerimi geri getirdi.

İmei uçmuştu. Onu da "Mtk Gsm Labarotuvary" (bypass için) ve "Modem Meta" ( imei write için) kullanarak düzelttim.

Üst Alt