Yardım Bluetooth Ses Codec'i

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mr.Crowley

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Birol
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Merhaba Arkadaşlar,
Geliştirici seçeneklerinden bluetooth ses codec'ini AAC veya SBC haricinde herhangi bir codec türü seçiyorum. Ancak ayarlardan çıkıp tekrar geliştirici seçenekleri bluetooth ses codec'i sekmesine geldiğimde SBC olarak gözüküyor. Bu sizlerde de böyle mi? Tel sadece SBC codec'ini mi destekliyor?

Tel mi a3. Aptx HD destekli bir kulaklık almak üzereyim ancak A3 bu codec'i destekliyor mu desteklemiyor mu bilmek istiyorum.

Şu an kullandığım kulaklık AAC destekliyor ancak dediğim gibi AAC seçtiğimde kulaklıktan ses gelmeye devam etsede ayarlardan çıkıp baktığımda yine SBC codec seçili duruyır.

caqo96

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cavid
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
0
Ben airpods kullaniyorum miui 12 de aac olarak secince duzeliyor duzelmesinede . Ses kalitesinde bir fark hissedemiyorum neden acaba?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Merhaba Arkadaşlar,
Geliştirici seçeneklerinden bluetooth ses codec'ini AAC veya SBC haricinde herhangi bir codec türü seçiyorum. Ancak ayarlardan çıkıp tekrar geliştirici seçenekleri bluetooth ses codec'i sekmesine geldiğimde SBC olarak gözüküyor. Bu sizlerde de böyle mi? Tel sadece SBC codec'ini mi destekliyor?

Tel mi a3. Aptx HD destekli bir kulaklık almak üzereyim ancak A3 bu codec'i destekliyor mu desteklemiyor mu bilmek istiyorum.

Şu an kullandığım kulaklık AAC destekliyor ancak dediğim gibi AAC seçtiğimde kulaklıktan ses gelmeye devam etsede ayarlardan çıkıp baktığımda yine SBC codec seçili duruyır.

Geliştirici seçeneklerindeki ayarlar miui arayüzlerinde işlev görmemektedir, boş yere kendinizi yormayın. Ancak cihazınız A2DP, aptX HD, aptX, SBC teknolojilerini destekliyor. Zaten aptx snapdragon işlemcilere özgü bir özelli A3 de de snapdragon işlemci var. Bunları destekleyen bir kulaklık aldığınızda çalışacaktır. Bir diğer nokta BT ile kullandığınız cihazların desteklediği farklı türler varsa cihaza bağlıyken BT ayarlarıma girin, cihazın ayarlarını açın ve o kısımda kodek seçimi görünmesi gerek.

Ben airpods kullaniyorum miui 12 de aac olarak secince duzeliyor duzelmesinede . Ses kalitesinde bir fark hissedemiyorum neden acaba?
SBC ve AAC arasında kalite farkını normal insan kulağı ile hissetmek çok çok zor yani aralarında fark yok diyebiliriz, hatta bazı durumlarda sbc daha kalitelidir. Nedeniyse AAC kodlaması bazı üst ve alt frekansları sbc kodlamasından daha fazla kesiyor bu durumda da frekans kaybı, dolayısıyla kalite kaybı yaşanabiliyor. Tabi bu belirttiğim şeyler ölçümlerle fark edilecek düzeyde.

Oyla:

Falım

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
0
Geliştirici seçeneklerindeki ayarlar miui arayüzlerinde işlev görmemektedir, boş yere kendinizi yormayın. Ancak cihazınız A2DP, aptX HD, aptX, SBC teknolojilerini destekliyor. Zaten aptx snapdragon işlemcilere özgü bir özelli A3 de de snapdragon işlemci var. Bunları destekleyen bir kulaklık aldığınızda çalışacaktır. Bir diğer nokta BT ile kullandığınız cihazların desteklediği farklı türler varsa cihaza bağlıyken BT ayarlarıma girin, cihazın ayarlarını açın ve o kısımda kodek seçimi görünmesi gerek.

SBC ve AAC arasında kalite farkını normal insan kulağı ile hissetmek çok çok zor yani aralarında fark yok diyebiliriz, hatta bazı durumlarda sbc daha kalitelidir. Nedeniyse AAC kodlaması bazı üst ve alt frekansları sbc kodlamasından daha fazla kesiyor bu durumda da frekans kaybı, dolayısıyla kalite kaybı yaşanabiliyor. Tabi bu belirttiğim şeyler ölçümlerle fark edilecek düzeyde.
Hocam benim kulaklığım haylou t15 ve aac desteği var ama telefon otomatik olarak sbc seçiyor cihaza tıkladığımda aac özelliği gözüküyor ama açmak için bastığımda ise tekrar kapanıyor (tel note 6 pro) ne yapmam gerek sizce

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-01-31-22-38-41-625_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-01-31-22-38-41-625_com.android.settings.jpg
    193,1 KB · Görüntüleme: 123
Oyla:

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
hocam benim cihaz mtk ama aptx var cihazla alakalı değil cihaz ile alakalı

Oyla:

bumesrems

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5
Konular
0
Konuyu biraz hortlatmış olacağım fakat bende Poco X3 Pro cihazımda QCY T1C ile sıkıntı yaşadım.Mi 6 cihaz ile denedim onda da bu sıkıntıyı çözemedim.Telefon görüşmesinde müzik dinlerken kesiliyor.Konuşma yapamaz kılıyor.Böyle bir sıkıntı yaşayan var mıdır ? Kulaklıkta bir sıkıntı mı var Xiaomi telefonlar mı desteklemiyor çözemedim.

Oyla:

E.k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
E.k
Cihazım
redmi note 7
Konular
0
Merhaba kulaklığı bağladığımda böyle bir sorunla karşılaştım ayarlardan düzeltiğimde geri eski haline dönüyor ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_20220519_123122.jpg
    IMG_20220519_123122.jpg
    207,5 KB · Görüntüleme: 82
Oyla:

MehmetCz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xaomi redmi not
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,

Sorun çözüldü mü?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam benim kulaklığım haylou t15 ve aac desteği var ama telefon otomatik olarak sbc seçiyor cihaza tıkladığımda aac özelliği gözüküyor ama açmak için bastığımda ise tekrar kapanıyor (tel note 6 pro) ne yapmam gerek sizce
Sorun çözüldü mü ?

Oyla:

ozgejohn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13

bt cihazlarında kodek seçeneklerini göremiyorum.
miu.eu 10.3.2

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt