Yardım Bluetooth Codec Sürekli SBC de kalıyor

obscuraburock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi mix 2
Konular
1
Android 11/Miui 12.0.2.0 güncellemesini yaptıktan sonra Bluetooth kulaklıkta AAC'ye geçmiyor. Geliştirici seçeneklerinden geçirmeyi denedim yine olmuyor sebebini bilen yardımcı olursa sevinirim. (Sbc de kalıyor herhangi bir codec'e geçmiyor

Note 8 sadece SBC desteğine sahip.
Harici yollarla AAC ayarı yapsanız da çok bir fark olmaz.

SBC o kadar da kötü değil ayrıca.
Gayet stabil ve iş görür.
Ben de mi mix 2 var sbc den baglaninca direk zaten ses gelmiyebilir diye uyarı veriyor daha bu akşam 5 farklı kulaklık denedim Media Markt ta 2-3 bin liralık sennheiserr bile çöp gibi ses veriyor sbc nasıl stabil ve iş görür 😂 çözümü bilen varsa yazsın yoksa yeni telefon Alıcam

ExorTek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Ben de mi mix 2 var sbc den baglaninca direk zaten ses gelmiyebilir diye uyarı veriyor daha bu akşam 5 farklı kulaklık denedim Media Markt ta 2-3 bin liralık sennheiserr bile çöp gibi ses veriyor sbc nasıl stabil ve iş görür 😂 çözümü bilen varsa yazsın yoksa yeni telefon Alıcam
Herhangi bir çözüm bulamadım, daha doğrusu fazla uğraşmadım ama romla iş çözülür gibi

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Android 11/Miui 12.0.2.0 güncellemesini yaptıktan sonra Bluetooth kulaklıkta AAC'ye geçmiyor. Geliştirici seçeneklerinden geçirmeyi denedim yine olmuyor sebebini bilen yardımcı olursa sevinirim. (Sbc de kalıyor herhangi bir codec'e geçmiyor).
Qualcomm AptX harici seste bir değişiklik olmuyor, uğraşmanıza değmez. Yine de uğraşacağım diyorsanız telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar deneyin güncelleştirmeler sonrası böyle sorunlar olması olası.
Codec için uğraşmak yerine PowerAmp indirip kulaklığınıza, ses sisteminize göre equalizer ayarlayıp öyle dinleyin.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Qualcomm AptX harici seste bir değişiklik olmuyor, uğraşmanıza değmez. Yine de uğraşacağım diyorsanız telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayıp tekrar deneyin güncelleştirmeler sonrası böyle sorunlar olması olası.
Codec için uğraşmak yerine PowerAmp indirip kulaklığınıza, ses sisteminize göre equalizer ayarlayıp öyle dinleyin.
Viper ile çok daha iyi oluyor aslında. Rootlu kullanıcılar için Viper+AAC bağlantı ile çok güzel ses kalitesi mümkün.

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Viper ile çok daha iyi oluyor aslında. Rootlu kullanıcılar için Viper+AAC bağlantı ile çok güzel ses kalitesi mümkün.
Rootlu cihazda nfc ile mobil ödeme çalışmıyor o yüzden rootlu kullanamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Viper 'ı bir ara denemiştim ama sürekli crash veriyordu vs kullanmayı bıraktım.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Rootlu cihazda nfc ile mobil ödeme çalışmıyor o yüzden rootlu kullanamıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Viper 'ı bir ara denemiştim ama sürekli crash veriyordu vs kullanmayı bıraktım.
Safetynet geçerseniz magisk hide ile ödeme sorunsuz çalışır aslında. Viper kurulumu için özel yöntemler mevcut. Ben sorunsuz kullanıyorum. İyi araştırma ve deneyim gerekli biraz rootlu kullanımda.

Mi8seversaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi8i
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bende 2 gün öncesine kadar yoktu daha önceden aac seçeneği Bluetooth ayarlarından girdiğimde açıp kapatabiliyordum şimdi o seçenek yok internette çoğu forumu kontrol ettim herhangi bir çözüme varamadım siz bulabildiniz mi?

Rae01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
AAC ile SBC arasında fark yok diyen arkadaşa çok güldüm. Allah sizi çok güldürsün.

Gerçekten MIUI geliştirme ekibi gerçekten berbat çalışıyor. Bu sorun MIUI 11'den beri var ve güncelleme yaptığıma bin pişman oldum. Bildiğiniz markadan soğutma adlı bir çalışma yapıyorlar.

Konuya gelecek olursak, peki hocam rootlama yaparsak, bankacılık uygulamalarını kullanma durumlarında bir sorun yaşar mıyız? Ben root yapmaktan korkuyorum açıkçası.

Üst Alt