Yardım Bluetooth Codec Sürekli SBC de kalıyor

ExorTek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Android 11/Miui 12.0.2.0 güncellemesini yaptıktan sonra Bluetooth kulaklıkta AAC'ye geçmiyor. Geliştirici seçeneklerinden geçirmeyi denedim yine olmuyor sebebini bilen yardımcı olursa sevinirim. (Sbc de kalıyor herhangi bir codec'e geçmiyor).

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Android 11/Miui 12.0.2.0 güncellemesini yaptıktan sonra Bluetooth kulaklıkta AAC'ye geçmiyor. Geliştirici seçeneklerinden geçirmeyi denedim yine olmuyor sebebini bilen yardımcı olursa sevinirim. (Sbc de kalıyor herhangi bir codec'e geçmiyor).
Root varsa NLSound kurmanı tavsiye ederim. AAC görünüyor modülü kurunca.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Note 8 sadece SBC desteğine sahip.
Harici yollarla AAC ayarı yapsanız da çok bir fark olmaz.

SBC o kadar da kötü değil ayrıca.
Gayet stabil ve iş görür.

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3

Bu vermiş olduğunuz bilgi tamamen yanlış. Redmi Note 8 AAC de destekliyor. Android 9 ve 10'da seçeneği görünüyordu zaten. AAC kodeğinin görünmeme sebebi Android 11 ile alâkalı. Bir çok Xiaomi cihazda AAC seçeneği görünmüyor, hâlen daha da çözülebilmiş değil...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam NLSound un linkini alabilir miyim ya da konusu varsa onun linkini
Hocam Telegram kanalları var oradan indirebilirsin. Telegram'da arama kısmına NLSound yazınca hemen çıkıyor. Uzun zamandır kullanıyorum bu modülü, ses kalitesini çok güzel optimize ediyor. Ayrıca AAC kodeğin görünmeme sorununu da fixliyor. Tavsiye ederim.

MUR55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Bu vermiş olduğunuz bilgi tamamen yanlış. Redmi Note 8 AAC de destekliyor. Android 9 ve 10'da seçeneği görünüyordu zaten. AAC kodeğinin görünmeme sebebi Android 11 ile alâkalı. Bir çok Xiaomi cihazda AAC seçeneği görünmüyor, hâlen daha da çözülebilmiş değil...

Hocam Telegram kanalları var oradan indirebilirsin. Telegram'da arama kısmına NLSound yazınca hemen çıkıyor. Uzun zamandır kullanıyorum bu modülü, ses kalitesini çok güzel optimize ediyor. Ayrıca AAC kodeğin görünmeme sorununu da fixliyor. Tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam

ExorTek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2

Yazdığm yazıyı dikkatli okumuşsanız güncellemeden sonra diyorum :) AAC desteği var, kulaklığında telefonunda sanırsam yazılımsal bir kaç sorun var. RN10 ve 9 da da denedim onlarda da çalışmıyor. Eski sürüme sahip bir RN 8 de denedim gayet çalışıyor.

Root varsa NLSound kurmanı tavsiye ederim. AAC görünüyor modülü kurunca.
Malesef Root yok tavsiyen için teşekkür ederim yakın zamanda Rootlamayı düşünüyorum zaten iyi oldu :)

Evet android 11 ila alakalı yazılımsal bir sorun RN10 ve 9da da aynı sorunlar var onlarla da test ettim.

İşin garibi birisinde geliştirici seçeneklerinde AAC açınca çalışıyor çıkınca tekrar SBC kalitesi veriyor. Ayrıca SBC ile AAC arasında dağ var bence fark yok diyen arkadaş biraz tıngırtılı müzik dinlemeyi tercih ediyor :D

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Yazdığm yazıyı dikkatli okumuşsanız güncellemeden sonra diyorum :) AAC desteği var, kulaklığında telefonunda sanırsam yazılımsal bir kaç sorun var. RN10 ve 9 da da denedim onlarda da çalışmıyor. Eski sürüme sahip bir RN 8 de denedim gayet çalışıyor.

Malesef Root yok tavsiyen için teşekkür ederim yakın zamanda Rootlamayı düşünüyorum zaten iyi oldu :)

Evet android 11 ila alakalı yazılımsal bir sorun RN10 ve 9da da aynı sorunlar var onlarla da test ettim.

İşin garibi birisinde geliştirici seçeneklerinde AAC açınca çalışıyor çıkınca tekrar SBC kalitesi veriyor. Ayrıca SBC ile AAC arasında dağ var bence fark yok diyen arkadaş biraz tıngırtılı müzik dinlemeyi tercih ediyor :D
Daha önceki sürümde olabilir ancak güncel olarak yeni sürüm ile destek sunmuyor.
AAC desteği benim kullandığım 3 telefonda da var. Şu an en güncel Miui Enhanced sürümü kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok. Geliştirici seçeneklerinden yapılan kalite tercihi bir anlam ifade etmez Bluetooth kulaklık menüsünden tercih yapılması gerekir. Note 8 eski bir Bluetooth sürümüne sahip cihaz bu nedenle destek çekilmiş olması da muhtemel. Bu cihaz için artık güncelleme desteği olmayacağı için eski sürüme dönmek tek çareniz.

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Daha önceki sürümde olabilir ancak güncel olarak yeni sürüm ile destek sunmuyor.
AAC desteği benim kullandığım 3 telefonda da var. Şu an en güncel Miui Enhanced sürümü kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok. Geliştirici seçeneklerinden yapılan kalite tercihi bir anlam ifade etmez Bluetooth kulaklık menüsünden tercih yapılması gerekir. Note 8 eski bir Bluetooth sürümüne sahip cihaz bu nedenle destek çekilmiş olması da muhtemel. Bu cihaz için artık güncelleme desteği olmayacağı için eski sürüme dönmek tek çareniz.
Güncel olarak yeni sürüm ile destek sun(a)mamalarının sebebi yazılımsal olarak bu sorunu halen daha çözememiş olmaları. Yada gözlerinden kaçıyor, kim bilir. Güncelleme desteği almaya devam eden birçok Xiaomi markalı cihazlarda da AAC kodek sorunu var, anlamak istemiyorsunuz sanırım? Geliştirici seçenekleri değil evet, Bluetooh menüsünde eşleştirilen cihaza girip sayfayı aşağı doğru kaydırınca AAC seçeneği görünüyor. Note 8 birçok kaynağa göre Bluetooth 5.0 desteğine sahip bir cihaz. Ayrıca henüz tam olarak desteğin çekildiği falan da yok. 27 Kasım'da sadece beta güncellemeleri duracak. MIUI 13 bile alabilir...

ExorTek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
2
Galiba yazılanı ya okumuyorsunuz ya da anlamıyorsunuz bilemedim. RN9 ve RN10'da da denedim diyorum :). Varsayalım RN8'in kesildi desteği de bahsettiğim telefonlar yeni hadi RN9'unda kesildi peki RN10?

Üst Alt