Mod Blink KerneL (miui\aops)

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Kernelin yeni adı void olmuş sanırım. Adresi de şu:

Az önce Pulse romda flashladım ve şimdi boot oldu. Umarım memnun kalırım. v0.6'yı flashladım bu arada.

Meminn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
18
Son sürüm kurduktan sonra böyle oldu çektirdek sürümü telefona zararı olurmu bencmarkda iyi sonuç verdi cpu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde ram kullanimida arttı storm V6 da boşta 3.3 3.7 arası oluyordu bunun sebebi nedir birisi kernel ile alakası yok romla var demişti ama bnce kernel ile de var olmasa niye değişsin ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-05-02-49-22-971_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-05-05-02-49-22-971_com.android.settings.jpg
    217,6 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_2021-05-05-02-48-52-036_com.antutu.ABenchMark.jpg
    Screenshot_2021-05-05-02-48-52-036_com.antutu.ABenchMark.jpg
    376,1 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_2021-05-05-03-02-22-485_com.android.systemui.jpg
    Screenshot_2021-05-05-03-02-22-485_com.android.systemui.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Kernelin yeni adı void olmuş sanırım. Adresi de şu:

Az önce Pulse romda flashladım ve şimdi boot oldu. Umarım memnun kalırım. v0.6'yı flashladım bu arada.
Hocam void baska blink baska yanlıs yonlendırme hapmıyalım lutfen

Son sürüm kurduktan sonra böyle oldu çektirdek sürümü telefona zararı olurmu bencmarkda iyi sonuç verdi cpu
Bazı stock kernelde bu sekılde oluyor bende sızın gıbı kullanıyorum sorun olmadı

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba ;
Poco X3 Cihazımda denediğim
hem Miui hem Aops tabanlı romda

çok stabil akıcı ve pil performans konusunda çok iyi bulduğum keşfedilmemiş bir KERNEL sunuyorum :)

(Google drıve uygulamasına google play hesabınız ıle gırıs yapıp ındırebılırsınız lınkte bır hata yok)

(03.03.2021 Güncelleme)

BL Kilidi açık ve recovery yüklü olmalıdır.. OrangeFox Önerilir

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.

Merhaba hocam bu kernel işlerini bilmiyorum. sorum olacak

1- Bunu recoveryden rom flashlar gibi mi flash yapcaz
2- magisk ( root ) yok , magisk şart mı ?

Saltanat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
mi 9 se
Konular
0
Merhaba hocam bu kernel işlerini bilmiyorum. sorum olacak

1- Bunu recoveryden rom flashlar gibi mi flash yapcaz
2- magisk ( root ) yok , magisk şart mı ?
1.Evet rom flashlar gibi ama ne olur ne olmaz dtbo ve boot yedeğini alın bir sorun oluşursa geri dönüş için
2. Hayır şart değil ama Root olursa daha iyi eğer root olmazsa özel kernelin sunduğu bazı özellikleri kullanamazsınız kcal, tcp tıkanıklık algoritmaları, çekirdek modüleri gibi, bazı sistem optimizasyonlarını yani %60 root olmadan kalan %40 ise root ile işe yarar ama yinede performansda fark görürsünüz ikincisi ben bu kerneli önermem şarj konusunda baya kötü. Yap at gibi bir kernel. Tavsiyem Optimus drunk ama miui için desteği yok eğer kullanmak isterseniz 11.5 versiyonu çalışacaktır Endonezya romda çalıştı diğerlerini bilmiyorum ve miui için çok az seçenek olduğu için strom ikinci seçeneğim.

sahinlii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hacı
Cihazım
S7 edge
Konular
10
1.Evet rom flashlar gibi ama ne olur ne olmaz dtbo ve boot yedeğini alın bir sorun oluşursa geri dönüş için
2. Hayır şart değil ama Root olursa daha iyi eğer root olmazsa özel kernelin sunduğu bazı özellikleri kullanamazsınız kcal, tcp tıkanıklık algoritmaları, çekirdek modüleri gibi, bazı sistem optimizasyonlarını yani %60 root olmadan kalan %40 ise root ile işe yarar ama yinede performansda fark görürsünüz ikincisi ben bu kerneli önermem şarj konusunda baya kötü. Yap at gibi bir kernel. Tavsiyem Optimus drunk ama miui için desteği yok eğer kullanmak isterseniz 11.5 versiyonu çalışacaktır Endonezya romda çalıştı diğerlerini bilmiyorum ve miui için çok az seçenek olduğu için strom ikinci seçeneğim.
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim hocam

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11
Selamın alüykem. Kullandığım rom eu 12.0.7 stabil. Cihazım rootlu, Magisk ve StormBreaker kernel yüklü. Ben konudu şunu anlamadım biri void ile blink aynı kernel demiş biri blink ile void ayrı kernel demiş bunlar farklı kernel mi aynı kernel mi ? Ayrıca pil için hangisini indirmeliyim direk link paylaşma şansınız varsa sevinirim. Birde yüklemeden önce magisk kaldırıp orangefox üzerinden direk mi flashlamam lazım yoksa orangefox üzerinden direk flashlasam olur mu? Birde magisk üzerinden kaldırmam gereken modüller var mı 732g performance gibi ? şimdiden teşekkür ederim.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Selamın alüykem. Kullandığım rom eu 12.0.7 stabil. Cihazım rootlu, Magisk ve StormBreaker kernel yüklü. Ben konudu şunu anlamadım biri void ile blink aynı kernel demiş biri blink ile void ayrı kernel demiş bunlar farklı kernel mi aynı kernel mi ? Ayrıca pil için hangisini indirmeliyim direk link paylaşma şansınız varsa sevinirim. Birde yüklemeden önce magisk kaldırıp orangefox üzerinden direk mi flashlamam lazım yoksa orangefox üzerinden direk flashlasam olur mu? Birde magisk üzerinden kaldırmam gereken modüller var mı 732g performance gibi ? şimdiden teşekkür ederim.
Fazlasıyla soru var elımden geldıgınce cevap verım bırı dedıgınızden bıtanesı konu sahını olan benım :)
1 cı ıkı kernelde aynı kısı tarsfından duzenlenıyor blınk olarak ve baska ısımlerde devam ettırıyor bunu neden yaptıgı bellı degıl farklı ısımler vererek sunuyor
2 cısı twrp veya orengefox ıkısı ılede kurabılıraın ama orjınal kernelının yedegını almayı unutma

Fazlasıyla soru var elımden geldıgınce cevap verım bırı dedıgınızden bıtanesı konu sahını olan benım :)
1 cı ıkı kernelde aynı kısı tarsfından duzenlenıyor blınk olarak ve baska ısımlerde devam ettırıyor bunu neden yaptıgı bellı degıl farklı ısımler vererek sunuyor
2 cısı twrp veya orengefox ıkısı ılede kurabılıraın ama orjınal kernelının yedegını almayı unutma
Poco x3 ıcın moduller bolumu baslık altında konu var oradan modullerı bulabılırsın

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
11

Poco x3 ıcın moduller bolumu baslık altında konu var oradan modullerı bulabılırsın
Sağ olun hocam. Öncelikle magisk kaldırdım ve kerneli kurdum.Sonra magisk kurdum. Kurduğum modüllerden mi yoksa telefonun kendinden mi bilinmez hem blink hem stroambreaker ile şarj konusunda hiç verim alamadım. Şu an orjinal kernel kullaniyorum. Biraz da böyle deneyim. Belki tatmin edici bir verim alırım.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Sağ olun hocam. Öncelikle magisk kaldırdım ve kerneli kurdum.Sonra magisk kurdum. Kurduğum modüllerden mi yoksa telefonun kendinden mi bilinmez hem blink hem stroambreaker ile şarj konusunda hiç verim alamadım. Şu an orjinal kernel kullaniyorum. Biraz da böyle deneyim. Belki tatmin edici bir verim alırım.
Anladım ama ben kullandıgımda bır sorun yapmıyordu

Üst Alt