Yardım BL kilitlendi

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
çok acil destek arkadaşlar.Mi flash ile rom atarken yanlıslıkla bl kilidini kapadım:S

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Geçmiş olsun.
Çok acil destek yazdığınız sürece destek alabileceğiniz kanaatinde değilim. Başvuru yapmanız gerekecek. Gerekli teknik bilgiye sahip değilseniz teknik servis desteği alın lütfen. Telefonunuza yazılımsal hasar verebilirsiniz.

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Geçmiş olsun.
Çok acil destek yazdığınız sürece destek alabileceğiniz kanaatinde değilim. Başvuru yapmanız gerekecek. Gerekli teknik bilgiye sahip değilseniz teknik servis desteği alın lütfen. Telefonunuza yazılımsal hasar verebilirsiniz.

teşekkür ederim.Cihaz yurtdışı cihazı ondan dolayı panik yaptım biraz sıkıntı olabilir diye.

Oyla:

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Anladığım kadarı ile rom root işleri ile uğraşırken bunu yaşadınız ve yüksek ihtimalle twrp kullanıyorsunuz.
BL kilidini açtırın ve tekrar IMEI Repair yaptırın.

Bir dahaki süreçte aklınızda bulunsun:

Cihaz yurtdışı ve IMEI işlemi görmüş ise bu işlemi yapmadan önce EFS yedeği almalısınız ve saklamalısınız. IMEI bilgilerinizin gitmesi durumunda TWRP üzerinden backup olarak geri yüklerseniz IMEI bilgileriniz gelecektir. Bir daha IMEI repair yaptırmak durumunda kalmazsınız.

Birkaç konu bırakıyor ve müsadenizi istiyorum. Kolay gelsin

Oyla:

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Anladığım kadarı ile rom root işleri ile uğraşırken bunu yaşadınız ve yüksek ihtimalle twrp kullanıyorsunuz.
Cihaz yurtdışı ve IMEI işlemi görmüş ise bu işlemi yapmadan önce EFS yedeği almalısınız ve saklamalısınız. IMEI bilgilerinizin gitmesi durumunda TWRP üzerinden backup olarak geri yüklerseniz IMEI bilgileriniz gelecektir. Bir daha IMEI repair yaptırmak durumunda kalmazsınız.

Mi flash ile temiz kurulup yapıp kapattığı için efs yedeği alması mümkün değil. Tekrar twrp kurmak için ise kilidi açması gerek , kilidi açarsa da IMEI uçar. Yani ya kapalı kullanacaksınız hocam ya da açıp tekrar IMEI attıracaksınız başka yolu yok.

Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61

teşekkür ederim.İyi akşamlar

Oyla:

Buse S. Ada

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Doğru, kilidi kapatınca recovery ana recoverysine döner oradaki sıfırlama da imeiyi uçurur. Gece mahmurluğu, bilgiyi düzenliyorum. Teşekkürler
Mi flash ile temiz kurulup yapıp kapattığı için efs yedeği alması mümkün değil. Tekrar twrp kurmak için ise kilidi açması gerek , kilidi açarsa da IMEI uçar. Yani ya kapalı kullanacaksınız hocam ya da açıp tekrar IMEI attıracaksınız başka yolu yok.

Oyla:

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Oyla:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
gece gece dikkatsizlikten kaldım yani global romda :S peki güncellemeleri otomatik almamda sıkıntı olur mu.Yurtiçi cihazı gibi kullanabilir miyim.Ve global ile eu rom arasında pil performansı ortalama yüzde kaç değişir öğrenebilir miyim?

Oyla:

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
gece gece dikkatsizlikten kaldım yani global romda :S peki güncellemeleri otomatik almamda sıkıntı olur mu.Yurtiçi cihazı gibi kullanabilir miyim.Ve global ile eu rom arasında pil performansı ortalama yüzde kaç değişir öğrenebilir miyim?
Tabi ki daha iyi ama çok çok da gerekli bir şey değil hocam bunun için canınızı sıkmayın. Ben bile ara ara stock roma geçiş yapıyorum kafam rahat olsun sorunsuz kullanayım diye.

Oyla:
Üst Alt