Soru Bl Kilidi Açarsam Geri Kapatabilir miyim?

• Konbuyu başlatan Aybat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 763

Aybat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aytuhan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bilgisayar Prog.
Konular
22
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stabil v12.1.4
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefonun Bl kilidini açmak istiyorum fakat ileride kapatmak istiyorum. Bl kilidi cihazı brick yapmadan kapatabiliyor muyuz? Yani uğraştırır mı? Bir de orjinal imei'de uçma gibi bir durum var mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Aybat, Orijinal imei uçmaz,BL kilit kapatılır ama tavsiye edilmez olası bir yazılım sıkıntısında hayat kurtarır açık olması.

Çin romu yükleyip BL kapanırsa brick olur.

Oyla:

Aybat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aytuhan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bilgisayar Prog.
Konular
22
Aybat, Orijinal imei uçmaz,BL kilit kapatılır ama tavsiye edilmez olası bir yazılım sıkıntısında hayat kurtarır açık olması.

Çin romu yükleyip BL kapanırsa brick olur.
Anladım teşekkürler

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

CcanerR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Mi6
Konular
1
Sayın forum kullanıcıları ayrıca bir konu açmadan buradan yazmak istedim.
Xiaomi Mi 6 128GB
Ne olduğunu anlamadığım şekilde galeriden bir kaç fotoğraf silmeye çalışırken bir anda dalgınlığıma geldi tüm vidyolar ve fotoğraflar silindi.
*Bebeğimin doğduğu zamandan iki yaşına kadar olan tüm hatıralar silindi. (Yaklaşık 70 gb kadar fotoğraf ve video)
*Google fotoğraflar ve mi senkronizasyonu kapalı olduğu için çöp kutusuna da gitmedi. Hepsi silindi maalesef.
*O kadar üzüldüm ki bu yaşımda oturup ağladım.
* Neyse yapmış olduğum araştırmalar neticesinde silinen dosyaları geri getirebilecek bir kaç program olduğunu gördüm. "DrPhone" , "phone rescue" "EaseUS MobiSaver" gibi.
* Bu programları kurdum bilgisayarıma. Ancak bir türlü kullanamadım. Hepsi telefona "boot" atılmasını istiyor.
SORULAR:
1)
Boot atmadan fotoğraf ve vidyoları geri getirmemin bir yolu var mıdır?
2) Boot attığım zaman tüm telefon içeriği siliniyor mu?
3) Daha önce benim gibi böyle bir problem yaşamış olup çözüm sunacak var mıdır? Ayrıca gerçekten geri geliyor mu? Çok merak ediyorum. Harddisk, flash bellek, sd card olsa "recovery" programları kullanılarak geri getirme oluyor. Denemiş ve başarılı olmuştum. Telefonun dahili hafızası olduğu için o programlar telefonu görmüyor bile.
4) Telefonumda bankacılık programları var boot atınca güvenlik problemi yaşar mıyım? Çözümü var mıdır? Boot atıldıktan sonra tekrar "bootloader" kilidi kapatılabiliyor mu?
5) Siirt ilinde öğretmenim. Burada teknik konulardan anlayan pek yok. Telefonculara götürdüm. Pek bilen çıkmadı.
Eğer yardımcı olacak biri olursa kendisi için çok dua ederim. Çünkü fotoğraflar ve vidyolar özellikle vidyolar içimi yedi bitirdi.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Sayın forum kullanıcıları ayrıca bir konu açmadan buradan yazmak istedim.
Xiaomi Mi 6 128GB
Ne olduğunu anlamadığım şekilde galeriden bir kaç fotoğraf silmeye çalışırken bir anda dalgınlığıma geldi tüm vidyolar ve fotoğraflar silindi.
*Bebeğimin doğduğu zamandan iki yaşına kadar olan tüm hatıralar silindi. (Yaklaşık 70 gb kadar fotoğraf ve video)
*Google fotoğraflar ve mi senkronizasyonu kapalı olduğu için çöp kutusuna da gitmedi. Hepsi silindi maalesef.
*O kadar üzüldüm ki bu yaşımda oturup ağladım.
* Neyse yapmış olduğum araştırmalar neticesinde silinen dosyaları geri getirebilecek bir kaç program olduğunu gördüm. "DrPhone" , "phone rescue" "EaseUS MobiSaver" gibi.
* Bu programları kurdum bilgisayarıma. Ancak bir türlü kullanamadım. Hepsi telefona "boot" atılmasını istiyor.
SORULAR:
1)
Boot atmadan fotoğraf ve vidyoları geri getirmemin bir yolu var mıdır?
2) Boot attığım zaman tüm telefon içeriği siliniyor mu?
3) Daha önce benim gibi böyle bir problem yaşamış olup çözüm sunacak var mıdır? Ayrıca gerçekten geri geliyor mu? Çok merak ediyorum. Harddisk, flash bellek, sd card olsa "recovery" programları kullanılarak geri getirme oluyor. Denemiş ve başarılı olmuştum. Telefonun dahili hafızası olduğu için o programlar telefonu görmüyor bile.
4) Telefonumda bankacılık programları var boot atınca güvenlik problemi yaşar mıyım? Çözümü var mıdır? Boot atıldıktan sonra tekrar "bootloader" kilidi kapatılabiliyor mu?
5) Siirt ilinde öğretmenim. Burada teknik konulardan anlayan pek yok. Telefonculara götürdüm. Pek bilen çıkmadı.
Eğer yardımcı olacak biri olursa kendisi için çok dua ederim. Çünkü fotoğraflar ve vidyolar özellikle vidyolar içimi yedi bitirdi.
Konu açarsanız çok daha iyi olur hocam, farklı konu içinde çok fazla gören olmaz.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
CcanerR, Forum ara kısmını kullanabilirsiniz...

Oyla:

CcanerR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Mi6
Konular
1
Maalesef hepsine baktım ancak birşey bulamadım. Disk digger programı var.
Ancak o da sadece resimlerin bir kısmını geri getiriyor. Vidyolar geri gelmiyor. Malesef.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
CcanerR, Google üzerinden destek alabilirsiniz, geçmiş olsun.....

Oyla:

CcanerR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Caner
Cihazım
Mi6
Konular
1
Stoya merhaba google üzerinden baktım.
Sırf fotoğraflar için telefonumum bootloader kilidini açtım. Telefon fabrika ayarlarına döndü. Root attım. Tüm programlar root istiyordu. Telefonu gözden çıkardım. Programlar işe yaramadı. Bir fotoğraf bile geri getirmediler.

Lütfen biri bana yardım etsin. Forumdaki diğer konuları hep inceledim. Sonuca ulaşan yok.
Yıllardır bilgisayar kullanırım. Formatlanan bilgisayardan bile veri getiriyordum arkadaşların.
Android hiç böyle çıkmadı. Dahili depolamaya ulaşsam ya da programlar görse geri getirir. Ama Nasıl olacak bu.

Oyla:
Üst Alt