Rom Bl açmaya değer mi

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Telefonu alalı 3 gün oluyor a52 ile arasında kalmıştım ve poco aldım ama arayüzü gerçekten berbat takılmalar söz konusu,Chrome de gezerken bile takılıyor arada. Bl açıp rom atmaya değer mi garanti dışı kalacağı için ? Önerileriniz nelerdir rom için stabil ve pil performansı olarak. miui araştırdım sadece herkes memnun.
Araştırsaydın MIUI kullanıcılarının memnun olmadığını görürdün :)
AOSP tabanlı custom rom yüklemek en doğru seçim bence. Saf android arayüzüne alışabilirsen çok seversin :)
AospExtended, CherishOS, ArrowOS, Pixel Experience, PixelPlusUI, Corvus vs.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
onun da batarya boşalma sorunu varmış hocam öyle diyorlar. EU rom için çoğu kişi iyi diyor
Eu rom her sürümü denedim mi 10 t stabil olanı nadir çıkıyor haftalık update sonrası miuimix kaldım şuan için

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Araştırsaydın MIUI kullanıcılarının memnun olmadığını görürdün :)
AOSP tabanlı custom rom yüklemek en doğru seçim bence. Saf android arayüzüne alışabilirsen çok seversin :)
AospExtended, CherishOS, ArrowOS, Pixel Experience, PixelPlusUI, Corvus vs.
Hocam bende çok kararsız kaldım aosp ye geçmeye şuan eu romdayım konu sahibinede öneririm
Pixelplusui a geçmeyi düşünüyorum ama bence niyese miui daha uyumlu gibi geldi sizce?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Hocam bende çok kararsız kaldım aosp ye geçmeye şuan eu romdayım konu sahibinede öneririm
Pixelplusui a geçmeyi düşünüyorum ama bence niyese miui daha uyumlu gibi geldi sizce?
Hocam AOSP romlar en zor kısmı alışma süreci :) Bir kere alışınca bir daha vazgeçemiyor insan.
Saf android olduğu için bazılarına arayüz basit geliyor.

Uyum konusunda beklentileriniz neler bilemiyorum ama bence her türlü AOSP iyidir :)

sanatsal061

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Bir Poco X3 Pro kullanıcısı olarak syberia 4.9 romunu tek geçerim stabilizasyon da üstüne tanımam. Tavsiye ederim aosp roma geçeceklere (rom A11 bu arada)

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Hocam AOSP romlar en zor kısmı alışma süreci :) Bir kere alışınca bir daha vazgeçemiyor insan.
Saf android olduğu için bazılarına arayüz basit geliyor.

Uyum konusunda beklentileriniz neler bilemiyorum ama bence her türlü AOSP iyidir :)
Hocam uyumluluktan kastım şu mesela miui kamera ve telefonun diğer özellikleri, hepsi desteklenmiyor ama çokta önemli değil
Şuanlık pixel experience 12 ye geçmeyi planlıyorum ama bekliyorum plus versiyonu çıkarsa beklemeden geçeceğim

sanatsal061

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Hocam uyumluluktan kastım şu mesela miui kamera ve telefonun diğer özellikleri, hepsi desteklenmiyor ama çokta önemli değil
Şuanlık pixel experience 12 ye geçmeyi planlıyorum ama bekliyorum plus versiyonu çıkarsa beklemeden geçeceğim
Bende şuan 11 plus'dayım 12 plus gelince ona geçicem

Üst Alt