Yardım BL açıkken HyperOS güncellemeleri

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Merhabalar,

Xiaomi 13 Ultra cihazımın BL kilidi açık. MIUI 14'ten HyperOS sürümüne geçemiyorum ama flashlayabiliyorum sanırım.

Merak ettiğim şey, BL açık durumdayken HyperOS flashladığımda sonraki güncellemeleri OTA üzerinden alabilir miyim? Alamazsam her güncelleme için, telefonu sıfırdan flashlamadan, yeni sürüme manuel olarak güncelleyebilir miyim?

Magisk, root, modlu rom vs işine girmek istemiyorum. Sadece BL açık olarak orijinal global HyperOS flashlayıp daha sonra veri kaybı olmadan sonraki gelecek sürümlere güncelleyebilmek istiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekürler.

grosmall

..::BESMELESİZ İŞTE HAYIR YOKTUR:::..
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ABDULLAH
Cihazım
Mi 13 t
Konular
2
Merhabalar,

Xiaomi 13 Ultra cihazımın BL kilidi açık. MIUI 14'ten HyperOS sürümüne geçemiyorum ama flashlayabiliyorum sanırım.

Merak ettiğim şey, BL açık durumdayken HyperOS flashladığımda sonraki güncellemeleri OTA üzerinden alabilir miyim? Alamazsam her güncelleme için, telefonu sıfırdan flashlamadan, yeni sürüme manuel olarak güncelleyebilir miyim?

Magisk, root, modlu rom vs işine girmek istemiyorum. Sadece BL açık olarak orijinal global HyperOS flashlayıp daha sonra veri kaybı olmadan sonraki gelecek sürümlere güncelleyebilmek istiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekürler.
Evet bl açık olduğu için ota güncelleme gelmeyecek bir defa temiz birsekilde rom flaşla ardında aynı bolgenin rom güncellemelerini veri kaybı olmadan flash yapabilirsin
Fastboot veya twrp uzerinden

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Evet bl açık olduğu için ota güncelleme gelmeyecek bir defa temiz birsekilde rom flaşla ardında aynı bolgenin rom güncellemelerini veri kaybı olmadan flash yapabilirsin
Fastboot veya twrp uzerinden
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam. TWRP yüklemek istemiyorum ama fastboot dediğiniz şey, telefonun kendisinde olan bir özellik, değil mi? Dışarıdan ekstra bir modifikasyon yapmayacağım yani?

Zahmet olmazsa BL kilidini kapatmadan resmi yollarla HyperOS'u pcden hangi uygulamayla flashlayacağımı söyleyebilir misiniz?

Ayrıca sonraki güncellemeleri fastboot olarak nasıl yükleyebilirim?

Son sorum, temiz sıfırdan rom flashlamasam da, direkt MIUI üzerine güncelleme yapıyormuşum gibi HyperOS yüklesem olur mu fastboot üzerinden?

grosmall

..::BESMELESİZ İŞTE HAYIR YOKTUR:::..
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ABDULLAH
Cihazım
Mi 13 t
Konular
2
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam. TWRP yüklemek istemiyorum ama fastboot dediğiniz şey, telefonun kendisinde olan bir özellik, değil mi? Dışarıdan ekstra bir modifikasyon yapmayacağım yani?

Zahmet olmazsa BL kilidini kapatmadan resmi yollarla HyperOS'u pcden hangi uygulamayla flashlayacağımı söyleyebilir misiniz?

Ayrıca sonraki güncellemeleri fastboot olarak nasıl yükleyebilirim?

Son sorum, temiz sıfırdan rom flashlamasam da, direkt MIUI üzerine güncelleme yapıyormuşum gibi HyperOS yüklesem olur mu fastboot üzerinden?
MIUI den hyperos a gecebilirsiniz
1 Aynı bölgenin romunu yüklersen veri kaybı olmadan da yükleyebilirsiniz (temiz flash sadece benim tafsiyemdir)
2 mi flash tool ile fastboot rom yükleyebilirsiniz
3 Mi flash tool da save data işaretleyip yukleyin
4 yükleyeceginiz romun tüm güncellemelerini mi flash tool ile yükleyebilirsiniz (sadece fastboot romlar)

Recai74

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recai
Cihazım
Lg g3
Konular
34
Hyper OS fasboot rom çıktımı acaba bilgisi olan varmı