Soru Bir telefonun kamerasının iyi veya kötü olduğunu

muratmert41

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi note 3
Konular
13
Çekilen fotoğrafın boyutuna göre anlayabilir miyiz ?
Yani 3 MB lık fotoğraf çeken telefon ile 4 MB lık fotoğraf çeken telefonun kamerası bu açıdan kıyaslanabilir mi ?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Aynı yerden aynı açıdan iki telefonla da çek. Hangisi daha iyi çekiyorsa iyi olan odur

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Mb kaliteyi belirtmez cihazın çektikten sonra çözümlemesi bile çok önemlidir.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Kullanılan sensör, diyafram, mercek kalitesi, algoritma ve işlemci ile bunlar arasındaki optimizasyonu iyi olan kameralar iyi olur. Örnek, lg g6 ile redmi note 4 aynı sensöre sahip. Lg g6 en iyi fotoğraf çeken telefon değil ama redmi note 4 ile arasında çok büyük çekim farkı var. Bu nedenle bu işi çözmeniz için şu veya bu telefon kamerası nasıldır diye buraya yazarsanız, eminim forumda çok daha bilgili arkadaşlar daha detaylı yardımcı olacaktır.

muratmert41

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi note 3
Konular
13
Kullanılan sensör, diyafram, mercek kalitesi, algoritma ve işlemci ile bunlar arasındaki optimizasyonu iyi olan kameralar iyi olur. Örnek, lg g6 ile redmi note 4 aynı sensöre sahip. Lg g6 en iyi fotoğraf çeken telefon değil ama redmi note 4 ile arasında çok büyük çekim farkı var. Bu nedenle bu işi çözmeniz için şu veya bu telefon kamerası nasıldır diye buraya yazarsanız, eminim forumda çok daha bilgili arkadaşlar daha detaylı yardımcı olacaktır.
Teşekkür ederim hocam. O konuda bir ihtiyacım yok şükür. Sadece merak ettim tartışalım dedim.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Benim şahsi görüşüm ne olursa olsun, sensör büyükse bir şekilde iş çözülüyor, gerek pixel camera gibi gerek başka kamera uygulaması atılıyor hallediliyor. Ama sensör küçükse , ne yaparsan yap gece çekmiyor. Sensörün büyüklüğünden ziyade pixel boyutunun büyük olması önemli, ya da pixel boyutu küçükse de Huawei p20 gibi fotoğraf çözünürlüğü nü düşürüp ışığı emen bir algoritma kullanması gerekir. Bu şekilde hepsi aynı kapıya çıkar, büyük pixel çok ışık, aynı sensörde çok megapiksellli küçük pixelli camera az ışık demektir. Işık yoksa resşm de olmaz.
[doublepost=1523742678,1523742503][/doublepost]Mesela sony Xperia z serisi 20 mp dir. Ama auto modda 8mp çeker. Bu ona ışığı daha iyi kullanma ve işleme olanağı tanır.

Üst Alt