Yardım Bir rom lazım ram yemeyen :)

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Kullanılan ram miktarı 1.6 mı hocam ? Eğer öyleyse şaşırtıcı :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İndirdim şuan hafıza kartında Rom Mahzeninde saklı duruyor :)
Bu razer değil farklı rom yükledim deneme aşamasındayım :)
Ram kullanımı inanılmaz derecede düşük.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Tarkuruscuu,
Ram kullanımı sistem uygulamaları ile ilgilidir. Aosp romlarda systemui, settings ve framework gibi ana sistem dosyaları editlenmiş ve bazen yüze yakın ek özellik (özelleştirmeler) eklenmiş olarak gelir. Her bir eklenti için grafik, smali ve sayfalar dolusu kod eklenir. Bu dosyalar sürekli bellekte (ramda) durması gerektiğinden ram kullanımı fazladır.
Çoğu grup profesyonel olmadığından rastgele eklemeler yapar. Omni, DotOS, crdroid hariç. :) Zaten digerlerinin yaptığının tamamı bu gruplarca geliştirilen kodlardır.
Birde bunların ağa babası var eski adı cyanogenos yeni adı LineageOS. Hiçbir eklenti içermeyen saf android olarak derlenir. Bütün rom geliştiricileri bunu taban alırlar.
Şunu da unutmamak lazım. Android bellek yönetimi linuxtan devşirmedir. Mantık şudur. Ram ne kadar varsa kullan, sistemin çökmesi durumunda kullanmak için yeteri kadar yer ayır. Yani 2 gb ramın varsa %50 sini kullanan sistem 6 gb ram varsa gene %50 kadarını hatta fazlasını kullanacaktır.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Tarkuruscuu,
Ram kullanımı sistem uygulamaları ile ilgilidir. Aosp romlarda systemui, settings ve framework gibi ana sistem dosyaları editlenmiş ve bazen yüze yakın ek özellik (özelleştirmeler) eklenmiş olarak gelir. Her bir eklenti için grafik, smali ve sayfalar dolusu kod eklenir. Bu dosyalar sürekli bellekte (ramda) durması gerektiğinden ram kullanımı fazladır.
Çoğu grup profesyonel olmadığından rastgele eklemeler yapar. Omni, DotOS, crdroid hariç. :) Zaten digerlerinin yaptığının tamamı bu gruplarca geliştirilen kodlardır.
Birde bunların ağa babası var eski adı cyanogenos yeni adı LineageOS. Hiçbir eklenti içermeyen saf android olarak derlenir. Bütün rom geliştiricileri bunu taban alırlar.
Şunu da unutmamak lazım. Android bellek yönetimi linuxtan devşirmedir. Mantık şudur. Ram ne kadar varsa kullan, sistemin çökmesi durumunda kullanmak için yeteri kadar yer ayır. Yani 2 gb ramın varsa %50 sini kullanan sistem 6 gb ram varsa gene %50 kadarını hatta fazlasını kullanacaktır.
Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için gayet açıklayıcı oldu aosp konusunda ram konusunda :)

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam batarya gerçekten iyi gidiyormuş ben farkında değilim aosp roma alıştım güzel oldu. Bi sorumda şu bu romda (Evolution X 5.5.2 (Redmi Note9 Pro/S/Pro Max][11][0FFICIAL )kullandığınız magisk modülleri neler ? cilgingitar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210407-000258511.jpg
    Screenshot_20210407-000258511.jpg
    275,6 KB · Görüntüleme: 25

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam batarya gerçekten iyi gidiyormuş ben farkında değilim aosp roma alıştım güzel oldu. Bi sorumda şu bu romda kullandığınız magisk modülleri neler ? cilgingitar
Çok fazla bir şey kullandığım söylenemez hocam. Sadece shady launcher öneririm daha özelleştirmeli daha güzel ve ana sayfadaki Google arama çubuğu yok. Dolby falan kullanıyorum bir de. Gerekli gördüğüm şeyleri yani.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Çok fazla bir şey kullandığım söylenemez hocam. Sadece shady launcher öneririm daha özelleştirmeli daha güzel ve ana sayfadaki Google arama çubuğu yok. Dolby falan kullanıyorum bir de. Gerekli gördüğüm şeyleri yani.
Teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk üzerinden flash yapıyoruz herhalde shady launcher zip dosyasını ? cilgingitar

Becktash

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Poco x3
Konular
1
En boş mi romu pulse o bile 3 gb yiyor bukadar takıyosan aosb yükle ama oda çözüm değil 2.5 gb yiyor onlarda buda yetmez diyosan orange foxa gir herşeyi sil öyle romsuz kullan kullana biliyorsan

Üst Alt