Yardım Bir rom lazım ram yemeyen :)

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Herkese merhaba bana öyle bir aosp rom söyleyin ki size minnettar kalayım ben bulamadım ram şarj konusunda bu telefonda sonunda oldu diyip sabit kalayım. Şuan Aosp Evolution version 5.5.2 Tremor miatoll rom kullanıyorum bi babayiğit yardım etsin bana :) aslan568 Zenex cilgingitar Stoya Buse S. Yıldız KURTOGLU-

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Herkese merhaba bana öyle bir aosp rom söyleyin ki size minnettar kalayım ben bulamadım ram şarj konusunda bu telefonda sonunda oldu diyip sabit kalayım. Şuan Aosp Evolution version 5.5.2 Tremor miatoll rom kullanıyorum bi babayiğit yardım etsin bana :) aslan568 Zenex cilgingitar Stoya Buse S. Yıldız KURTOGLU-
Eğer Joyeuse ise Razer tek geçerim. AOSP dahil en stabil ve en iyi şarj süresine sahip rom. Kurulum adımlarını eksiksiz yaparsan hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam cihazın Ramı kullanması kötü bir şey değildir. Şu an 6 GB ramınız var 3 GB civarında doludur. Örneğin 12 GB ramınız olsa bunun 6 GB ı dolu olacaktı. Bir sistemin veya uygulamaların arka planda çalışması kötü bir şey değildir. Aksine sürekli kapanıp açılması çok şarj yer. Zaten ramınız dolmaya başlarsa otomatik olarak arka plan işlemleri kapanıp ön plana yoğunluk verilir

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer Joyeuse ise Razer tek geçerim. AOSP dahil en stabil ve en iyi şarj süresine sahip rom. Kurulum adımlarını eksiksiz yaparsan hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

Teşekkür ederim hocam minnettarım cevabınız için değerlendireceğim. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihazın Ramı kullanması kötü bir şey değildir. Şu an 6 GB ramınız var 3 GB civarında doludur. Örneğin 12 GB ramınız olsa bunun 6 GB ı dolu olacaktı. Bir sistemin veya uygulamaların arka planda çalışması kötü bir şey değildir. Aksine sürekli kapanıp açılması çok şarj yer. Zaten ramınız dolmaya başlarsa otomatik olarak arka plan işlemleri kapanıp ön plana yoğunluk verilir
Teşekkür ederim hocam cevabınız için mesela bi ekran görüntüsü atayım benim biraz tuhafıma gidiyor ondan o şekilde yazdım :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210406-021132_Device_Info_HW.png
    Screenshot_20210406-021132_Device_Info_HW.png
    116 KB · Görüntüleme: 86

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Teşekkür ederim hocam minnettarım cevabınız için değerlendireceğim. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim hocam cevabınız için mesela bi ekran görüntüsü atayım benim biraz tuhafıma gidiyor ondan o şekilde yazdım :)
Eğer cihaz boşta ise bu biraz fazla evet. Şu an kullandığım rom bu şekilde. Bu arada MIUI'ın göstergesi yanlıştır ona kanmayın. MIUI 6 GB üzerinden boş rami gösteriyor ama cihazda 5.6 GB ram var. Yani 3 GB boşta gösteriyorsa o aslında 2.6 GB. Bilginiz olsun

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210406-021056.jpg
    Screenshot_20210406-021056.jpg
    370,6 KB · Görüntüleme: 83

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Evet miui o şekilde malesef bende şu şekilde çalışan hizmetlerde hocam.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210406-021804_Ayarlar.png
    Screenshot_20210406-021804_Ayarlar.png
    209,2 KB · Görüntüleme: 81

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Evet miui o şekilde malesef bende şu şekilde çalışan hizmetlerde hocam.
Normal değerler aslında hocam ama şarjınızın az gittiğini düşünüyorsanız bir kaç kısıtlama yapabilirsiniz otomatik senkronizasyonu kapatmak gibi. Tanı verilerini göndermeyi ve kişiselleştirilmiş reklamları kapatmak gibi. İçinize sinmediyse eğer yine de CherisOS tavsiye ederim. En uzun süre kullandığım romlardan. Akıcılığı şarjı performansı ve arayüzü çok güzel. Kullanması gerçekten zevkli.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Normal değerler aslında hocam ama şarjınızın az gittiğini düşünüyorsanız bir kaç kısıtlama yapabilirsiniz otomatik senkronizasyonu kapatmak gibi. Tanı verilerini göndermeyi ve kişiselleştirilmiş reklamları kapatmak gibi. İçinize sinmediyse eğer yine de CherisOS tavsiye ederim. En uzun süre kullandığım romlardan. Akıcılığı şarjı performansı ve arayüzü çok güzel. Kullanması gerçekten zevkli.
Teşekkür ederim hocam bilgilendirmeleriniz için o Romu da deneyeceğim ve sürekli rom değiştirmekten de çekiniyorum bi sıkıntı olur diye 10 defa değiştirdim bi sorun olmadı. Lakin olur mu diye düşünüyorum.

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Teşekküe ederim hocam bilgilendirmeleriniz için o Romu da deneyeceğim ve sürekli rom değiştirmekten de çekiniyorum bi sıkıntı olur diye 10 defa değiştirdim bi sorun olmadı. Lakin olur mu diye düşünüyorum.
Olmaz hocam ben her yeni rom geldiğinde kurup bakıyorum. Günde 3-4 tane değiştirdiğim oluyor. İlk başlarda bazen batarya kalibrasyonu bozulmuştu bir iki kere onu da hallettim ilk günkü gibi hala şarj durumum hiçbir sıkıntı yok.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
İyi bari Batarya kalibrasyonu nasıl bozulmuştu peki ? Ve nasıl düzelttiniz hocam ?

Üst Alt