Soru Bir İkon Paketini Mtz Formatına Çevirmek

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Bootanimation cevirebilir miyiz peki
Uygulama içerisinde yok ama şunu deneyebilirsiniz temayı miui tema editorde parçalara ayırdıktan sonra bellekten silmeden es dosyaya geçin gizli bi klasör var miui tema editörün oluşturduğu dosyalar oluşcak ordan temanızın parcalarını bulun bootanimationlu başka bir temadanda inceleyerek Temaya bootanimation koyup miui tema editöre geçip kaydedin pek sağlam bi yöntem değil ama belki istisnalılı bi durum oluşup kaydeder

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Uygulama içerisinde yok ama şunu deneyebilirsiniz temayı miui tema editorde parçalara ayırdıktan sonra bellekten silmeden es dosyaya geçin gizli bi klasör var miui tema editörün oluşturduğu dosyalar oluşcak ordan temanızın parcalarını bulun bootanimationlu başka bir temadanda inceleyerek Temaya bootanimation koyup miui tema editöre geçip kaydedin pek sağlam bi yöntem değil ama belki istisnalılı bi durum oluşup kaydeder
Valla bulamadim ki oyle bi tema :D varsa hayir islemis olursunuz. Dun epey ugrastim su konuda ama beceremedim

Soru - Miui TR CM10 bootanimation (deneme)

Tema yedeginden varsayilana ulasayim dedim ama bulamadim gizli klasorlere bakayim bu belki bulurum

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hocam temada boot dosyasının içinde bootanimation.zip şeklinde oluyor

bootanimation lu tema young forever var hocam ondan inceleyerek yapabilirsiniz
Aksam bakacagim cok teşekkür ederim. Dun o kadar ugrastim heveslenip yapamadim :) ins olur bu defa

Bu arada bulamadim temayi benim telefona uyumlumu degil acaba ozelden yazabilir misiniz

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Aksam bakacagim cok teşekkür ederim. Dun o kadar ugrastim heveslenip yapamadim :) ins olur bu defa
İnş hocam ama bootanimation olayı bilgisayardan yapabilirsiniz hocam sıkıntı uğraştırıcı işler bunlar tema ve yazılım olayı çok emek ve sabır ister tüm geliştiricilere Allah kolaylık ve sabır versinclap~~

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
@Sekko 'nun açıkladığı gibi yapabilirsiniz ama zip haline getirmeye gerek yok çünkü mtz dosyasının içinde bulunan icons dosyasının uzantısı zip yada rar değil.. Ama düzenlediğiniz iconlar derli toplu elinizin altında olur, yapmanızda fayda var.

Kullanmak istediğiniz temanın içinden icons dosyasını çıkarın, icons dosyasının içinde res dosyası sonra da drawable-xxhdpi dosyasının içindeki iconları silin ve düzenlediğiniz iconları oraya kopyalayın.. İşlem tamam, icons dosyasını hazırladık.. Kullandığınız tema içinden icons dosyasını silip, hazırladığımız icons dosyasını Temanın içine bırakalım, temayı yükleyip kullanabilirsiniz.

DIYARBAKIR 'ın dediği gibi bu iş uzun sürer, en azından kopyala yapıştır birazda olsa süreyi kısaltır..

Kolay gelsin.
İcons dosyasının uzantısı zip değil fakat türü zip. Ziplemek zorundasınız yoksa çalışmaz. Res ve Dravable dosyasının ikisini seçip ziplemek gerekiyor. Adını icons.zip değil icons ama türü zip

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
İcons dosyasının uzantısı zip değil fakat türü zip. Ziplemek zorundasınız yoksa çalışmaz. Res ve Dravable dosyasının ikisini seçip ziplemek gerekiyor. Adını icons.zip değil icons ama türü zip
Bak bakmıştım bi ara, tür : bilinmeyen yazıyordu ordan aklımda kalmış hocam..

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Daha kolay bir yolu var mı bilmiyorum ama ben yaptığım kadarını söyleyeyim. Google playdeki sallıyorum edge icon pack için, Googleda arama yaparak APK olarak indirmeli, APK dosyasını zip ile açmalı içindeki simgeleri almalısınız. Simgelerin isimleri miui sistemine uymaz . O yüzden örnek video uygulaması için o aldığınız simgeye com.videoplayer.png ismi vermelisiniz. Bunu her uygulama için yapmanız lazım. Hangi uygulamanın hangi isimle kaydedildiği önemli. Bunu öğrenmek için de ayarlar-uygulamalari yönet - uygulamanın üstüne tıklayıp uygulama bilgilerini sık sık kullanmalısınız. Bütün resimlere uygun isimleri verdikten sonra resimlerin tamamını seçip zipleyip adını icons yaparsanız işlem tamamlanır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi klavye hocam

Üst Alt